ПЪЛНО ДЕТЕ

  • 3 281
  • 59
Здравейте! Аз съм репортер в НТВ и подготвяме тема в за пълните деца. Тъй като статистиките по темата са доста плашещи и обезпокоителни. Издирвам родители, които имат пълни дечица и се сблъскват с проблема всеки ден. Както знаем, децата се срамуват от това, родителите се притесняват, а проблема се задълбочава, ако не му се обърне внимание навреме. Моля за съдействие от ваша страна, за да намерим дете и родители, които да запишем. Може да не им показваме лицата, ако сметнат, че ще се чувстват неудобно. Знам, че темата е доста деликатна, но смятам, че е достатъчно сериозна, за да й обърнем внимание.
Виж целия пост
# 1
Аз нямам детенце, но наистина забелязвам , че това е все по-често срещан проблем. Хубава идея и за репортаж и за да я обсъдим...и как да накараш дете да се храни диетично ...  Confused
Виж целия пост
# 2
Браво  bouquet
Виж целия пост
# 3
Според мен храненето на детето и хранителните му навици се изграждат от родителите,а както се хранят родителите така се храни и детето им.
Наблегнете на здравословното хранене и как то се възпитава в ранна възрас,защото в забързаното ни ежедневие къде от мързел,къде от бързане предпочитаме да купим една кифла за закуска вместо да приготвим пълноценна такава на детето си или просто хвърляме полуфабрикати във фритюрника и плюскаме за вечеря пържено вместо салатка и топлоло месно ястие.
 
Виж целия пост
# 4
...и как да накараш дете да се храни диетично ...  Confused
С помощта на специалист по детско хранене - какъвто, надявам се, ще участва в репортажа.
Виж целия пост
# 5
Аз съм учител в начална степен и имам  предства за храненето на децата.
За съжаление наистина вината идва от режима на хранене в семейството.
След програмата за наднормено тегло, в стола на училището изготвихме такава програма,която да е разнообразна и да не е вредна за децата.
Да не забравяме че все пак сме притиснати и от цена на една закуска на ученик,определена от министър Масларова.
Закуската беше млечна(със сирене),зеленчукова (с масло и домат и краставица),с колбас и един път в седмицата тестена - парче пица, сиренка,кашкавалка.Имаше чай,един път мляко и натурален сок.
За хляба понеже трябваше да е 3 пъти диетичен и аз знаех какво ще стане, предложих едната филия да е бял хляб,другата пълнозърнест.
Родителите нададоха такъв вой,че какво било това да им се дава черен хляб,че те давали мекици,баници,тутманици,а ние виждате ли нищо не сме давали.
Но така или иначе това е наболял въпрос.
Имаме ученици в трети клас по 60 кг,което за мен не е нормално.
Виж целия пост
# 6
Ако родителите се хранят правилно ,нама начин и детето да не се храни Peace
Аз ако в къщи съм напълнил с домати,краставици,моркови-нама как да яде баници,мазно и сладко  bouquet
Аз не ям хляб от години,жената рядко,за малката купуваме-но тя не обича да яде покрай нас Hug
Виж целия пост
# 7
Да!
Но не трябва да забравяме и за бедността.
Едно е да купиш една баница за 0.70 стотинки
и друго е да дадеш 2 лева за домати,3 лева за краставици.
Аз съм чувала реплики от рода
Аз знам как да си храня детето,ти ми дай 100 лева за продове и зеленчуци.
Виж целия пост
# 8
Да!
Но не трябва да забравяме и за бедността.
Едно е да купиш една баница за 0.70 стотинки
и друго е да дадеш 2 лева за домати,3 лева за краставици.
Аз съм чувала реплики от рода
Аз знам как да си храня детето,ти ми дай 100 лева за продове и зеленчуци.

Много точен пост. Peace Елементът - пари доста често се забравя.
Виж целия пост
# 9
Няма такъв елимент щом се отнася за детето ми #2gunfire
Виж целия пост
# 10
Добре е да се спомене , че деца с подобни проблеми е хубаво да се посъветват с детски ендокринолог з а изключване на евентуални болестни причини, а и това е специалистът който се занимава със специални диети за деца.
 Посетете детска ендокринология - там дечица със затлъстяване- бол
Виж целия пост
# 11
Здравейте! Благодаря ви за идеите. Виждам, че темата вълнува не само родителите с такива проблеми, а и всички, които имат деца. Вярно е, че лекарите имат контакти на такива деца, но те се срамуват открито да говорят за проблема с килограмите. Всичко, което казвате за навиците за хранене и за бедността е вярно, за съжаление. Ще ви информирам, когато заснемем материала, за да гледате, ако ви е интересно. С уважение: Даниела
Виж целия пост
# 12
Не съм съглсна с това,че хранителните навици зависят само от храненето в семейството.Аз се храня бих казала здравословно.Купувам ,заради децата ,а и не само много плодове и зеленчуци,но въпреки това ръдко мога да накарам малкият(7 г)дахапне салата ,да не говорим за плод ,различен от банан .Евентуално хапка-две,.Яде само сандвичи(върху които аз държа да има зеленчук).След като напусна детската градина почти не вкусва готвено,да не говорим за супи.Не е пълно дете ,бих казала под нормата (20 кг).но това не ме притеснява,защото и баткото е дребен за възрастта си,но тоъ поне се храни по-здравословно.
Виж целия пост
# 13
Аз съм учител в начална степен и имам  предства за храненето на децата.
За съжаление наистина вината идва от режима на хранене в семейството.
След програмата за наднормено тегло, в стола на училището изготвихме такава програма,която да е разнообразна и да не е вредна за децата.
Да не забравяме че все пак сме притиснати и от цена на една закуска на ученик,определена от министър Масларова.
Закуската беше млечна(със сирене),зеленчукова (с масло и домат и краставица),с колбас и един път в седмицата тестена - парче пица, сиренка,кашкавалка.Имаше чай,един път мляко и натурален сок.
За хляба понеже трябваше да е 3 пъти диетичен и аз знаех какво ще стане, предложих едната филия да е бял хляб,другата пълнозърнест.
Родителите нададоха такъв вой,че какво било това да им се дава черен хляб,че те давали мекици,баници,тутманици,а ние виждате ли нищо не сме давали.
Но така или иначе това е наболял въпрос.
Имаме ученици в трети клас по 60 кг,което за мен не е нормално.

Нека не забравяме какво се продава в училищната лавка,която е основния доставчик на храна за децата през деня.Аз лично плодове не съм видяля да има,но пици,чипсове,вафли и кола дал господ.
Да не говорим за недостатъчните часове по физическо и липсата на допълнителни спортни заниманя.
Така поне е в училището,в което учи моят син.
Виж целия пост
# 14
Не съм съглсна с това,че хранителните навици зависят само от храненето в семейството.Аз се храня бих казала здравословно.Купувам ,заради децата ,а и не само много плодове и зеленчуци,но въпреки това ръдко мога да накарам малкият(7 г)дахапне салата ,да не говорим за плод ,различен от банан .Евентуално хапка-две,.Яде само сандвичи(върху които аз държа да има зеленчук).След като напусна детската градина почти не вкусва готвено,да не говорим за супи.Не е пълно дете ,бих казала под нормата (20 кг).но това не ме притеснява,защото и баткото е дребен за възрастта си,но тоъ поне се храни по-здравословно.

Явно е и от детето Peace
Дъщеря ми яде това което ям аз -месо -плодове-зеленчуци  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия