Висок прогестерон и ниски FSH и LH ?

  • 3 612
  • 9
Здравейте пак с моите обърканици Cry
Аз съм с цикъл около 40 дни, имах малко семейни тъжни събития и цикъла ми прескочи 3 месеца, изследвах хормони по назначение на док на 3-5 ден от цикъла и се оказа, че LH-2.08 при норма 2,4-12,6; FSH-1,56 норма 3,5-12,5 и прогестерон 3,76 при норма 0,2-1,5.Сега се чудя нормално ли е при по дълъг цикъл да ми е по ниско FSH-то, и евентуално фоликулярните кистички да увеличават прогестерона, вече и аз не знам какво да мисля, а на всичкото отгоре миналият месец имах задържан фоликул, който се резорбира сам и не знам дали е от него, но този месец нямам спонтанна овулация до този момент на 30 ден.Докторката ми предлага стимулация за другия цикъл, но аз не знам дали да приемам за сега, защото имам вече две бременности за съжаление не успешни.
Извинявам се за дългия пост, ще се консултирам и с друг доктор, но все пак ще се радвам и на мнения от ваша страна.
Мерси предварително и желая здраве, любов и сбъднати мечти на всички Hug
Виж целия пост
# 1
Каква беше причината за неуспешните бременности?
Виж целия пост
# 2
 Имам конизация, и първия път мислеха, че ще успея без серклаж а втория си загубих бебчето 3 дни преди насрочения серклаж.
Виж целия пост
# 3
Съжалявам. Sad
Обаче колкото е гадно да звучи причината ти за неуспех е добра, защото е преодолима.
А предишните бременности как забременя, със стимулация ли, колко време опитва?
Виж целия пост
# 4
Забременях спонтанно, без проблем, но сега май нещата се объркаха нещо.Преди хормоните ми бяха в норма а сега няколко месеца нямам овулация.Утре ще ходя на консултация за стимулиране с Клостилбегит, доколкото четох в упътването може да ми помогне за забременяване и за регулиране на овулацията.Ако някой има мнение за този препарат също ще съм благодарна да пише.
Lali  благодаря ти, че си бъбриш с мен, че вече направо се побърках да се чудя какво да правя.До скоро притеснението ми беше само как да го износя сега пък и това Cry
Май всичко е на психическа основа ама колкото повече време минава толкова повече се измъчвам.
Виж целия пост
# 5
motoneti, на кой ден си правила иzследванията на хормоните? Аz съЩо съм с дълъг цикъл и късна овулация. Затова си пускам иzследвания на 6 или 7 ден, zаЩото на 3 ЛХ ми е оЩе доста нисък. Иzследвала ли си естрадиол?

Аz съм скептично настроена къл клостилбегита. Не мисля, че трябва да се наzначава ей така, беz други иzследвания. ЗаЩо не се консултираШ с ендокринолог, преди да zапочнеШ с таzи стимулация? Те по добре се справят с хормонални проблеми от гинеколоzите.
Виж целия пост
# 6
Мотонети, колко време не можеш да забременееш след посления аборт?
Мисля, че в случая една стимулация с клостил бегит не е лоша идея за теб.
Виж целия пост
# 7
 миле  Изследвах ги на 5 ден, защото ми бяха казали 3-5 ден.Аз по принцип съм с ову на 27 ден, но напоследък нямам овулация.Естрадиола ми е в норма.
Lali  Времето не е чак толкова много, около 6 месеца, но доктора каза, че по принцип ще ми се отрази добре, защото с най малката доза само леко щели да повишат FSH-то и да си имам овулация.
Май започвам да се навивам да опитам за три месеца.
Виж целия пост
# 8
Мотонети, непременно се проследявай при стимулацията и искай да ти сложат прегнил за спукнавне на фоликулите, за да  е сигурно.
Виж целия пост
# 9
Днес бях на док и ми казаха, че е подходяща за мен стимулацията и задължително ще ме следят.Докторката беше много симпатична и се уговорихме следващия цикъл да опитаме.Стискайте палци да се случи чудото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия