Пътували ли сте скоро с влак?

  • 2 668
  • 11
Нашата баба иска да заведе малкия /на две годинки сме Blush/ на почивка за една седмица, но понеже зная, че трудно пътува с автобус - не трудно, а...просто повръща, та решихме да пътуват с влак. Спален вагон. През нощта. Меко казано съм притеснена...скоро пътували ли сте с деца с влак и какви са условията?
Виж целия пост
# 1
Е, какви да са условията - не са се променяли от години, вероятно от когато ти последно си пърувала с влак.Мизерно е,но се търпи.Последно пътувах със спален вагон миналата година до Истанбул - беше каквото си го спомням от детските ми години.
Щом бабата има желание - пращай детето и не се притеснявай.   bouquet
Виж целия пост
# 2
Тази сутрин се прибрахме с влак от Бургас, нощен- кушет, нямаше спални свободни..ок е не е нещо невероятно, както са казали по горе, все едно и също от години..но за 8 ч. се изтърпява..весела ваканция   bouquet
Виж целия пост
# 3
Да питам каква е разликата м/у кушет и спален и какви са цените съответно? Плаща ли се билет за 3 год дете?
Виж целия пост
# 4
Дете до седем години пътува безплатно! Съответно за него легло няма, то спи при възрастния - поне това ми обясниха по тела.
Кушет - едно купе с 6 по-тесни легла, по три от двете страни.
Спален - в едно купе има 3 легла.
Плаща се билет за пътуване, отделно за спален или кушет - пак на човек. Явно е, че кушета е по-евтин, спалния е по 8 лв на легло в една посока.
Виж целия пост
# 5
Дете до седем години пътува безплатно! Съответно за него легло няма, то спи при възрастния - поне това ми обясниха по тела.

Цените в БДЖ се формират по логиката основен билет (ІІ класа) + запазено място+ добавки (експрес, първа класа, легло и т.н.). За дете до 7г. не се плаща основния билет, но това не значи, че не можеш да платиш добавките и детето да си пътува със самостоятелно място (легло) и да не притеснява възрастния.
Виж целия пост
# 6
Аз лично не бих сложила толкова малко дете само на легло във влак, защото доста лесно може да се изтърси на земята при едно по-рязко спиране на влака. За малко дете най-подходящо е най-долното легло, а там няма преграда (на горните има,но пък е много високо). Мисля,че спокойно бабата може да гушка детето на долното легло. Може да не спи много,но поне ще е легнала.Не е толкова неудобно,леглата са приемливо широки. Спомням си,че майка ми така пътуваше с брат ми,когато бяхме малки - аз на горното легло (кеф!),а те с брат ми долу. Просто като се купува спалнот място е добре да се изтъкне, че става дума за малко дете и да се иска долно легло. Обикновено и шафнерите помагат в такива ситуации.  Peace
Виж целия пост
# 7
Така, взехме билет първа класа за баба и един за нейната приятелка по 26 лв всеки отиване и връщане, доплатихме за две легла по 8 лв-тоест 32  лв и така двете баби и детето ще са сами в купето! Това е от мен!
Виж целия пост
# 8
Така, взехме билет първа класа за баба и един за нейната приятелка по 26 лв всеки отиване и връщане, доплатихме за две легла по 8 лв-тоест 32  лв и така двете баби и детето ще са сами в купето! Това е от мен!
Добре ще им бъде! Peace
Аз съм пътувала няколко пъти с моя син до Добрич със спален вагон, купувам цяла кабина и се возим само двамата! Той се кефи много Joy
Може да му сложите на детето някакво спално бельо, за да не ползва БДЖ-кото.
Аз му нося калъфка и единичен чаршаф.
Препоръчително е тоалетната да не се ползва.На Влади  досега не му се е пишало във влака , но аз имах резевервен план-да се изпиша  в една пластмасова чашка Embarassed
Кажи на бабата да позабърше с мокри кърпи, където ще пипа детето, аз така дезинфекцирам, кажи-речи, цялото купе Embarassed
За друго полезно не се сещам!Лек път и хубаво прекарване на баба и внуче!
Виж целия пост
# 9
Преди десет дни пътувахме с влак с малката ми дъщеричка на година и пет месеца, мина повече от добре, като изключим условията в БДЖ, но не е чак за оплакване. На отиване взехме билет в първа класа (6 места в купе) за възрастен и платхме допълнително едно запазено място (0.50лв.) за детето.В един момент на беба й се приспа и си я сложих на съседното до мен място - всичко мина спокойно през целия път, който като време бе четири часа и половина.
Отказах на мъжа ми да тръгваме с кола, понеже не е удобно нито за детето, нито за мен с толкова багаж и количка, а и малко или много влакът за мен е по-сигурен, предвид всички катастрофи, които стават по пътищата...Още повече във влака има възможност да се разходи човек, без да губи време в отбивки.
Миналото лято пътувахме с 6-месечната ни тогава бебка.За първи път ми се случи да ползвам спален вагон и откровено казано, не бих повторила - това тясно пространство не ми понесе, а и жегата в средата на юли си каза думата.За детето отново всичко бе наред, то си поспа съвсем  нормално и по никакъв начин не ме е притеснила с неспокойствие, плач или друго.Бяхме на най-горното легло с нея, а таткото беше под нас.
Не сещам какво друго да пиша, такова, че да съм ти от полза, но бих те посъветвала да избереш дневните пред нощните влакове.
Виж целия пост
# 10
Ами тя авторката вече избра и написа как го е организирала.Мисля,че няма да има никакви проблеми.
А на третото легло винаги е най-горещо и неудобно. Освен това в жегите през деня е още по-топло, а и в обикновено купе рискуваш да отварят прозореца и вратата непрекъснато и да простудиш детето...Освен,ако не си в един от няколкото модерни влака,с които БДЖ разполага,но там пък климатикът понякога е доста засилен.
Виж целия пост
# 11
Ами тя авторката вече избра и написа как го е организирала.Мисля,че няма да има никакви проблеми...
Да, погледнах и прочетох, но след публикацията си вече, че момичето си е уредило нещата. Simple Smile

...А на третото легло винаги е най-горещо и неудобно. Освен това в жегите през деня е още по-топло, а и в обикновено купе рискуваш да отварят прозореца и вратата непрекъснато и да простудиш детето...

Точно в купето и на отиване и на връщане попадах на много приятни хора, които освен, че се съобразяваха и отстъпваха местата си в полза на бебето и постоянно ме питаха дали да отворят/затворят вратата, много му се радваха и го забавляваха! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия