Шницели от зеле??????

  • 3 617
  • 14
Имам една зелка...нещо обаче не искам да я сготвя по традиционния начин.......

Сетих се,че някъде бях чела за шницели от прясно зеле....Вярно ли съм чела, или съм в грешка????

Отворена съм за всякакви идеи за зеле - освен традиционното и на салата......

Благодаря! Ако може изпитани в практиката!
Виж целия пост
# 1
Аз не бих рискувала, да направя шницели от зеле, като знам зелевата супа каква отврат е Sick... Вярно, че супа и шницели са две коренно различни неща, но все си мисля, че резултатът няма да е добър.


Друго нещо, което може да направиш е зелник или сърмички.
Виж целия пост
# 2
Кюфтета от прясно зеле  - гарантирано вкусни  Grinning
Виж целия пост
# 3

Да те питам - а с какво мога да заменя - 2 капки подсладител "Суитли-ултра" - в оригиналната рецепта! Нещо точно такова търсех! Благодаря!  И друго да питам......

Да ми дадете идеи за по-различна плънка за пълен пипер? Искам да е нещо зеленчукова - тиквички, патладжан, малко ориз напр., сирене, яйца - не е казано всичко изброено, но да е по-различна от традиционната кайма и ориз. Не искам да е с месо!
Виж целия пост
# 4
Преди  време  бях  на  гости.Ядох  кюфтета  от  зеле.Бяха  невероятно  вкусни.
Сварява  се  леко  нарязаното  зеле.Слага  се  малко  брашно(да  стане   като каша),две  яйца,сол  на вкус,чер  пипер.Оформят  се кюфтета  от  сместта.
Пържат  се в   сгорещена мазнина.
Виж целия пост
# 5
Маминке,
И аз ще ти дам рецепта ,но не точно за шницели а за кюфтета.
Продукти
1 зелчица;
3 яйца;
1 ч. ч мазнина;
глава лук;магданоз;
1 ч.л. червен пипер;
сол и галета.
Зелката се изчиства,измива и нарязва на 4 части и се сварява в подсолена вода.Отцежда се изтисква се  и се нарязва на дребно.
Лука се нарязва на ситно и се задушава в малко олио.Прибавя се към зелето.Слагат се и 2те яйца ,червен пипер и галета,толкова,че да се оформят кюфтета.Тези кюфтета се потапят в разбито яйце,овалват се в галета и се пържат в силно сгорещено олио.
Виж целия пост
# 6


Да ми дадете идеи за по-различна плънка за пълен пипер? Искам да е нещо зеленчукова - тиквички, патладжан, малко ориз напр., сирене, яйца - не е казано всичко изброено, но да е по-различна от традиционната кайма и ориз. Не искам да е с месо!

ами това, което си изброила, но без патладжана. като ги смесиш става страхотно.
Виж целия пост
# 7
Ето моето предложение за кюфтета от зеле, много са вкусни

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98611.msg1734350#msg1734350
Виж целия пост
# 8
Цоци, Hug за пълнени чушки ти препоръчвам едни изпробвани от мен...Чушки,пълнени с тортия   Peace ...много вкусни !
Виж целия пост
# 9
Да те питам - а с какво мога да заменя - 2 капки подсладител "Суитли-ултра"

.... с 1 ч.л. захар  Simple Smile
Виж целия пост
# 10

От големия избор, за който много благодаря, избрах тази рецепта. Станаха много добре, децата ги харесаха, ако изключим по-нетрадиционния вкус - мога да кажа - страхотни са! Само да кажа - поради липса на яйца ги направих без яйца и пак станаха отлични на вкус!

Цоци, Hug за пълнени чушки ти препоръчвам едни изпробвани от мен...Чушки,пълнени с тортия   Peace ...много вкусни !

Утре ще кажа това дали ми е харесало, но от сега се досещам,че май и на Габи ще благодаря! Като знам как готви......
Виж целия пост
# 11
Хм, оригинално!  Hug
Значи казваш, тези на pep-4o са супер - не се и съмнявам!  Hug
Виж целия пост
# 12
 Naughty Naughty не са мои, на Бордовски са  Grinning
Виж целия пост
# 13
Naughty Naughty не са мои, на Бордовски са  Grinning
Да, видях, но са препоръчани от теб - това имах предвид аз!  Hug
Виж целия пост
# 14

да наистина са вкусни, днес ги направих, без соса обаче, сложих и магданоз и копър , станаха много вкусни  eat
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия