Колкото си по-зает, толкова си по-щастлив

  • 2 257
  • 25
Вчера четох една статия на тази тема и се замислих дали е вярно или не.
Вие какво мислите. Аз ще се включа по-късно с моето мнение.

п.с. Моля, темата да не бъде премествана другаде.
Виж целия пост
# 1
темата е малко обща,но все пак зависи с какво то4но си зает-ако,се опитваш да си запълниш цялото време с работа-просто защото няма с какво друго да се занимаваш,или за да избягаш от определени проблеми-едвва ли това ще те направи щастлив
ако оба4е си зает-но си си разпределил времето правилно-дом,работа развле4ения-определено ще си по щастлив
Виж целия пост
# 2
Колкото си по-зает, толкова си по-щастлив
Намирам логика, като си зает не ти е скучно. Колко хора вършат глупости от скука и се ядосват за дреболии ooooh!
Виж целия пост
# 3
Колкото си по-зает, толкова си по-щастлив
Намирам логика, като си зает не ти е скучно. Колко хора вършат глупости от скука и се ядосват за дреболии ooooh!
да де,ама пак зависи с какво си зает  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Достоевски го е казал в романите си: човек не може да бъде щастлив, само животните са способни да изпитват такъв вид чувство. При човека то е един миг и в много случаи този миг не може да се повтори за целия живот. Т.е. хората са обречени да живеят нещастни, обратното ги прави сравними с животинските инстинкти (пълен стомах, сексуална задоволеност, чувство за сигурност). Субективното чувство за собствено щастие и благоденствие, не може да те затвори в херметична обстановка и да не се чувстваш съпричастен с ежедневните бедствия и нещастия на останалите хора по света, които са подложени на глад, мизерия, природни бедствия, геноцид и т.н. Затова Сидхарта е напуснал двореца и семейството си, защото е непоносимо да знаеш, че това съществува и да се правиш, че нищо не знаеш или че това не те засяга (животински инстинкт).
Виж целия пост
# 5
Колкото си по-зает, толкова си по-щастлив
Намирам логика, като си зает не ти е скучно. Колко хора вършат глупости от скука и се ядосват за дреболии ooooh!

Е тъкмо и аз това щях да напиша. От личен опит- когато висях в къщи близо четири години бях супер нещастна и депресирана. Откакто се занимавам с учене ( засега ) съм много по-добре и хората покрай мен го забелязват. Нов човек съм  Grinning
Виж целия пост
# 6
Колкото си по-зает, толкова си по-щастлив

Относително е, според мен Thinking.
Докато следвах и се грижех за дете и домакинство, не ми оставаше време нито за социален живот, нито за хоби. Толкова заета бях, че се налагаше стриктна организация за да успея да свърша всичко навреме. Но ми лисваха свободните мигове за мен самата, или просто ей така да си побъбря с една приятелка. Бях се роботизирала Crazy
Сега съм в процес на търсене на работа и имам мнооого свободно време. И откакто си останах в къщи си намерих нови хобита. Имам време за неща, които са ми приятни, а преди просто нямах време.
Предполагам, че е въпрос по скоро на здравословен баланс. Ако намираш за смислено това, което ти ангажира цялото време, тогава намираш вероятно и някакво удовлетворение. Но ако имаш и семейство, тогава се опитваш да вместиш всичко е натовареното си ежедневие. Като резултата, винаги едно нещо е за сметка на другото.
Както казваше професора ми по икономика от България:"За всеки избор се плаща, в пряк и преносен смисъл." А аз добавям освен въпрос на избор е и въпрос на приоритети. Преди да стана майка бях много амбициозна, сега съм на принципа на умереността. Старая се да не изпадам в крайности.
Виж целия пост
# 7
нямам свободно време, аз съм винаги с нещо заета  Rolling Eyes
щастлива никога няма да бъда, може би понякога удовлетворена.

едно време един един професор ми каза: не си мислете, че философията ще ви направи щастливи, напратив - ще ви депресира  ...

след 4 семестъра философия установих, че е много прав  Confused
заетостта предполага липса на време за рефлексия и оттам измамното усещане за щастие...
защитен механизъм на мозъка ни Wink
Виж целия пост
# 8
заетостта предполага липса на време за рефлексия и оттам измамното усещане за щастие...
защитен механизъм на мозъка ни Wink

Напълно съм съгласна - колкото си по-зает, толкова повече нямаш време да се чувстваш нещастен  Naughty По този повод, някъде бях чела, че близнашките майки имали рядко средродилна депресия, защото просто не им остава време  Mr. Green

Апропо, какво значи да си щастлив? Туземецът в Амазония, който живее в ритъм с природата, съзерцавайки реката според мен е много по-щастлив от нюйоркчанина, който е зает по цял ден в задръстванията и на работата  Peace 
Виж целия пост
# 9
 Laughing Ами ето сега аз се чувствам щастлива. Вече трети ден съм сама с децата, от ставане до лягане е един маратон, в който няма време да се сетиш дори да мислиш, дали си щастлив или не. Заспаха преди 2 часа. О, чудо; когато мъжът ми е у дома заспиват кам 22-22,30 ч.
1 цял "спестен " час, който ми даде възможност да отделя време и за себе си, за кухнята..и естествено за форума с биричка в ръка. Как да не се кефи човек на такива моменти  Party
Виж целия пост
# 10
Аз, обаче, не съм много съгласна с това твърдение. През последните 10 месеца имах толкова много работа, че нямаше как да се обърна или да правя нещо, което ми се иска ( четене на списание, гледане на хубав филм). Вярно, нямаш време да мислиш, но и не съм била много щастлива, че трябва да тичам от едно място на друго.
Виж целия пост
# 11
Признавам си - в момента съм от тези, които с работа си създават изкуствено щастие. Просто нямам време да се вторачвам в себе си и това е.
Знам, че не е правилно.
Виж целия пост
# 12
Цитат
Колкото си по-зает, толкова си по-щастлив

категорично не е вярно за мен Peace
не отричам , че понякога ми е приятно да съм заета, но продължи ли повече от ден два ме подлудява и ме депресира.....обожавам да разполагам с времето си и да правя своите си неща без да поглеждам часовника( за съжаление все по рядко напоследък) Flutter

Виж целия пост
# 13
за мен е вярно това твърдение Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Колкото си по-зает, толкова си по-щастлив - особено ако заетостта е обезпечена  с финикийски знаци в доволно количество! Peace

пс. под заетост в случая определено разбирам работа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия