Ами...не расте

  • 1 228
  • 27
Никога не съм предполагала, че ще пусна такава тема, но уви! Все си мислех, бебе, дето е само на кърма няма начин да не расте. Дани растеше невероятно много, а и Руби в началото също. Миналата седмица бяхме на консултация и се оказа, че за месец и половина е качил към 800 грама. Е, не е супер много, но е нещо. Оттогава не знам какво му стана, започна да пие максимум 5 минути от едната гърда, а другата като му я подам започва да пищи и не я ще и това е то. Не исках да се притеснявам предварително, реших, че просто много бързо суче, но днес все пак отидох на контролен преглед. Ами, не е качил нищо, ама нищо, даже може бе малко е свалил, защото беше колкото миналата седмица, а сега тъкмо го бях хранила, за разлика от преди 1 седмица. Казаха да отида пак след 1 седмица да видим как стоят тогава нещата и тогава ще му мислим.
Не знам какво да правя. Даже не мога да му давам повече да яде, защото не ще!!!
Не знам, дали може да е от зъби? Той много се лигави, и си пъха всичко в ръцете, отделно е малко настинал, тече му носа, покашля, а снощи имаше е малко по-висока температура, 37.8 в дупето. Чудя се много, но основно се притеснявам Sad
Виж целия пост
# 1
Сара, сети ли се педито да го премери на дължина? Нали се сещаш, че понякога дърпат на сантиметри и запазват теглото си. И не го тегли всяка седмица, ужасно ще се изнервиш. Колкото и да ти е трудно, не мисли колко суче, дали изсуква, кое е пил - предно или задно мляко - гледай само дали има пълни памперси, дали спи спокойно, здраво ли е - ей тия неща. Ако бебето е спокойно и усмихнато, мерките и теглилките не са от значение. Излишно абсолютизираме това мерене и теглене. За дечица болни или с проблеми, е разбираемо, но непрекъснатото теглена на здрави деца създава твърде много излишни тревоги на майките. Ох, не те успокоих, но виж темата до твоята за Али и адаптираното мляко - звучи ли ти познато!
Виж целия пост
# 2
Може да губи апетит, защото му никнат зъби, както може и да е , защото е малко болен.Аз също, когато се поразболея, макар и леко и несериозно, веднага ми се отразява на апетита.Малките човечета са още по-чувствителни.А как е температурата при вас?Тук имавече жеги и Ники съвсем осезателно намали храненето, което считам за нормално.
А ти, струва ми се, прекалено се притесняваш Wink.Това че една седмица не е наддавал, нищо не означава.Като му помине нослето и се почувства по-добре, ще прояде.Недей да го теглиж всяка седмица - не е недоносено новородено все пак, големи сте вече WinkА не си ли чела че кърмачетата наддават скокообразно - нищо, нищо и изведнък- кило Grinning
Виж целия пост
# 3
Хей я по-ведро.Погледни моята тема за Али. Аз не съм спец,но мисля,че нямаш основание да се притесняваш.800гр. са си направо идеално.Аз лично знам едно бебе,което суче по 5-7мин. от едната и по3-4 от другата гърда и си наддава нормално.Дори и да е малко настинало бебчето е нормално да свали някой -друг грам,ама и това не е фатално,продължавай да си кърмиш и не се затормозявай толкова.И наистина тегленето всята седмица не е необходимо.По-добре е на две.
Успех!
Виж целия пост
# 4
ааа, тука такива съвети "давай адаптирано мляко" няма. Или поне не на този етап. Опитват първо всичко друго преди да минат на този вариант.
Аз по принцип не се шашкам толкова и не го меря всяка седмица (миналата си беше плановата консултация, с имунизация), а тази го заведох точно защото не яде добре последните дни. Честно казано, реших да отида, за да се успокоя, защото бях почти 100% сигурна, че ще е качил, въпреки, че на гърдата се задържа само символично. А тя каква стана...
Какви жеги тука, слънце не сме видяли тая година...
Може и от зъби да е, може и да е леко болнав, ама ми е толкова криво...
Добре че сте вие да ме поуспокоите...
А, да, на тази, не плановата консултация дължина не мерят, само тегло.
Притесних се и защото тая в консултацията каза (то това не ни е джипито, то е отделна инситуция, днес бях в консултацията)да отидем пак другата седмица и да видим, ако и тогава не е качил щели сме да се обадим на джипито да видим да го изследват защо не пие и защо не качва. Тъй като тук по принцип не се хвърлят веднага на лекарства и доктори, а го правят само ако наистина се предполага, че нещо не е наред, факта, че го предлага ме притесни. Ако ме разбирате какво имам предвид...
Виж целия пост
# 5
ааа, ама ние нощното не го пропускаме така или иначе.
къде ти, той е още само на 4 месеца и половина!
Виж целия пост
# 6
Тъй като тук по принцип не се хвърлят веднага на лекарства и доктори, а го правят само ако наистина се предполага, че нещо не е наред, факта, че го предлага ме притесни. Ако ме разбирате какво имам предвид...
то тъй, ама де да ги знаеш те пък какво си мислят - тая странна южнячка сега да не реши, че я пренебрегваме, я да й обърнем по-особено внимание баш на нея...
(аз с товя специално внимание така си изпросих консултация със специалист по европейска фармакология като бях в Щатите едно време, да нети казвам колко пари ме обръсна, за да ми каже че ми няма нищо).

По-добре, че ще ви направят изследвания, поне ще си наясно с нещата. Тукашната ми докторка досега да ти е предписала Нан или Аптамил да го оправиш туй дете.
Виж целия пост
# 7
оффф,добре те разбирам...
Бях свикнала нашият мечо да качва по кило всеки месец,на 4 месеца тежеше 7 600,а после...уж суче,пълни памперси,доволен и ухилен...а бузките поспаднаха и виждам,че не качва.След 2 седмици педито пак го  претегли -беше качил едва 180гр.Тогава реших да изчакам да стане на 5 мес и дни и да го захраня. Утре сме на консултация(минал е 1 месец) и знам със сигурност,че не е наддал и 200
Виж целия пост
# 8
И на дължина не е ли пораснал човекът?
Помня, че към 3-4 месец Мая започна да суче много скоростно и от едната гърда на хранене. Много се дивих какво става, ама то шошето си знае работата. Но не е боледувала и наддаваше.
Казваш, сополиви се бебочкото. Ами ти пробвала ли си да смучеш и да пиеш със сопол и запушен нос? Много кофти и изнервящо. Наскоро и на нас ни се случи, на дърти години да хванем сапол и не можахме да се кърмим, та намалихме тая работа съвсем. А, и бебе нямаше хапетит никак. Отслабна горката доста.
Та мисълта ми е, да се успокоиш най-вече, ще се оправят нещата.
Може би покрай зъбопоникването и хремавост, липсва му апетит и го мързи да цмока, може някаква друга криза да го е подгонила, то цял мъж бе - мож ли го разбра!? Heart Eyes
Хайде да пишеш какво става.
Желая ви здраве!
Виж целия пост
# 9
Може да му е запушено нослето, да не може да диша и затова за отказва гърдата. Моето жабче беше така преди няколко дни. Представям си ужаса, който си изпитала. И на мен ми настръхна косата като го гледам как се дърпа и пищи от гърдата като опарен. Почистихме му нослето с аспиратора (абе, и това е една гадост) и прояде. Успех! Вярвай, че ще се справите!
Виж целия пост
# 10
оф, чак сега виждам, че имам още отговори. Ама то настана голям ужас вкъщи. Двамата ми юнака вдигнаха яка температура в петък, после се изринаха ужасно, а сега аз съм с гнойна ангина с през 2 часа по 39 градуса. Дадоха ми антибиотик и сега се притеснявам,че бебчо ще се отбие, защото почва да суче и после пуска с рев гърдата и не ще и не ще.
А иначе на дължина тоя път не го мериха, защото не беше планова консултация, а аз отидох в свободните приемни часове само да му видя теглото.
Ще видим тоя петък как ще е, ама след тая болест дето изкара (дето
 даже не можаха да определят каква е, 3 дни с температура и обрив) се съмнявам, че ще съм доволна от резултатите.
Мерси за отзивите във всеки случай. Ще ви кажа като има развитие.
Виж целия пост
# 11
Бързо оздравяване на всичките!!! Не се притеснявай за отбиване - като се оправи, пак ще почне да си суче хубаво човека.
Виж целия пост
# 12
Ние също около 4-ти месец наддадохме много малко. Малката се беше дръпнала и не искаше да суче много. Като отидохме на консултация се оказа, че за месец и половина беше наддала 500 гр. Но пък на сантиметри беше дръпнала с 3-4  см.
Виж целия пост
# 13
Пак сме налице. ТЪкмо се прибрах от консултацията и нашият герой е качил великите 50 гр! Докторката (или каквато е там, защото дава съвети за хранене, възпитание и т.н. на децата, но не знам дали е с докторско образование) каза, че за дете, което 4 дни е било с температура около 38.5, след което майка му е била с 39.5, и това е постижение. Каза (не че не го знаех, ама тя да си изпее песента) да му давам всеки 2 часа да суче, за да ми се стимулира кърмата, която наистина е жива я няма след тая мойта болест. Ако и другата седмица не е качил сме щели да обсъдим варианта частично да му даваме сухо мляко. Яд ме е, това дете бях решила да го кърмя повече от брат му, ама на...
Ама и аз с тая гнойна ангина, на дърти години бива ли такова нещо Sad
Виж целия пост
# 14
Сара, не се притеснявай. Сигурна съм, че бързо ще се справите.
Как сте със сукането сега?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия