Трябва ли да спра да кърмя?

  • 835
  • 7
Пиша от името на моя приятелка, която вече е в безизходица. Има детенце на девет месеца, което е и толкова кърмено. Момичето иска да кърми още, но вече два месеца има кръвотечение, което не спира. Ходи по доктори, слага инжекции Окситоцин и още куп лекарства, но развитие по въпроса няма. Лошото е, че хемоглобина вече и е нисък от толкова изгубена кръв. Вчера последно са били на лекар и препоръката е да спира кърменето и кюртаж, защото положението е сериозно.
Някой имал ли е подобен проблем? Има ли и друго решение? Момичето наистина тежко изживява факта, че ще трябва да спира кърменето, защото смяташе да кърми до година и половина, а и всичко с кърменето вървеше просто прекрасно, но.....
Виж целия пост
# 1
Никки, доколкото ми е известно може да и направят кюртаж и после да си продължи да кърми. Аз започнах да кървя много обилно някъде на 10-тия ден след раждането. Отидох в болницата и докато установят че просто единия шев е поддал бях разпитала много подробно за тоя пусти кюртаж-докторката каза, че го правят за няколко минути и после си ходиш вкъщи и си кърмиш. Това обаче се случи в Щатите, не знам, възможно е тук практиката да е различна.

Все пак, хубавото в случая е, че детенцето на приятелката ти е вече на 9 месеца. Дори да се наложи спиране на кърменето (дано да има и друг вариант) можеш да се опиташ да я успокоиш, че е дала на детето си един прекрасен старт в живота, 9 месеца кърмене не са никак малко! И нека не забравя, че детето има нужда от здрава майка много повече, отколкото от кърма Hug
Виж целия пост
# 2
И аз това я посъветвах  Peace

Само да уточня, че по-горе не съм обяснила добре, вариантите са два: спира да кърми и почва лечение с по-силен хормон, а след лечението, ако детето засуче, засуче, ако не, не и това е. Втория вариант е кюртаж и си продължава да си кърми. Но тя не иска кюртаж в никакъв случай. Мисли да се обърне към хомеопат, незнам дали ще има някакъв ефект. Ами това е.
И аз мога да кажа, че е важно сега нейното здраве, защото детето има нужда от нея, а и смятам, че е кърмила не малко време.
Виж целия пост
# 3
защо не пробва да цеди и замръзява кърма? голяма хамалогия е, но така ще може да продължи да дава на детето кърма още малко. аз също мисля, че 9 месеца са доста и ако няма друг избор е по-добре да помисли и за своето здраве.
Виж целия пост
# 4
Проблемът не е в цеденето, а че след приема на хормона, кърмата е негодна за детето, дали ще суче, или ще цеди и дава разлика няма, тя е същата кърма.
Благодаря все пак за отговорите и за подкрепата   bouquet
Ще видим как ще се развият нещата. За сега има някакъв напредък, но да не бързам със заключенията.
Виж целия пост
# 5
На мен ми правиха аборт и след това кюретаж, когато детето ми беше на почти годинка. След аборта пиех антибиотик като превенция срещу инфекции и ми казваха, че може да кърмя. Седмица по-късно в продължение на три дни имах ужасно кръвотечение, с припадъци заради загубата на кръв, кюретаж по спешност, след който ме наливаха с много окситоцин, за да контрахира матката и да доизпомпа кръвта.... През това време детето беше на Ам - Фризо, аз ревях, ядях само банани, защото имаше вероятност от операции и упойки всеки момент и се цедях често, за да не ми спре кърмата. После пак антибиотик, витамин Ц на системи, май това беше за кръвосъсирване...
После продължих да кърмя детето до година и полвина, имало е и моменти през жегите и лятото, в които е била почти само на кърма и салатки някакви - след годинката.

Успех на приятелката.
Виж целия пост
# 6
Проблемът не е в цеденето, а че след приема на хормона, кърмата е негодна за детето, дали ще суче, или ще цеди и дава разлика няма, тя е същата кърма.
Благодаря все пак за отговорите и за подкрепата   bouquet
Ще видим как ще се развият нещата. За сега има някакъв напредък, но да не бързам със заключенията.

Е тя ще се цеди и се предполага че ще хвърля изцеденото, а като се поизчисти след около седмица би трябвало да може да продължи да си кърми без проблем. Ако детето е привикнало към шише поне ще може да продължи да му изцежда и да му дава в шише. Моето не се отказа от сученето от гърда, въпреки АМ-а, на тази възраст са големи и помнят, но си е и до дете. А и в крайна сметка е добре и лекарите да кажат, на мен ми казаха, че няма проблем да продължа да кърмя.
Виж целия пост
# 7
аз исках да кажа, да цеди сега преди началото на лечението и да дава от замръзената кърмата след като започне приема на лекарствата. така на практика поемането на кърма ще остане непрекъснато. разбира се, едва ли ще може да осигури достатъчно количество за всички яденета, но и едно ще е достатъчно. по време на лечението ще цеди и ще хвърля, за да не спре лактацията. след като приключи лечението ще може да продължи с кърмене или с кърма от шише ако малчо се е отбил.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия