Забележителности по пътя Кърджали-Попово

  • 1 096
  • 4
Здравейте  Hug

През юли ще пътуваме от Кърджали до Попово на сватба и кръщене и си мислех, че след като ще бием толкова път за 2 дни (ще тръгнем в събота и се прибираме в неделя с преспиване в Попово), поне може да поразгледаме нещо набързо по пътя. С нас ще е и почти 6-годишния ни син и сигурно ще му е интересно, а и кой знае кога ще минаваме пак по този маршрут.
Смятаме на отиване да минем през Нова Загора/Ямбол - Сливен - Градец - Котел - Омуртаг - Попово.
На връщане Попово - Горна Оряховица - Велико Търново - Дряново - Габрово - Казанлък - Стара Загора и надолу.

Ще се радвам, ако някой даде идея какво можем да посетим по път. Няма да имаме много време, но трябва да се възползваме да видим колкото можем повече   car003
Виж целия пост
# 1
Ами то си е доста път това, не вярвам да имате време да разглеждате каквото и да било, освен да спрете да пиете кафе някъде  newsm78 Иначе по маршрутите, които си дала- Котленският проход е много добър, с хубав асфалт. Над Сливен е Карандила, много е красива гледката отгоре, после е с.Ичера-стари къщи, спокойствие....Наблизо са Котел и Жеравна. Дано не сте обаче по тъмно по пътя Омуртаг-Попово, че няма никакви табели и маркировка Rolling Eyes Иначе е добър.
По обратния маршрут- ми то само Тръново си е поне за 2 дни, пък с околните забележителности и повече. И понеже май няма да имате време за повече, поне хапнете в Щастливеца на търговската улица- прекрасна кухня и прекрасна гледка  Peace Дряново- Дряновският манастир, пещерата Бачо Киро... Казанлък-етнографската част.
Еми за толкова време- толкова Grinning Иначе има много неща за гледане в района.
Виж целия пост
# 2
Вярно, че има страшно много за разглеждане по пътя.
Но, ако тръгнем по-навреме, може и да успеем да видим нещо.....
Благодаря ти!
И аз за Жеравна си мислех, много искам да го посетя, дори и само минавайки.
А на връщане задължително Етъра, само дано работи в неделя.... А Дома на хумора и сатирата в Габрово сигурно няма да е отворен в неделя.....
Виж целия пост
# 3
Работи и в неделя http://www.etar.org/turinfo/turinfo.htm , на детето ще е иттересно сигурно.
Виж целия пост
# 4
ДХС също работи в неделя и ми се струва, че не е за изпускане....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия