къде греша при баклавата на розички

  • 2 465
  • 9
Здравейте. Може да Ви звучи глупав въпроса ми, но аз все пак ще си го задам Grinning .Та така, вдъхновена от вашите идеи реших да правя баклава на розички.  chef тестото е от мая,прясно мляко,яйца.Омесих тестото, оформих розичките /от темата за тортите,от първа страница/ . самите розички наистина си станаха като розички.Дотук добре, опекох ги.направих сироп от 3 чаши захар и 3 чаши вода.НО ... не знам дали сиропа много ми изстина или брашното дойде в повече в тестото но те не се напоиха  ooooh! .Даже след 2 дена престой във сиропа те вътре пак си бяха абсолютно несиропирани. нещо ми се губи момента на сиропирането. Дали розичките да са изстинали и сиропа дали да е много горещ или изстинал /колко време изстинал, колко да е хладък/ . или след като извадя тавата от фурната да ги полея със студен сироп...

много дълго стана, но искам да се сиропират добре и знам че ще получа помощ от вас   bouquet
Виж целия пост
# 1
не съм правила такава баклава, но знам, че студено ястие се полива с горещ сироп и горещо ястие със студен сироп
Виж целия пост
# 2
Не съм поглеждала рецептата,но четейки поста на авторката ми се струва,че тестото за розичките е било по-твърдо.
Сега ще погледна и рецептата.
Виж целия пост
# 3
Сега разбрах,че само оформлението е било от темата за тортите.Може би е трябвало да повтасат малко.
Виж целия пост
# 4
тестото е по рецепта за втасала баклава от Добрина Венкова "Соленки,сладкиши,кремове".И самото тесто и вече оформените розички втасаха...май наистина по-твърдо тесто направих.И ако може да ми кажете и за сиропирането.Аз ще ги сиропирам сутринта за да са готови за обяд, а тази вечер ще ги приготвя.Как да ги сиропирам...уффф това ме е страх да не сгреша.Ако е много горещ сиропа а розичките са студени дали ще се скашкат.Ако е по-хладен сиропа пък дали ще се напоят.ама и аз съм една готвачка ooooh!
Виж целия пост
# 5
Имам една позната,много добра майсторка на баклава.Тя изчаква да изстине баклавата,а сиропа да е не горещ,а топличък.И сиропира от вечерта за следващия ден.Щом ще ги правиш довечера,изчакай да изстинат и ги сиропирай,за да са готови утре.
Виж целия пост
# 6
Имам една позната,много добра майсторка на баклава.Тя изчаква да изстине баклавата,а сиропа да е не горещ,а топличък.И сиропира от вечерта за следващия ден.Щом ще ги правиш довечера,изчакай да изстинат и ги сиропирай,за да са готови утре.
Аз също изчаквам малко сиропа да изстине,никога не заливам с врял сироп.
Виж целия пост
# 7
мерси на всички за отговорите.Ще ги направя довечера,ще ги сиропирам с малко изстинал сироп...и да ги пъхна след това в хладилника.да не вземат да вкиснат в това топло време.и каквото стане  bouquet
Виж целия пост
# 8
Не ги слагай в хладилника,няма да вкиснат.Сутринта направи това.
Виж целия пост
# 9
И?
Какво стана?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия