хомеопатия и астма

  • 2 078
  • 8
Здравейте, аз съм ново регистрирана във форума. 
Детето ми често боледуваше и е изпило много антибиотици, докато преди една година лекарите поставиха диагноза астма. Детето ми е на 4.5г. Според някои лекари (защото много лекари съм обиколила) това е просто алергия и след време ще мине.  Лекувани сме с фликсотид, от една година го лекуват със сингюлер но не мисля че има някакъв ефект. Вече започна да получава пристъпи без да има видима причина, а не само когато е болен. За вентолина няма да споменавам защото сме минали както през сиропната форма така и за впръскване, а от известно време правим инхалации с електрически инхалатор. От повече от два месеца реших да пробвам и ХОМЕОПАТИЯ. За сега ефект няма. На ръба съм да я прекратя. Направиха му схема и по схема пием лекарствата на Боарон.

Моля за съвет ако някой има опит във всичко това ще съм много благодарна да го сподели.
Виж целия пост
# 1
Ако пуснеш търсачка ще видиш, че много майки лекуват успешно астмата на децата си с хомеопатия.
Хомеопатията в БГ за момента е 2 вида, хомеопатия на Боарон и класическа хомеопатия. Ти си попаднала на хомеопат, практикуващ първия вид 'хомеопатия'. Съветвам те да опиташ с втория, потърси класически хомеопат.
Виж целия пост
# 2
Да има такива майки. Моят син беше по-малък от твоя, когато се наложи да обръщаме медицината.
Сега си е добре и никой не може да познае през какво сме минали.
Виж целия пост
# 3
И аз това лекувам с хомеопатия, за сега неуспешно. Sad
Виж целия пост
# 4
Не се отказвай от хомеопатията, там нещата стават по-бавно. Аз бих те посъветвала да се обърнеш към добър класически хомеопат и заедно с него обстойно да разследвате дали случайно тази астма (или първите симптоми) не се е появила след ваксина ДТК. Той би трябвало да знае какво да направи в такъв случай. Правилното определяне на хом. лекарство е ключов момент, иначе няма резултат.
Виж целия пост
# 5
6 г. лекувам алергия с хомеопатия, като в началото беше алегрия и в последствия се превърна в астма. Точно изключителното ми търпение изигра неблагоприятна роля, защото трябваше да сменя хомеопата навреме. През януари т.г. смених хомеопата. Вторият беше много внимателен, чувахме се по няколко пъти на ден, но и липсваха достатъчно знания и скоро загубих доверие нея. Хубавото е, че тя също сама се отдръпна поради безсилие, защото щеше да ми е трудно да и го кажа аз. Сега съм при друг хомеопат. На първия преглед ме претупа, защото имаше други чакащи пациенти. Поради това след първото лекарство ефектът е - ползване на помпичката ежедневно /при никакво ползване преди 6 г., и при ползване веднъж седмично преди 6 м./. Започнах усилено да чета литература и да опознавам себе си, за да мога сама да стигна до извода какво може да е провокирало астмата. Гледам да не мисля за това, че положението се влошава, но за съжаление е факт. Постоянно си повтарям, че овладявам симптомите, но явно не съм достатъчно убедителна.
Виж целия пост
# 6
И аз съм с алергичен ринит и астма /проявява се предимно напролет, понякога и есен/. Лекувам се с хомеопатия от миналата пролет: тогава ринита много бързо го овладяхме, астмата също - имаше една астматична криза, много слаба и я овладяхме с хомеопатия, без други лекарства. Есента - пак се появи ринита, отново с хомеопатия, буквално за дни, не се стигна до астм. пристъп, сега, тази пролет - пак ми се появи ринита, месец по- късно от обикновено, но се появи, пак направих слаб пристъп, отново овладяхме с хомеопатия, но за по -продължително време...Но аз имах и други проблеми, може би те са го провокирали...
Виждам, че има ефект, надявам се, проявленията да намалеят и да изчезнат с времето... Все пак, при мен това е хроничнао заболяване, имам го от дете...сигурно наистина трябва време. Peace
Виж целия пост
# 7
Дъщеря ми е с астма и алергичен ринит. От септември я лекуваме с хомеопатия. Определено има подобрение. Спрели сме всички други лекарства. Посещаваме класически хомеопат. Надявам се да не направи пристъп и сега, когато цъфтят липите.
Виж целия пост
# 8
Благодаря на всички които се включиха в моята тема. Благодаря за всички съвети  Peace. Аз лекувам сина си с хомеопатията на Боарон. На много пъти исках да я спра но все още вече повече от два месеца продължавам. Не мога да преценя на този етап дали има ефект, защото условията са различни през различните сезони. Притеснява ме факта че непрекъснато тъпча детето си с някакви лекарства дори и такива от хомеопатията. Притеснявам се да не му навредя по този начин, но пък да стоя и да не правя нищо - не мога  Sad Много ми е трудно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия