За характера.. или как да накарм детото да си "отстоява" играчките...

  • 490
  • 3
Мили мами, не помня от кога не сам писала тук, но това не е важно... Иска ми се да споделите мнение по въпроса относно агресивността и отстояването на играчките...

Моята дъщеря е на 1г. и 8 м. има си постоянни "приятелчета" в градинката с които си играе. Но в ситуациите, когато някой й взима играчките е отчайваща Cry...
Пуска веднага играчка, разстройва се и идва при мен, като ми показва какво е станало и иска аз да отида и да се преборя за нейната играчка... или пък хваща някой друга играчка и се опитва да прави размяна, която в повечето случаи не става.. и тя още повече се разстройва... понякога ме е яд на нея, понякога ми е мъчно..
Когато иска нещо - пак мама да ходи да се бори или омайва детето с желаната играчка с нейните ...

Дали това е просто период и ще си отмине, когато осъзнае, че тя самата може да си се бори за желаните неща... някак си не ми се иска да я насърчавам на агресивност, но пък винаги тя е потърпевшата, защото децата свикнаха, че от Рая всичко могат да получат без проблеми...

Моля споделете опит...
Поздрави на всички малки и пораснали сладури! Peace
Виж целия пост
# 1
Аз нямам този проблем. Виктор в повечето случаи реагира доста спокойно - когато му вземат играчка, понякога дори грубо, просто подминава случката и отива да си намери нещо друго. Но както дава, очаква и на него да му дават, а това понякога е проблем  Confused
Но не се намесвам, оставям го да се пребори, ако му е важно, ако не му е важно - негова работа. Намесвам се само при опасност от сбиване  Laughing
Виктор не държи особено на вещите си, вероятно от мен го е прихванал  Wink и не смятам да го променям  Grinning

Но мисля, че децата трябва сами да се борят за нещата, на които държат. Според мене Рая скоро ще намери начин  Grinning
Виж целия пост
# 2
При нас е точно обратното, когато някое приятелче на Марти вземе нейна играчка, тя започва да крещи и да я дърпа от ръцете на детето, в следващия момент я пуска и с крясък взема следващата нейна играчка която е в ръцете на другото дете. Това е така от около седмица. Предполагам че е преходен момент и скоро ще отмине. Дано и при вас е така, защото малката преди това беше на другия полюс, с охота даваше всичките си играчки на всеки който ги поиска.
Виж целия пост
# 3
Деска,
кажи и това, което пишеш тук - че няма мама да ходи да й взима играчките обратно. Че децата играят по между си и възрастните не се месят в игрите им. Не е нужно да я учиш да бъде агресивна, само да отстоява своето след като се разстройва, ако и вземат играчките. Или пък се опитай да я учиш да споделя играчките си с другите деца
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия