ПЛАНОВО СЕКЦИО В ''НИА МЕД'' СТАРА ЗАГОРА

  • 6 889
  • 4
 newsm03Някой може ли да разкаже как протича плановото секцио в ''Ниа Мед''
Виж целия пост
# 1
Аз родих в НИА МЕД на 31 март.Три седмици преди това отидох за информация.Разговарях с доктор Иванов.Попита ме защо искам да раждам секцио и аз му обясних.Каза ми ,че трябва да разговарям с анестезиолог и си насрочих час.Следва нов разговор с гинеколог и определяне на дата за раждане.В деня на голямото събитие отиваш в 8 часа сутринта, най-добре предварително да се направи тоалет у дома-бръснене и изхождане по нужда/използвай 1 свещичкаБИЗАКОДИЛ предната вечер/.При постъпването в болницата поставят абокат,после слушат тоновете на бебето.Идва ред на операционната зала-поставяне на упойка и....лека нощ.Събуждат те,казват ти ЧЕСТИТО и те преместват в реанимаця.Там престояваш поне 24 часа,зависи как се чувстваш и възстановяваш.Дават обезболяващи,ако се наложи,но в премерено количество.След реанмация те преместват в обикновена стая и купона започва да тече- болки от операцията,бебешки рев,напрегнати и болезнени гърди.Изчакваш 5 дни и се прибираш у дома.Конците се свалят след една седмица и болката изчезва като с магия.Желая ти леко раждане,бързо възстановяване и здраво бебе.Успех!
Виж целия пост
# 2
Аз също родих второто си дете в "НИА МЕД", но естествено раждане. По това време (февруари) майките около мен родиха секцио, поради което имам и наблюдения как протича процеса. Всичко е действително така, както ти е писала Амброзия. Имам база за сравнение, защото ми е за втори път и намирам огрооомни разлики от държавното АГ. Най-вече в отношението на персонала - от лекари до санитарки, както и приятните условия в стаите. От личен опит ти казвам, че след раждане си освен физически, а и психически "нестабилна", ако мога така да се изразя и затова смятам, че е важно как се държат с теб. Можеш да питаш за всичко - както гинеколозите, така и след това неонатолозите, а и сестрите, които помагат на мамите без опит за правилното поставяне на гърдата на бебчо. Успешно раждане и здраво бебче.  bouquet
Виж целия пост
# 3
AMBROZIA,колко ти струваше престоя там?Слагат ли ти катетар? newsm78
Виж целия пост
# 4
Платих 1000 лева.Когато се събудих от упойката ми казаха,че са ме катетаризирали още в операционната или при преместването в реанимация.Аз нямам никакъв спомен за това.Понеже през първите часове непрекъснато имаше сестра около мен ,постоянно ме питаха дали ми се пишка.Посетих WC КЪМ 22 часа и това видимо ги успокой.Мисля,че ако не се справиш сам слагат катетър.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия