Кърмене и висока температура

  • 17 228
  • 8
Мамчета, помогенте със съвет - имам 39.2 температура, мога ли да си давам кърмата на бебнцата или да цедя и да хвърлям. Не съм пила никакви лекарства. Благодаря предварително за отговорите ви.
Виж целия пост
# 1
Попитай най-добре педиатъра си.
Бързичко оздравявай!
Виж целия пост
# 2
Можеш да кърмиш спокойно без проблем. По-скоро на какво се дължи температурата ти, внимавай ако чувстваш запушени канали или буци по гърдите или по тях се появят червени петна, да не е мастит. Ако е от настинка или грип няма проблем, даже осигураваш антитела на бебенцата чрез кърмата.
Виж целия пост
# 3
Зори, внимавай с температурата. Да не е някоя следродилна треска. Бързо оздравявай!!!  bouquet
Виж целия пост
# 4
Бях в болницата 11 дни след раждането. Имах температура. Попитах докторите и ми казаха, че до 38 няма проблем да се кърми, но при по-висока - не!
Виж целия пост
# 5
И аз като направих мастит, педиатърката ми каза да не кърмя, ако температурата е над 38,5 градуса - нещо имало проблем. Не знам точно защо, но не беше заради мастита, каза даже да пия парацетамол, за да мога да сваля и така да кърмя. Тогава нямах сили да питам защо...  Питай педиатър! Защо ти е висока температурата? Грип или... защото ако е мастит, трябва да се лекуваш, че големи бели стават.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви за отговорите  Hug!!!
Оказа се че температурата съм вдигнала от гърдата. Беше станала на камък  Sad. Ходихме и до бърза помощ (вече бях посвалила температрата) и ми пуснаха кръвна картина, левкоцитите ми бяха 20000 при норма 10000, изписаха ми Аугментин, но така и не съм го пила, защото свалих температурата с един течен аналгин.
Лошото е че нямам достатъчно кърма и за двамата и къде кърмя, къде дохранвам, после се цедя, абе една объркана. Събирам ту 40, 70, 90, 120 грама, ама през около 6ч и тъй като незнам колко са изсукали пак правя цялата добавка. Чудя се вече дали има смисъл с толкова малко кърма да се тормозя.
Виж целия пост
# 7
Зори, а дали има смисъл вместо да им даваш добавка, да им дадеш да сучат пак след 1 час например, даже ако трябва след половин newsm78. И аз не знам как е правилно, имам голямо желание да кърмя и съм си решила, ако трябва целия ден да висят на мене да не се отказвам и а оставя къщната работа на бабите. Така си мисля де, не знам дали ще проработи newsm78
Виж целия пост
# 8
Зорница, дано нямаш повече проблеми с гърдите!  Hug Наистина е малко неприятно първоначално, докато се установи лактацията, и на мен точно като ми слезе кърмата едната ми гърда беше станала като балон и болеше, но слава-богу само с това се разминах  Sad Защо смяташ, че нямаш достатъчно кърма? От отговора ти ми се струва, че си доста объркана с кърменето, цедиш се, даваш добавка... Бих те посъветвала да се опиташ да ги слагаш на гърдата по-често и да не прескачаш кърмене, а по-скоро да даваш добавката след кърменето ако има нужда. Няма никаква нужда да се изцеждаш при положение, че поставяш бебчетата на гърдата често. Поне близнашките мами имаме предимството да кърмим всеки път и от двете гърди  Wink Предполагам си се информирала, но да ти припомня, че кърменето действа на принципа искане и предлагане т.е. колкото повече бебето суче, толкова повече кърма произвежда организма. Ако прескачаш хранения той просто ще реши, че имаш нужда от по-малко кърма и кърмата ти ще намалява  Naughty Не знам какво точно е положението при теб, но както казва и Джини Селена и аз бих се опитвала да ги слагам по-често на гърдата и да давам добавка след това само ако не им стига. Лично аз гледах да ги слагам на всеки 3 часа или по-често, ако се будеха. Винаги хранех и двете, ако се събудеше едната, будех и другата, а някъде откъм петия ден започнах да ги кърмя заедно - така се спестява много време, ще видиш, че не е трудно. Първо настаняваш бебчето, което е по-кротко и суче по-добре (винаги има едно такова Simple Smile) и след това и другото. Също така гледах да сучат поне по 20 минути и ги будех ако заспиваха, в началото са доста поспаливи. Но така бях сигурна, че са похапнали добре и няма да се събудят гладни след 1 час, примерно. Като изключим кризите в растежа моите бебки си се будеха самички на всеки 3 часа. Това е лично моя опит, може би не е съвсем според правилата на кърменето на поискване, но пък за мен беше най-удачния вариант, защото винаги сами сме ги гледали с таткото и гледах да организирам всичко по най-добрия начин. И след като се кърмим вече 10 месеца, от които 6 изцяло на кърма, мисля че поне донякъде съм имала успех.
Така че дерзай и не се предавай и питай ако имаш въпроси  Hug 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия