Кога заменихте кошницата за кола със столче и за колко кг беше столчето

  • 4 472
  • 59
Здравейте! В края на месеца ще получа неочаквана сума пари и ми се иска от сега да вземем столче за кола, защото не знам като дойде момента какво ще ни е финансовото състояние. Разглеждах в нета, има столчета, на които пише, че са подходящи от 9 месечна възраст. Моето дете е едричко, кошницата от сега му е тясна и се чудя дали наистина е подходящо да го сложа от 9 месеца в столче? Интересува ме и килограмовия диапазон-мога ли да ползвам евентуално от деветия месец столче 9-36кг или да взема 9-18? И коя марка е подходяща за бебе на 9-10 месеца?
Виж целия пост
# 1
Те не са само с ограничения за тежест, но и за ръст. Колко ти е високо хлапето?

Що се отнася до препоръчителна марка за столче, най-добре ще е да отидеш в магазина, ама не сама, а с мъжа ти - те, нали са техничари, по умеят да видят детайлите. Гледайте параметрите на столчетата - изисквания, степен на сигурност, качество на изработката, използвани материали, продължителност на гаранцията.
Виж целия пост
# 2
След като детето е по-голямо вече и може да стои стабилно на столчето най-добре си вземи 9-36 кг,за да не се налага после да купувате пак и пак Crazy
Просто не виждам смисъл от всички тези 9-18,9-36 кг и т.н. Така или иначе вече ще стои седнало в него детето,така че няма нужда да се сменя през няколко месеца столчето или всяка година.
Виж целия пост
# 3
Алекс беше на 6 месеца като сменихме кошчето-крачетата му опираха в облегалката(нали кшчето се монтира с гръб към движението)  и си взехме столче 0-18кг- много е удобно и е с 4 позиции на гръбчето. Много съм доволна. Не се сещам за марката-купихме го от МЕТРО за 160лв
Виж целия пост
# 4
На 9 месеца се преместихме от кошчето. Столчето е за деца до 18 кг., но дъщеря ми все още си седи на него, тежи 14 кг.
Виж целия пост
# 5
Малкия беше на 7 месеца когато го преместихме в столче9-18кг. Беше доста едър и кошницата му отесня още на 5тия месец.Още си седи в него ,сега е 14кг.
Ти си вземи 9-36кг,за да не се налага да купуваш после пак Hug
Виж целия пост
# 6
За бебе на 9 месеца е добре все още да е в кошницата.Другият вариант е да е в столче 0-18 кг,но твоето едва ли е такова.Седнало в столче по посока на движението може едва,когато детето е 9 кг и навършило годинка.Т.е. ако има килограмите,но е под годинка не е добре,също и ако е над 12 месеца,но няма 9 кг. Peace
За подходящите марки се ориентирай по това кои са се представили добре на краш-тестовете.Сещам се за Чико,Рекаро и Макси Кози,също и Romer.
Столчетата 9-18 кг. се считат за по-стабилни и сигурни от тези 9-36кг.При първите облегалката не се маха от седалката,а си вървят заедно,както при кошниците.Вторите наистина имат предимството,че се ползват по-дълго време.Има и столчета 9-25 кг.,някакъв среден вариант.
Виж целия пост
# 7
За бебе на 9 месеца е добре все още да е в кошницата.Другият вариант е да е в столче 0-18 кг,но твоето едва ли е такова.Седнало в столче по посока на движението може едва,когато детето е 9 кг и навършило годинка.Т.е. ако има килограмите,но е под годинка не е добре,също и ако е над 12 месеца,но няма 9 кг. Peace
За подходящите марки се ориентирай по това кои са се представили добре на краш-тестовете.Сещам се за Чико,Рекаро и Макси Кози,също и Romer.
Столчетата 9-18 кг. се считат за по-стабилни и сигурни от тези 9-36кг.При първите облегалката не се маха от седалката,а си вървят заедно,както при кошниците.Вторите наистина имат предимството,че се ползват по-дълго време.Има и столчета 9-25 кг.,някакъв среден вариант.

em4eto го е написала доста изчерпателно,аз искам да добавя само да избираш естествена материя за тапицерия,
защото на дъщеря ми седалката е с тапицерия от от искуствена материя и много запарва,особено лятото.
А на малкия кошницата му отесня още на 6 месеца,преместихме го в столче от 9 до 36м. Peace
Виж целия пост
# 8
За подходящите марки се ориентирай по това кои са се представили добре на краш-тестовете.Сещам се за Чико,Рекаро и Макси Кози,също и Romer.
Столчетата 9-18 кг. се считат за по-стабилни и сигурни от тези 9-36кг.При първите облегалката не се маха от седалката,а си вървят заедно,както при кошниците.Вторите наистина имат предимството,че се ползват по-дълго време.Има и столчета 9-25 кг.,някакъв среден вариант.

Peace

Подкрепям това мнение.Столчета 9-18 кг са по-сигурни от 9-36  Peace Точно затова избрах първата група.Angel_dust ще сподели повче и по-подробна информация.Дано да се включи  Peace
Виж целия пост
# 9
За бебе на 9 месеца е добре все още да е в кошницата.Другият вариант е да е в столче 0-18 кг,но твоето едва ли е такова.Седнало в столче по посока на движението може едва,когато детето е 9 кг и навършило годинка.Т.е. ако има килограмите,но е под годинка не е добре,също и ако е над 12 месеца,но няма 9 кг. Peace
За подходящите марки се ориентирай по това кои са се представили добре на краш-тестовете.Сещам се за Чико,Рекаро и Макси Кози,също и Romer.
Столчетата 9-18 кг. се считат за по-стабилни и сигурни от тези 9-36кг.При първите облегалката не се маха от седалката,а си вървят заедно,както при кошниците.Вторите наистина имат предимството,че се ползват по-дълго време.Има и столчета 9-25 кг.,някакъв среден вариант.


Ние сме на 9 месеца и кошницата, която е обратно на посоката на движение вече ние много тясна, бута отзад с крачетата седалката, глаата му стърчи; а и постоянно иска да стане, не обича да е полулегнал. От написаното горе не разбрах какво трябва да направя? Детето ми е на 9 месеца и тежи 9 кг. Има килограмите; но е под годинка. Мисля че описаните обстоятелства ще е по-добре да му взема столче 1ва група.
Иначе съм се ориентирала към столче 1ва група от 9 до 18 кг, вярна на марката мaxi Cosi.
Виж целия пост
# 10
Тъкмо и ние мислим да купуваме столче и темата ще ми е полезна. Не знаех, че 9-18кг са по-сигурни.
Виж целия пост
# 11
Моето столче е 9-36кг и съм страшно доволна....не мисля,че столчетата 9-18кг са по-сигурни Naughty
Виж целия пост
# 12
Когато беше на 9-10 месеца му купихме столче 9-18 кг.
Виж целия пост
# 13
На 6м сменихме кошницата със столче Peace
Виж целия пост
# 14
Запис да следя темата. На Алекс кошницата отдавна му е малка и трябва да купуваме столче.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия