Взаимозаменяеми ли са Пепти Дж., Фризопеп и Алфаре?

  • 3 146
  • 12
Здравейте мами,
днес Косьо стана поредното бебе с диагноза АБКМ и ще трябва да минаваме към напълно хидролизирано мляко. След преглед на темите по въпроса разбрах, че Фризопеп-ът е адски горчив (а и д-р Мустаков каза, че направо си е гаден), но също научих, че има и Пепти Джуниър и Алфаре. Въпросът ми е те могат ли да се използват вместо Фризопеп и по-вкусни ли са? Моля, споделете опит!
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
виждам, че темата стои без отговор...затова ще я преместя в съседния форум...там има по-голям шанс.
Виж целия пост
# 2
Само по информация от лекари и майки на деца с АБКМ знам, че Пепти Джуниър е с най-добър вкус. После се нарежда Фризопеп и накрая Алфаре.
Оги винаги си е пил Фризопепа с кеф. В началото слагах малко захар, за да не му горчи, после постепенно махнах захарта. Много е важно да се спазва точно инструкцията за приготвяне - водата не трябва да е гореща, за да не горчи млякото.
Написаха ли ви протокол за някое от млеката?
Виж целия пост
# 3
Само по информация от лекари и майки на деца с АБКМ знам, че Пепти Джуниър е с най-добър вкус. После се нарежда Фризопеп и накрая Алфаре.
Аз съм чувала същото. Ради обаче пиеше Алфаре без проблем. За наш късмет, се оказа че диагнозата е неточна и алергията е не към млякото, а към жълтъка с който я захранихме в 6-тия месец. За това пак си минахме на нормалното мляко. Алфаре-то обаче го пиеше, да и се чудиш. Унищожи 10 кутии, слава богу подарък, иначе цената е безумна.
Виж целия пост
# 4
Синът ми пиеше фризопеп повече от година без проблем. Горчи, но ако спазваш пропорциите както е казала Теди се понася. пробвай- ако детето го пие-проблема е никакъв:)Късмет ти желая.
Виж целия пост
# 5
Знам че предпочитат да се продължи с фирмата. Т.е. ако сте били на Фризолак - да минете на Фризопеп.

Иначе горчив е да. Ама като огладнее и фризопепа засища. Гастроентеорола ги на каза да почнем с по-малки дози по-начесто - на 1,5 - 2 часа.

(Не мога да видя възрастта на детето). Кърмаче би трябвало бързо да свикне, особено ако няма друго за ядене. Отдавна беше и не помня вече дали слагах захар допълнително, или от захарта ставаше по-гадно на вкус.
Виж целия пост
# 6
Написаха ли ви протокол за някое от млеката?
Написаха ни за Фризопеп. Косьо досега е бил на Нан ХА (адски горчиво според мен), а сега е на Хипп ХА2 (супер безвкусно, пак според мен), така че се надявам да свикне с поредния шантав вкус.
А след като педи-то завери протокола и рецептурната книжка, каква е процедурата по-нататък?
Виж целия пост
# 7
Написаха ли ви протокол за някое от млеката?
Написаха ни за Фризопеп. Косьо досега е бил на Нан ХА (адски горчиво според мен)

Не се притеснявай, Фризопепа наподобява Нан ХА, но е по-"сладникав" Wink от него, т.е. не така горчив  Grinning
Виж целия пост
# 8
днес водих Любомира на преглед и ни казаха че има алергия към млякото затова всички млека които пробвахме ги повръща единствено понася Фризовом.Ще трябва да и даваме Фризопеп някой ползвал ли го е има ли ефект и понася ли се добре.Доколкото разбрах се отпуска от Здравната каса а знаете ли в какви количества?
Виж целия пост
# 9
виж подобна тема тук
местя темата....там ще имаш повече отговори.
Виж целия пост
# 10
Преди 30 сек. ти отговорих в Биберона и сега пак се засилих да пиша- нали съм на тая вълна. doh
Виж целия пост
# 11
Аз съм мамата от темата от линка. Днес взех първите 8 кутии (за 1 месец) от Здравната каса. И понеже всичко ми е прясно-прясно, ще ти разкажа как стават нещата:
1. Алерголог, гастроентеролог или някакъв хранителен специалист преглеждат бебо и, ако реши, че има АБКМ (при нас това го установиха след тест на кръвен серум срещу 98 лв), ти пише протокол за нужното количество мляко за период по негова преценка. Естествено, те се съобразяват с възрастта на детето и гледат някакви таблици с усреднени показатели за това колко ядат бебетата на определена възраст. Въз основа на това вписват във въпросния протокол нужния брой кутии. Повечето лекари изписват Фризопеп, но ако ти имаш други предпочитания (Алфаре или Пепти), можеш да го обсъдиш с тях.
2. Купуваш си рецептурна книжка от книжарницата в поликлината на ул. "Коперник" (до х-л Плиска). Струва 2,80 лв. Отиваш с нея и протокола при педката и тя я попълва.
3. Търчиш с рец. книжка, протокола, твойта лична карта и КОПИЕ ОТ АКТА ЗА РАЖДАНЕ на бебето в Здравната каса на ул. "Енос" 12-14 (ако педито ти каже, че може да стане в някой от клоновете на касата - не й вярвай! Рец. книжки за бебетасе заверяват само на "Енос", това е в Стрелбище)
4. След съответните заверки тем се връщаш при педито и тя/той ти пише рецепта. Снимаш протокола в 2екземляра - за аптеката и за педито.
5. Хвърчиш към ЕДИНСТВЕНАТА АПТЕКА, която дава Фризопеп - срещу Стоматологичния факултет на Медицинска академия на ул. "Георги Софийски". Там ти дават дозата за 1 месец и ти обясняват как се процедира по-нататък.
Всичко това на мен ми отне ден и половина, като непрекъснато разнасях бебока в колата. Това ми помогна в Здравната каса, защото там има огромни опашки, но охраната ме пусна първа на гишето, като се появих с Косьо.
Надявам се да съм ти била полезна.
Виж целия пост
# 12
Здравей Simple Smile!
Наистина е важно гастроентеролог или алерголог да потвърдят диагнозата, защото моята педиатърка ми постави тази диагноза и пихме 2 месеца Фризопеп, преди да се доберем до специалист, а се оказа че бебо има силна алергия към един от захранващите плодове и мляко може да пие всякакво.
НО ако наистина сте с такава алергия- мога да ти пратя Фризопеп, докато оформите докумените от касата, за да не се притесняваш. На мен ми го пратиха пак така чрез форума, но за щастие няма да ми трябва. Пиши ми на лични или тук в темата!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия