Има ли връзка между леката бременност и раждането?

  • 2 486
  • 40
Здравейте пак! Отдавна не съм писала... Wink
Искам да питам опитните майки дали имат няккави наблюдения върху това има ли връзка между леката бременност и раждането, т.е. ако бременността е лека, раждането дали и то ще е леко?
А има ли връзка и с темперамента на бебето, т.е. дали бебето ще е по-спокойно, ако бременността протича леко?
 newsm78
Виж целия пост
# 1
Не знам дали има връзка, но при мен беше така - лека бременност, леко раждане и спокойно бебе. Виж като стана на годинка, взе че се разбесня!
Виж целия пост
# 2
При мен пък беше обратното - много лека бременност и адски трудно раждане.
Бебето ми беше общо взето кротко, спеше по цели нощи от самото начало, почти не плачеше.
Така че не знам дали има някаква връзка ???
Виж целия пост
# 3
Аз имах средно тежка бременност (с болки, контракции, ранно разкритие), но много леко раждане.
Оги винаги е бил буен  Grinning
Виж целия пост
# 4
Първата ми бременност беше мнооого лека, раждането (12 часа) завърши със секцио по спешност, но защото бебо беше тръгнал неправилно, иначе щях да родя доста бързо и не беше много страшно. Втората ми бременност беше кошшшшмарна, но за раждането не мога да кажа, тъй като имаше планирано секцио.
Виж целия пост
# 5
Никаква връзка няма.... мнооого лека бременност! Мнооого трудно раждане... бебка беше много неспокойна до 4-5ия месец и от тогава е едно, постоянно усмихнато злато  Crazy няма рев, няма мрънкане, няма събуждане нощем  Mr. Green спи от 9 до 9   Mr. Green
Виж целия пост
# 6
При мен пък беше обратното - много лека бременност и адски трудно раждане.
Бебето ми беше общо взето кротко, спеше по цели нощи от самото начало, почти не плачеше.
и при мен така,сега обаче бебка спи неспокойно,защото ни никнат зъбки. Wink
Виж целия пост
# 7
Има връзка между това и темпераменти или характера на майката - най-общо казано. Не говоря за случаите на тежките патологии, разбира се. Имам предвид следното: всеки познава жени, които като забременеят, и почват да тероризират околните и себе си с оплаквания - туй искам, не, вече не го искам, боли ме, сърби ме, айде иди в 3 сутринта да ми купиш папая... И като дойде време да ражда пак е същата. Ма трябва да напъвам, аборигенска работа и пр.

Ако си здрава и права, и бременността и раждането са нормални състояния, при които по дефиниция има някои неразположения, но те са част от картинката и това е.
Виж целия пост
# 8
И двете ми бременности протекоха много леко, изключвам гаденето и повръщането до края на 3-я месец.
Първото раждане беше с форцепс, второто - нормално, но пак с много външни и вътрешни шевове...

И двете ми бебчета са много добрички, направо ангелчета, обаждат се само, когато са гладни или жадни Simple Smile

Аз обаче мисля, че това зависи не толкова от раждането, а от това как се е чувствала майката по време на бременността - дали тя самата е била спокойна или нервна...

Имам 2 познати, които по време на бременностите бяха много изнервени от куп възникнали проблеми - резултат: денонощно ревящи бебета.
Едното дори живееше на 5-ти етаж, а го чуваха как постоянно плаче чак на 8-я    Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Ужасна бременност и невероятно кротко ангелче.
Виж целия пост
# 10
Аз имах много лека бременност, нито гадене, нищо, започнах да усещам, че съм бременна едва согато корема започна да расте. И раждането беше много леко. Цялата бременност бях спокойна, една такава сънлива, карах магистратура и изпитите ги вземах така в полусънено състояние, но за това пък бебока беше страшно ревлив. Кошмар, няма ден, няма нощ. Затова не вярвам, че състоянието на майката по време на бременността е от такова значение за това дали ще е спокойно бебето. Но сега пък имам едно много добро и разбрано дете.  Затова правило май за нищо няма.
Виж целия пост
# 11
Ужасна бременност и невероятно кротко ангелче.


Не искам да те плаша, но тези ангелчета като бебета след годинката обикновено стават големи дяволчета.
Виж целия пост
# 12
Няма никаква обусловеност бременност-раждане. И още-темперамента на детето не зависи от бременността и раждането-той е кодиран генетично още със сливането на съдбоносните хромозоми...Втората ми бременност бе доста нервна-не бих казала,че сина ми е по-неспокоен от дъщеря ми. Същия дзвер е, само дето през нощта спи, докато дъщеря ми до около годинка (а и сега) си се будеше по 100 пъти на нощ Crazy
Виж целия пост
# 13
Много тежка бременост накрая само се молех по-бързо да свърши - е след като дочаках 38г.с., леко раждане и сега едно много кротко детенце с малки изключения от време на време.
Виж целия пост
# 14
При мен пък беше обратното - много лека бременност и адски трудно раждане.
Бебето ми беше общо взето кротко, спеше по цели нощи от самото начало, почти не плачеше.
Така че не знам дали има някаква връзка ???
И при мен така с предизвикано раждане, е може би, не е адски трудно, но не беше песен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия