Идея за рационално ползване на колона в хола?

  • 11 280
  • 27
Идея за рационално ползване на колона в хола? Колоната е в помещението между трапезарията и хола.
Много ви благодаря предварително.
Приемам идеи за декорация, използване на пространството и каквото още се сетите. Аз също имам някои идеи, но винаги е добре да се чуе още едно мнение  Grinning
Виж целия пост
# 1
Защо не продължите колоната с продължение от гипсокартон,като изрежете правоъгълни отвори и стане като вид преграждане.
Това го видях в предаването
Мисия
моят дом

и на тези т.нар. отвори им сложиха поставки и домакинята си нареди цветя и стана един вид цветарник.
Това е първото за което се сетих.
Виж целия пост
# 2
Дай схема.
Виж целия пост
# 3
Ама дай по-конкретни данни де. Направо план ще е най-добре.  Simple Smile
Така на първо четене, можеш да направиш бар-плот между нея и стената. Или пък можеш да си закачиш телевизора на нея, ако е лсд.
Виж целия пост
# 4
На първо мислене, без да знам размерите на колонота ми идва на ум.
- Цветя, оформени по някакъв начин;
- Телевизор;
И двете са казани вече.
Виждала съм оформен "кът" върху такава колона:
- от чинии ( едни такива декоративни )
- от снимки ( черно- бели )
- инони ( което за мен не е много приемливо).
Ако се сетя още нещо ще пиша пак. Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Наистина дай чертеж.Или поне дали колоната е в центъра на стаята,което е най вероятно след като ще е трапезария-дневна ,или е близо до някоя от стените.До колкото разбирам въпросът не е как да се украси колоната,а как да се впише в пространството и от дефект на помещението да стане ефект.Ако може зрително да се отделят двете помещения с помощта на колоната ще е добре.Има ефирни преграждания от рода на ресни,дори висящи осветителни тела,ефирна библиотека-стелаж или накакви абстракции.На мен лично преграждания плътни не ми допадат.А от приятелка с малки деца чух оплакване,че гипсокартона тук там се е вдлъбнал от удари с топка по него.В един от последните броеве на Брава каза има подобен случай,но колоната е близо до една от стените и между нея и стената е опънат един принт .
Виж целия пост
# 6
От написаното наистина не става ясно къде се намира колоната и какви размери има  newsm78
Аз бих заложила на някакъв акцент, например по- ярък цвят...
Виж целия пост
# 7
Мерси за отговорите, схемата е на сайта , но трябва да се влезе, тоест не ми дава да копирам линк. Значи като се отнори комплекса, блок 1, ет. 4 , ап 20 - това е схемата.
http://www.belstroy.bg/index.php

И пак мерси!!!
Виж целия пост
# 8
Спокойно може да се направи нещо интересно с гипс картон, от колоната към стената с прозорците... Поразрови се из форума - има много идеи.
Виж целия пост
# 9
Скоро минах през проблема "носеща колона"

Според чертежа съвета ми е да си избереш вариант:
- гипскартон с различни по размери правоъгълници
- барплот с шкаф, който се отваря откъм трапезарията и там си слагаш чиниите.
- цветна градина с пълзящи цветя по някаква метална или дървена основа /по поръчка/
- библиотека - до тавана етажерка за книги
- аквариум /ако има кой да го поддържа/

Всеки има собствен вкус и виждания. При нас разстоянието от стената с прозорците до колоната е поне 2 пъти по-малко /като гледам чертежа ви/. Аз от едната страна направих етажерка /но не до тавана/ и сложих отгоре саксия със зелени падащи надолу листа. От другата страна си направих шкаф за чиниите и алкохола /висок 70 см/. Стана бомба. Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
Супер идеи, мерси. Много бих се радвала на цветя и аквариум, но няма да се живее постоянно там, това е проблема.
Виж целия пост
# 11
Ако конструкцията е безгредова, каквато предполагам че е без проблем може да направите това:

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6079381

Спалнята става по-малка отколкото до сега, но доста от площта на антрето става полезна жилищна площ, а дневната става прилично голяма.
Виж целия пост
# 12
Много хубава идея за вътрешно разпределение!!! Но какво се случва с изместването на кухнята? Очевидно няма да е възможно такава промяна да се направи преди акт 16.
Виж целия пост
# 13
Да, май има някакви изисквания над спалня да няма кухня, а от друга страна мисля че спалня не слагат до стълбищата (което не е кой знае какъв проблем в случая, след като асансьора е на друго място) и сигурно затова така са го измислили, ама тази колона къде са я пляснали.....според мен е недопустимо от арх. гледна точка.
Виж целия пост
# 14
- ето моето предложение,
а зад участъка между колоната и стената може да се прегради с "параван"
Попаднах на едни идеи в темите за паравани примерно метални въжета с нанизани неща на тях(на нивото на дивана от към кухнята може да се направи някакъв тънък шкаф):
- ако са по-гъсто може топчета на разстояние;
- ако са само 2-3 въжета може да са някакви картини/пана
ще потърся визуализация на това

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=215731.0 - това е темата
На мен, ето тази идея много ми допадна:
http://www.etarfans.net/gallery/albums/userpics/10002/p2_6.jpg
http://www.etarfans.net/gallery/albums/userpics/10002/p2_4.jpg

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия