Ежедневното гримиране ..... Вредно или не ?

  • 7 593
  • 104
Здравейте  Hug

Тъй, като съм от жените, който задължително отделят необходимото време всяка сутрин за гримче, взех да се замислям напоследък дали е вредно, ако да как точно вреди и до каква степен ? ...
Имам предвид фдт, пудра, спирала, сенки, молив, очна линия и всичко останало, което се сещате.

Например по въпроса за фдт има 2 мнения / поне аз за толкова знам /
едното е, че запушва порите, и кожата не може да диша, затова е вреден..  newsm78
а второто е, че понеже запушва порите, не допуска вредни влияния, като например слънце, вятър и мръсотия, да навредят на кожата / това ми звучи по-достоверно  Thinking

Моля споделете вашите мнения и препоръки, мисля, че ще са от полза за всички...

  bouquet     bouquet     bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз съм чувала, че честото слагане на грим застарява кожата Rolling Eyes
Незнам доколко е вярно  Wink
Виж целия пост
# 2
Ежедневното гримиране не е вредно!  Naughty
Не съм чувала/чела поне досега подобно нещо. Thinking

По-вредни са:
- непредпазването на кожата с подходяща слънцезащита всеки ден
- ползването на солариум (това па е абсурд- дори и да ползваш горните средства, няма смисъл вече щом си влязъл под лампата с UVA лъчите-и то доброволно!!) Naughty
- непочистването на лицето всяка вечер преди лягане и сутрин след ставане. Е, тогава кожата наистина няма как да дижа и да се обновява (т.е. иска си и ексфолиране от време на време, почистващи маски и пр. Wink).
Та това е моето менение.

А това за фдт, е вече толкова изтъркано и дъвкано, че ме болят пръстите от писане вече.... Joy
Виж целия пост
# 3
Вероятно цялата тази химия,която ежедневно си слагаме на лицето,има някакво негативно влияние върху кожата, но пък можем ли без нея? Tired
И аз се гримирам всеки ден (дори сега,когато съм в къщи и не ходя на работа), но гледам да ползвам кремчета,които да подхранят кожата и да я възстановят. В момента ползвам крем против бръчки на RoC. Разбира се, важно е и почистването на лицето-за да се махнат всички остатъци от грима. При мен това е нещо като ритуал....мляко,тоник,маска - на тези неща много държа. Като вляза в банята направо забравям да изляза.... Joy
Виж,ако не се грижим за кожата си правилно-напр.не ползваме слънцезащитен крем и др.-това според мен е вредно.
Виж целия пост
# 4
Аз съм чувала, че честото слагане на грим застарява кожата Rolling Eyes
Незнам доколко е вярно  Wink


Да, и аз така съм чувала, но пък от друга страна я предпазва от вредните външни влияния  Thinking

За това всъщност пуснах темата, защото се лутам между двете твърдения, и ми се иска да разбера кое от тях е по-вярно      bouquet
Виж целия пост
# 5
По въпроса с фдт - ако не сложиш фдт и излезеш с "голо" лице, пак ще ти се запушат порите, вярно има кремове, които предпазват от свободните радикали и замърсявания, но околната среда е толкова замърсена вече, че за мен лично е невъзможно да се прибереш с чисто лице и незапушени пори. Предполагам, че фдтът ги запушва, но в крайна сметка съставките му са съобразени с нуждата на кожата на лицето и следователно не би трябвало да вреди. Друг е въпросът коя съставка какво прави, но на тоя свят така или иначе нищо 100% полезно не остана.
Що се отнася до ежедневното гримиране - всичко е въпрос на поддръжката "отдолу", т.е. как се грижиш за кожата си. Може да не се гримираш въобще и да се сдобиеш от рано с бръчки, но за това освен гените ще си си виновна само ти. Гримът естествено е допълнително цапане на кожата, затова е много важно тя да се поддържа постоянно и в зависимост от специфичните й нужди. А като се използват и качествени гримове, не виждам проблем или притеснение в това да се гримираш ежедневно.  bouquet
Виж целия пост
# 6
deizzy1 ,
Поздравявам те за темата!   bouquet
И аз доста често се питам същото,тъй като ежедневно се гримирам.Доколкото съм чела ФДТ е повече полезен,отколкото вреден,точно поради замърсената околна среда.А вечер при хубаво почистване на лицето,не остава и следа от него ( фдт ).Мен повече ме притеснява спиралата...за нея не знам...колко вредна и колко полезна е.  Peace
Виж целия пост
# 7
На мен козметичката ми е казвала, че е добре, че слагам пудра защото предпазва кожата от атмосферните влияния.
Виж целия пост
# 8
Ето нещо интересно http://netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=1207456
Виж целия пост
# 9
Според мен сегашната козметика е толкова напреднала,че едва ли ще ти навреди грима на кожата.Сегашните ФДТ и въобще пудри сенки и т .н хидратират и овлажнват кожата ,а не и пречат/говоря за хубава козметика ,а не Голдън Роз/.А при мен е недопустимо да отида на работа без лек грим StopНали все пак общувам с хора и няма да ме гледат така повяхнала,без ружче и малко спирала.А за червилото да не говорим Даже днешните червила подхранват,иначе ми съхнат и се люспят устните ми.
Виж целия пост
# 10
Да,лекият грим е задължителен за всяка жена.Но да се слагат тонове спирала и фдт,както и да се ходи с тежък грим през деня е проява поне според мен на лош вкус.Всичко красиво е ненатрапчиво и семпло.
Виж целия пост
# 11
Аз съм чувала, че честото слагане на грим застарява кожата Rolling Eyes
Незнам доколко е вярно  Wink
Не е вярно.
Ти толкова пъти се гримира във темата за грима,че досега да си станала като шар-пей ако беше вярно  Joy Hug
Виж целия пост
# 12
Да,лекият грим е задължителен за всяка жена.Но да се слагат тонове спирала и фдт,както и да се ходи с тежък грим през деня е проява поне според мен на лош вкус.Всичко красиво е ненатрапчиво и семпло.
Това е и моето мнение.
Освен това, независимо от качеството на грима, кожата старее по-бързо. Съвсем не става дума за запушени пори. По-скоро за опъването на кожата (особено около очите), когато се гримирате или махате грима.
Тоест смятам, че честото използване на пълния арсенал неминуемо води до състаряване на кожата.
Виж целия пост
# 13
Ако се гримираш ежедневно с тонове грим, като певиципе примерно,
може и да има проблем, но малко ежедневен грим не вярвам да навреди Wink
Виж целия пост
# 14
Аз съм чувала, че честото слагане на грим застарява кожата Rolling Eyes
Незнам доколко е вярно  Wink
Не е вярно.
Ти толкова пъти се гримира във темата за грима,че досега да си станала като шар-пей ако беше вярно  Joy Hug

Мда правя си  Peace
 Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия