Малките фантоми на България

  • 766
  • 5
След с.Могилино дойде ред и на с.Медвен....Този път е "Франс 2". "Малките фантоми на България"- така се казва филмът и разказва за ничиите деца... Само на мене ли ми се струва, че този медиен образ , който се създава на милата ни татковина е по-черен , отколкото в действителност?
http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1207641
Виж целия пост
# 1
След с.Могилино дойде ред и на с.Медвен....Този път е "Франс 2". "Малките фантоми на България"- така се казва филмът и разказва за ничиите деца... Само на мене ли ми се струва, че този медиен образ , който се създава на милата ни татковина е по-черен , отколкото в действителност?
http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1207641

Не е по-черен. За съжаление точно така си е в Медвен и Рудник. Но във филма има и добър пример - Горски Сеновец.
Виж целия пост
# 2
След с.Могилино дойде ред и на с.Медвен....Този път е "Франс 2". "Малките фантоми на България"- така се казва филмът и разказва за ничиите деца... Само на мене ли ми се струва, че този медиен образ , който се създава на милата ни татковина е по-черен , отколкото в действителност?
http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1207641
  Има и много по-добри домове, ако изобщо подобно място може да е добро за което и да е дете. Но все пак-има. Има обаче и места като Могилино и Медвен. Факт! За мен съществуването на подобни гадости, каквито се показват в тези филми и които също са факт, няма какво да се лъжем, не говори нищо хубаво за "милата ни татковина". Колкото и хубави домове да има в Бг,  държава, която си позволява съществуването дори на един такъв дом, като в Могилино, а той, вижда се и се знае вече и от децата, не е един, не заслужава "по-бял" образ. Прекалено е "черен", да, но напълно заслужен, според мен. Tired
Виж целия пост
# 3
Мисля, че даже не разкрива достатъчно добре колко сме "черни" всъщност!
Ами като не вярваш на тия филми, надникни в темата за българските болници!
Където и да надникеш, все се вижда същия образ... Cry
За съжаление напълно заслужаваме тоя образ, но на нас даже не ни прави впечатление...
Виж целия пост
# 4
Съмнявам се дали изкарват положението по-черно, отколкото е в действителност. По-скоро започвам да се чудя дали да не се направи списък с големи чужди ТV компании, на които да се даде поръчение да направят по един филм за всеки такъв дом, училище, болница и изобщо каквото се сетите, белким просветне в главите.
Виж целия пост
# 5
Eдва ли ни изкарват по-черни отколокото сме всъщност, даже сигурно сме и по-черни. Гледах част от филма и съм потресена от министърката Масларова колко незаинтересована и малкоинформирана изглежда.... Добре, че хората си правят труда да ни ги показват тези неща, защото явно ние предпочитаме да си пъхаме боклука под килима. Преди да гледам тези два филма никога не съм си представяла какви места съществуват, а и откакто съм майка просто не ми го побира главата що за държава сме....
Нека види Европа и света що за хора сме! Явно си го заслужаваме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия