Подстригване с гореща ножица

  • 4 867
  • 14
Здравейте  Laughing
Току що се подстригах с т.нар. гореща ножица и искам да ви питам дали сте пробвали и дали наистина има по-дълготраен ефект срещу цъфтежа на космите. По принцип косата ми е тънка и много често цъфва и се сплита ужасно, последно и кристалите не помогнаха много...
Виж целия пост
# 1
Ква е тая гореща ножица бе,я дайте малко инфо за непросветените Wink.
Виж целия пост
# 2
Е за таз ч...я не съм чувала досега. Я, дайте малко инфо.
Виж целия пост
# 3
И аз за първи път чувам за "гореща ножица"?! Thinking
Виж целия пост
# 4
Преди година гледах едно предаване, в което обясняваха за този вид подстригване. Не ми е останало много в паметта, но казха, че още Клеопатра се е подстригвала с горещи ножици - било много полезно за косата.
Виж целия пост
# 5
И аз съм чувала, горещата ножица залепва крайчетата на косъма и не цъфти  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
 А стига бе!  Grinning
Виж целия пост
# 7
Методът се нарича брюлаж и се прави с църковна свещ. На практика се подпалват краищата на косата, кичур по кичур. Естествено, не се позволява на косата да пламне. Мен много ме беше страх първият път когато ми правиха брюлаж - косата ми беше до кръста и треперех от ужас да не пламне.

Е, всичко мина нормално. Фризьорката си игра близо час и половина, докато мине цялата ми коса. После ми даде рецепта за подхранваща маска, че след тая процедура косата била много "гладна".

Какъв е ефектът? Не бих казала, че косата престава да цъфти. Просто цъфтенето се отлага, така че косата расте и има здрав вид по-продължително време.

Не искам да крия, че съвременните теории отричат брюлажа като метод - препоръчват рязането на косъма под ъгъл.

А! И да не забравя за страничния ефект: миризмата на пърлено прасе, която ме съпътстваше по 2 дни след всяка процедура...
Виж целия пост
# 8
Искам да ви кажа, че това е абсолютно излишно нещо. Имам диплома по фризьорство при Капанов. С този метод не се горят цъфтежите, а само по късите косми, които разбира се може да са цъфнали, но и съвсем здрави.
Виж целия пост
# 9
Развенчахте го значи това подстригване....  Naughty
Тъкмо няма да миришем на пърлено!!!  Laughing
Виж целия пост
# 10
Simple Smile представете си какво би станало ако фризиорката не е достатъчно опитна и ви изгори косите. Не бих опитала Wink
Виж целия пост
# 11
Simple Smile представете си какво би станало ако фризиорката не е достатъчно опитна и ви изгори косите. Не бих опитала Wink

ааа това трудно би се случило! косата се увива на масури и се приближава свещта, представи си колко време трябва да се задържи на едно място, че да пламне.  Simple Smile Просто е супер излишно, пък и след горенето, така или иначе пак се подстригва.
Виж целия пост
# 12
Аз не бих го пробвала този метод,звучи ми голяма простотия.Пък и ако ефекта е само за цъфтежи-моята коса изобщо не цъфти,но по принцип за цъфтяща коса много по-добре е да се ходи всеки месец или през месец да се взимат върховете и да се оформя прическата.
Виж целия пост
# 13
И аз съм пробвала брюлаж - простотийка.Но това дали е същото като "гореща ножица" newsm78
Виж целия пост
# 14
В този ред на мисли се чудя как да ми порасне косата ,като постоянно цъфти и съответно трябва редовно да я подстригвам  newsm78 Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия