Моля ,предложете ми дневно меню за 3 месечно бебе

  • 3 446
  • 24
Вече сме навършили три месеца . кога започва захранването с зеленчуковите пюрета и през коя част от деня се включват в менюто.Ако можете ми напишете едно примерно меню за тази възраст..Благодаря ви...
Виж целия пост
# 1
О вие много рано сте се захранили, ние след 2 седмици ще навършим 5 месеца и още не сме се захранили от 4 месец, започнахме сокчета, само. Така, че няма да съм ти полезна. До колкото знам трябва да се замени обедното мляко с пюре, но става, лъжица по лъжица всеки ден, докато напълно не се замени храненето. След това можеш да му даваш мъничко мляко.
Виж целия пост
# 2
Виж това:
http://www.semeinabiblioteka.hit.bg/Bebeto/Hranene%20na%20deteto_1.htm
http://www.semeinabiblioteka.hit.bg/Bebeto/Hranene%20na%20deteto_2.htm
Виж целия пост
# 3
Зеленчуковите пюрета започват най-рано при навършени 4 месеца.Детето трябва да е готово да приеме нова храна различна от млякото.На тази възраст може да даваш сокчета до 40-50гр. дневно най-добре на два приема по25гр. към 10-11ч. и след обед .Храненеята най-много 6 на брой зависи дали кърмиш или си на ад.мляко или смесено и дали даваш на поискване или имате режим.При всички положения да пюрета е рано.
Виж целия пост
# 4
7.30 Чай (кафе) с кроасан
10.30 Необелена ябълка (има повече витамини)
12.30 -Супа пилешка, шкембе, абе к'вот има), Пържолка алангле с много прясна залена салата, за десерт-крем-карамел
16.30- какао
19.30-20.00-нещо на скара и моооже половин биричка за добро храносмилане smile3534

  ако искаш сериозно: млекце до откат, пък нека му е зле на бебока. Всичко друго след четвъртия месец.
Виж целия пост
# 5
Примерно меню.................. Grinning
 6 -мляко
 9 -мляко
10,30 -сок /30,40 мл/
12-мляко
15-мляко
18-мляко
21-мляко



ПС ....... и това на силвана върши работа , но ви е малко рано Wink
Виж целия пост
# 6
За вашата възраст - само мляко! Пюре след 4-ия месец.
Виж целия пост
# 7
Благодаря на всички ,че се отзовахте ...Само не ми е ясно за плодовите пюрета мога ли да ги давам или не...с мляко или без.....?????
Виж целия пост
# 8
много майки захранват децата си много по-късно.какви са предимствата на по-късното захранване...
Виж целия пост
# 9
Само не ми е ясно за плодовите пюрета мога ли да ги давам или не...с мляко или без.....?????
Аз лично  / и при двете момчета/ захраних първо със сок / на 3 мес/, след това със плодово пюре /след 4,5 мес/ и то на АМ АМ защото няма добавки / като нишесте /.
Ако искаш да замениш напр. 2 хранене  / в 9часа/ можеш да даваш мляко + пюре = плодово мляко .
Плодовото пюре само по себе си не замества хранене.
Лично мое мнение е , че при късното захранване трябва да се подхожда с повишено внимание , както при голям човек , който е бил продължително време на диета и му престои захранване с по-твърда храна. Бързо късно захранване може да доведе до сериозни стомашни проблеми в бъдеще.
Мога да се съглася и с една от статиите в "Кърмаческия " форум , че не е препоръчително да се захранва и със сок , но това е нещо което всеки сам решава.
При второто ми дете се наложи да захраня със сок , защото се очертаваше "запечен" период , а соковете  действат регулиращо на стомахчето.
Успех в избора!
Дано да сам ти била полезна поне малко. Прегледай и статиите от библиотеките на двата форума .............има интересни неща.
Виж целия пост
# 10
Лично мое мнение е , че при късното захранване трябва да се подхожда с повишено внимание , както при голям човек , който е бил продължително време на диета и му престои захранване с по-твърда храна. Бързо късно захранване може да доведе до сериозни стомашни проблеми в бъдеще.
Виж тук мога бая да поспоря с теб. Не съм убедена 4е си права. Никой не е казал, 4е като се захранва късно и айдее юруш на ръната. Мисля 4е всяка майка вклю4ва внимателно новите храни независимо на коя схема се е спряла. Хайде да не объркваме допълнително май4етата, които са нови потребители във форумите.
KRASSG, виж тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=30259.0
Има и много теми и статии, които засягат предимствата на късното захранване в библиотеките и на двата форума. Про4ети ги и сама си реши.
Виж целия пост
# 11
Мляко,мляко и пак мляко  Wink
Незнам защо бързаш да захранваш  newsm78
Нека някоя мама да каже какви според нея са предимствата на ранното захранване  Thinking
Виж целия пост
# 12
Мляко,мляко и пак мляко  Wink
Точно така и аз така правя. Пробвах след 3 м. сокове, йок, плодови пюрета - йок, смятам да захраня като хората първо със каша след няколко дни като станем на 4 месеца.
Виж целия пост
# 13
добре де ,засищат ли се децата само с млякото?Все пак едно 4-месечно бебе вече е добре оформено и горе долу има изградени вкусови навици..незнам забравила съм от предните си  деца .Но на шест месеца бебетата  вече имат зъбки и не трябва ли да са минали плодовите и зеленчуковите пюрета?
Виж целия пост
# 14
И нещо друго да ви питам....плодовите пюрета с мляко ли ги давате или натурални
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия