Време ли ни е за каши?

  • 449
  • 5
Питанката ми е време ли ни е за каши,бишкоти,бисквити или нещо по-засищащо от млякото?Моят хубостник от една седмица ме изумява-започна да се буди през нощта и да плаче за храна(за справка да кажа,че не го е правил от 22ия ден,отучи се сам-заспива в 22.00 и се събужда към 6.30-7.30 часа).Ставам,правя му 185 мл
(150 мл вода+5 лъжички по 4,3 гр),изяжда си всичко и блаженно заспива.Иначе яде 5 пъти дневно по 185 мл мляко,90 гр плодово пюре на обяд,45 гр зеленчуково следобед,60 мл плодов сок-2 пъти по 30 мл между храненията,който не знам дали да смятам към храната или към водата newsm78?Абе с две думи-хапва си детето доста добре Simple Smile
Дайте съвет-какво да направя?Да започна ли да добавям Плазмон във вечерното мляко или да си го храня когато поиска-може и да е за кратко Praynig,после пак да се върне на стария режим...
А кашите?Тези на Зрънчо ги дават след 4тия месец,но все ми се струва,че сме малки за тях.Как е редно да се дават-с лъжичка или минават и през биберон?Защото аз соковете и пюретата ги давам с лъжичка.
Станаха много въпроси,за което се извинявам.Предварително ви благодаря newsm20
Виж целия пост
# 1
Ами по принцип можеш да пробваш от Плазмона на прах във ве4ерното мляко, дават го след 4-ти месец. Смятам, 4е нощното будене е моментно състояние, ще отмине. Ако можеш да залъжеш с вода, да не вземе пък да свикне да си папка и през нощта мляко...Гледам 4е захранваш рано и кашите ги дават в края на 5-я месец т.е. след 2-3 седмици при вас. Ако си наддава добре детето из4акай още малко с тях. Когато ги вклю4иш в менюто, давай с лъжи4ка. Шишето е само за мляко и вода.
Виж целия пост
# 2
Да можеш вече да слагаш от бишкотите (на Плазмон) в кутията.те са без глутен.Определено ще го заситят повече човечето или другия вариант е да му увеличиш количеството на вечерното мляко  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Можеш да даваш каша. Обаче нещо не ми стана ясно  newsm78 тия 90гр. плодово пюре как ги даваш - чисто пюре ли, без мляко вътре...защото ако е така детето направо си остава гладно. Плодовото пюре неможе да замести хранене, освен ако не му се обави вътре бисквита, каша, мляко / само сухото вещество/. Плодовия сок го брой към водата, дори след него е по-вероятно да му пристърже на човечето - я пий ти на гладно сок да видиш....и зеленчуковото 45гр. после след него дохранваш ли с мляко, защото ако не - пак нищо не се е наяло....в зеленчуковото също можеш да даваш мляко. Най-добре да даваш зел. пюре на обед и каша след обед, останалите хранения да са мляко. Във вечерното мляко можеш да му слагаш бисквита или бишкота, но да заместваш три хранения е много рано. И всичко давай с лъжичка!
Виж целия пост
# 4
Обаче нещо не ми стана ясно  newsm78 тия 90гр. плодово пюре как ги даваш - чисто пюре ли, без мляко вътре...защото ако е така детето направо си остава гладно ....и зеленчуковото 45гр. после след него дохранваш ли с мляко, защото ако не - пак нищо не се е наяло....в зеленчуковото също можеш да даваш мляко.
С плодовото и зеленчуковото пюре не замествам ядене,но ги давам чисти така да се каже.Правя му по 120 мл мляко за след плодовото и обикновено изяжда 90 до 100 мл от него.А след зеленчуковото си изяжда всичките 185 мл-пробвах с по-малко,но човека реве за още  ShockedИначе вечерното мляко понякога не му стига и му правя по 60 мл допълнително-получават се 840-900 гр мляко дневно+135 гр пюре общо.Това достатъчно ли е като количество?
Виж целия пост
# 5
Мисля 4е даже му идва множко млякото на обед. За плодовото пюре и аз съм го давала на мле4но хранене и съм правила като теб- примерно 120гр пюре и 90гр мляко. Щом като папка 90-100 мляко, даваш 90гр пюре и е ок. Но като даваш зелен4уковото гледай да намаляваш млякото за сметка на пюрето. Зна4и сега яде 45гр от него, млякото трябва да бъде 140гр. Ако решиш да даваш каша, можеш да редуваш един ден плодово пюре, един ден каша като си останете на същия грамаж твърда храна-90гр. И според мен е рано да заместваш 3-то мле4но хранене. А и друго, зелен4укови и плодови пюрета и аз съм давала 4исти, докато се захранвахме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия