екзема :(

  • 718
  • 13
Нашите бебешки корички по главата май ще се окажат езема Sad Доста е червено само дето не я сърби.... Досега четох в книгата на д-р Спок, че тя се причинявала от някой храни като яйца и краве мляко....чудя се как се е получило като е само на кърма ThinkingА, и също така, че за лечение може да се премине от естествено мляко на сухо от соя newsm45 Пък аз повече от чаша мляко на ден никога не съм пила, също така не съм прекалявала с яйцата #Puppy dogДнес купих шампоан за новородени на Mustela дано да поутихне това зачервяване Praynig
Виж целия пост
# 1
Еее, не поставяй диагноза сама!
Успокой се, храни си бебо, мажи го с Балсама на д-р Тайс или Линола фет и мисли положително!  Wink
Виж целия пост
# 2
Не я поставям сама. Още на консулта на 1 юни педито ми каза - това е алергия, а аз като излязах и си викам каква ти алергия от кърмата - това си е обикновенна бебешка кал.....обаче това нещо си стои, не пада и все повече се зачервява. Днес й звъннах да питам какво да правя и та ми каза, че това е екзема Sad
Виж целия пост
# 3
ТОва е себореен дерматит, който би могъл да прерастне в екзема, НО по телефона това няма как да се установи, да ме прощава педито ти.
А моята педиатърка ми каза :Добре, че го кърмиш, че ако беше на адаптирано мляко.... и поклати глава....
НЯма да се даваш!
Виж целия пост
# 4
Този дерматит мирише ли??? Точно на мястото с "проблема" има една тежка миризма Sick, а по останалата част от главицата си мирише на чистичко.......
Виж целия пост
# 5
Да,при себорейния дерматит има една такава миризма.Най-вероятно става въпрос за това.
За алергиите да кажа - и ние до преди седмица бяхме само на кърма (вече сме на 6м и полека опитваме да се захранваме),обаче си имаме обриви от няколко месеца.И понеже тези дни се нахвърлих да ям крем-карамел станаха отново ужасни - а почти се бяха изчистили,докато спазвах стриктно диетата без нищо кравешко Sad Така че и изцяло кърмените бебета реагират на кравия белтък,колкото и малко от него да получават чрез кърмата Sad Но Годзила е съвсем права - представяш ли си накакъв хал щяхме да сме,ако не кърмехме Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Добре де формулата не е ли от соево мляко??? Аз сега се притесних доста.....моята кърма ту я има,ту я няма.....Един ден се събуждам с препълнени гърди, а на другия едва смогвам да я нахраня #Crazy
Ям мюсли като луда - само от това произвеждам или от месо - най-вече свинско Shockedстранно, нали.....Лошото е, че от няколко седмици не кърмя нощем. Девойката понякога си спинка до 9 часа
Виж целия пост
# 7
Половин час преди къпане мажеш главичката със зехтин, изчакваш малко да омекнат люспичките и решеш с мека четка. ПОвреме на банята разтриваш главицата (косичката, имам предвид) с хума. Резултатът е невероятен. Ако през деня се зачерви някой участък може да намажеш с Балсама на д-р Тайс!
Само да поясня, че това за кърмата то каза педиатърката ми (която почти 7 години не ме  е разочаровала нито веднъж-пу-пу). Потърсих мнение на друг педиатър и той ми каза същото + избягваш млечни продукти и другите дразнещи храни, знаеш ги кои са. Също така ми обърнаха внимание да не давам ябълка.
Виж целия пост
# 8
Половин час преди къпане мажеш главичката със зехтин, изчакваш малко да омекнат люспичките и решеш с мека четка. ПОвреме на банята разтриваш главицата (косичката, имам предвид) с хума. Резултатът е невероятен. Ако през деня се зачерви някой участък може да намажеш с Балсама на д-р Тайс!
Само да поясня, че това за кърмата то каза педиатърката ми (която почти 7 години не ме  е разочаровала нито веднъж-пу-пу). Потърсих мнение на друг педиатър и той ми каза същото + избягваш млечни продукти и другите дразнещи храни, знаеш ги кои са. Също така ми обърнаха внимание да не давам ябълка.

Точно!! Ние имаме същия проблем и определено това е решението. Само не съм мазала с хума досега. Thinking Ама щом Godzi казва.... Grinning сега ще опитаме  Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
Направо ме е страх да го пипам - толкова е червено.... Днес в аптеката ми предложиха кремче на Mustela за бебешки корички. Аптекарката каза, че това била най-добрата фирма за бебешка козметика - някой ползвал ли я е ??? Става ли вместо балсама на д-р Тайс?? Утре ще ми даде тестер от него да пробвам. А пък педито ми каза за някакво мехлемче от 1-2 намазвания и край, но я било страх още да ми го предпише щото още сме много малки newsm78
Виж целия пост
# 10
На нас от кремчето на Мустела за дупе направо ни се запали дупето - такава реакция направихме Sad Ако искаш,пусни търсачката да видиш мнения на мамите за въпросната козметика - една мама от Франция обясняваше,че там си се води обикновена бебешка козметика,не лечебна.Педиатърът ти най-вероятно има предвид кортикостероидно кремче - действително ще има бърз ефект...и после отново ще се появят,ако проблема си е сериозен.Пък и това е най-силното,което има - така че съвсем правилно ти е казал да изчакате и да пробвате всички други варианти.
А обикновената формула е от обработено (адаптирано) краве мляко - соевите млека са специални,както и тези с хидролизирани белтъци - и двата вида са само за алергични деца.
Виж целия пост
# 11
Раде, екземата не винаги е алергична реакция. Дребния направи екзема в края на първия месец по бузките- направо на гьон бяха станали и нищо не я махаше. По главицата също му се появиха корички, но с едно намазване със зехтин се оправи, както пише Годзила. Постепенно проявите затихнаха и сега се появяват много рядко главно на местата, където се лигави (под брадичката). За екземата съм сигурна, че при него не е на алергична основа, защото яде всичко и няма реакции. А твоето много ми прилича на себореен дерматит в остра форма. Нали си виждала при някои- мъже главно- какво е положението? Имах колега, който постоянно се лющеше и по веждите даже, и местата бяха много зачервени. Дали са миришели не знам, но гледката ме караше да настръхвам!
Хедра, при нас нещата се оправиха точно със стероидно кремче за два дни- изчезнаха, все едно не ги е имало. Оттогава, когато се появят, ако Влади започне да се чеше и се обострят от това мацвам един или два пъти и край. Иначе карам с овлажняващи на Бубхен- добре му действат. Ама при нас не е алергия, а и досега ми се е налагало да го мажа май три пъти.
Виж целия пост
# 12
.....Лошото е, че от няколко седмици не кърмя нощем. Девойката понякога си спинка до 9 часа
Ох, да ти имам проблема...
А за екземата - и моя големия имаше екзема, въпреки, че беше само на кърма. Чак преди около година му изчезна, но се надявам при теб да не е нещо сериозно и да изчезне бързичко. Много е неприятно, спор няма.
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви момичета smile3525Снощи я измихме с шампоанчето без да мажа никакви зехтини и т.н. като чели днес не е толкова червено. Ще го изчакам да стане само на корички и ще го изреша.....Може да намирисва от зехтина. То дефакто главичката е постоянно мазна......и затова снощи реших така, пък ще видим ooooh!
За нощтното хранене до някъде си е проблем, защото ако искам да запазя лактацията трябва да ставам да цедя - иначе се получават 10 часа да стоят пълни Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия