Заекване на 3-годишно дете

  • 1 855
  • 8
Здравейте!
Сина ми заеква от няколко дена. Имахме стресова ситуациа, "благодарение" на изнервената му майка(аз). Сега се чудя дали да търсим специалист или е възможно да отшуми? Чувствам се ужасно от факта, че може аз да съм виновна за този проблем.... Cry Cry Cry
Виж целия пост
# 1
Аз бих се посъветвала със специалист, който да прецени дали проблема ще изчезне сам или се налага някаква терапия. Надявам се да се оправи бързо малкия Praynig
Виж целия пост
# 2
Ето ТУК можеш да се посъветваш с логопед. Сигурна съм, че ще ти дадат добър съвет как да действате!
Успех!  Peace
Виж целия пост
# 3
На твое място бих завела детето на хомеопат (класически). Последствието от стреса бързо би се преодоляло с хомеопатия (особено щом причината е конкретна случка  и заекването е на психоемоционална основа).
Виж целия пост
# 4
При подобен проблем с голямата ми дъщеря, съвета на педиатъра беше- спокойствие, почивка, игри и ако не отшуми до месец-два, консулт с невролог. Е, отшумя при нас. Дано и при вас е временно.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви майчета! Моля се да не е дълбок проблема! Ще потърся и консултация със специалистл Стискайте палци! (не, че го заслужавам, ако аз съм причината...)
Виж целия пост
# 6
АЗ имам същия проблем,момченцето ми е на три годинки от една седмица започна да заеква.Отначало си мислих,че е просто нещо моментно,защото той проговори много късно и се о6те има думи и букви които не казва.Но от два дена положението стана по-зле казва ня-ня-ня ма,ма-ма-мама и така забива на парва та сричка и я повтаря няколко пати.В следващия момент започва да говори правилно.Не знам какво да правя,моля за помощ.Много съм притеснена.Благодаря предварително
Виж целия пост
# 7
Не знам какво да правя,моля за помощ.Много съм притеснена.Благодаря предварително

Адекватна помощ може да ти даде само логопед.
Дано да се окаже нормалното за възрастта заекване, породено от желанието на децата да изкажат бързо мислите си, докато говорният им апарат не е достатъчно развит за целта. Успех!
Виж целия пост
# 8
Колкото и странно да ти звучи пробвай да заведеш детето да му леят коршум.И аз много не вярвах в такива неща ,но дъщеря ми се оправи от заекването,след като се беше уплашила,когато баща и я наказа в килера.Опитай се да не му се караш за заекването,ами спокойно ду кажеш,,. повтори сега отново и по-бавно думичката,,
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия