Кухувахте ли си ваксината ДТК

  • 3 360
  • 31
Искам да ви питам дали сте си купували ваксината ДТК която се прави на 2 месец, защото като ходихме на консултация моето педи ми каза,че е по-добре да си купя ваксината Infanrix,защото не дава странични ефекти като тази която се прави по каса.Та въпроса ми е вие коя ваксина използвахте? Защото Infanrix е на стойност 30 лв. ь трябва да се направят 3
Виж целия пост
# 1
Да, купих я. Предпочетох Пентаксим. Струва 60 лева. Излиза 180 лева и още една ваксина на 1,6 години. Та общо 240 лева, но за здравето на детето ми пари никога не жаля. Калоян не е имал странични реакции. Нито температура, нито болки, нищо.
Съветвам те да купиш ваксината.
Виж целия пост
# 2
Да.
И аз, купих Пентаксим. Доволна съм, и не съжалявам, за дадените пари.

Виж целия пост
# 3
И аз предпочетох Пентаксим и нея сложихме. Добре я понесе, нямаше никакви странични реакции Peace
Виж целия пост
# 4
  Благодаря Ви за мненията.И аз ще си купя тогава ваксината.Наистина от здравето на децата ни няма нищо по важно.
Виж целия пост
# 5
Не съм я купувала.
Синът ми понасяше добре ваксините и никога не е имал някакви странични ефекти или обезпокоителни реакции след тях.
Виж целия пост
# 6
Купих я чак за реимунузацията,но не бях информирана навреме.
Виж целия пост
# 7
купих  Инфанрикс и съм много доволна . За детето пари не жаля..
Виж целия пост
# 8
И 3-те ваксини  Пентаксим  си ги купих........имахме и странични реакции от нея...а уж били най-пречистени..... Close
Виж целия пост
# 9
Аз купих Инфанрикс.
Виж целия пост
# 10
Не съм купувала никакви ваксини-сложихме си по ЗК,понесе и добре,доволна съм.Не жаля никакви пари за детето си-майчинството ми отива само за нея,ако става дума,но не смятам,че задължително трябва да се купуват ваксини.Прецених,реших и въобще не става дума за пари в случая.
Виж целия пост
# 11
Съжалявам че не бях информирана на време и ваксините ги минахме по здравната каса.
Не сме имали някакви странични реакции с изключение на последната(реимунизацията ДТК).
Не искам и да си спомням  -синът ми 3 дни не можеше да ходи и не искаше да си свие крачето.
Така че по добре си купи ,ако наистина нямат никакви странични реакции.
Виж целия пост
# 12
Купих си Пентаксим.
Виж целия пост
# 13
Съжалявам че не бях информирана на време и ваксините ги минахме по здравната каса.
Не сме имали някакви странични реакции с изключение на последната(реимунизацията ДТК).
Не искам и да си спомням  -синът ми 3 дни не можеше да ходи и не искаше да си свие крачето.
Така че по добре си купи ,ако наистина нямат никакви странични реакции.
Ние имахме странични реакции от Пентаксима.....подуто  и зачервено краче в продължение на седмица, разстройство, постоянно мрънкане....така, 4е по-скъпата ваксина не е гаранция.
Виж целия пост
# 14
Никакви ваксини не съм купувала. Всичко беше по ЗК, без никакви усложнения /чук-чук/.
Но, гледам, сега е модерно да се купуват ваксини Thinking  Аз обективна причина за това не съм видяла, а и не държа да виждам. Имат, дават.
Тук в провинцията рядко някоя майка знае за тези ваксини, а още по-малко ги купуват. Около мен никоя не се е оплакала.

Ето, мнения различни, ти решаваш Peace

И не е важно дали жалиш пари за детето си или не, а дали ги имаш. Не ми се ще да купя ваксина за 60 лв, а после да държа детето на тъмно и студено. Въпрос на приоритети, капиш?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия