До работещите майки

  • 897
  • 9
Искам да ви попитам как процедирате когато децата ви са болни? Често ли се случва това и дават ли ви отпуска?
Виж целия пост
# 1
В Канада няма болнични за деца. Имаш само определен брой дни в годината, например 5 до 10 болнични и това е. Всеки се оправя както може, някой работят от вкьщи, други имат баби и дядовци да помагат. Тук много семейства си имат бавачки, които се грижат за децата, така че родителите си ходят на работа. Ако децата ходят на детска градина, някой детски градини приемат децата ако са леко болни и дори им дават лекарства ако са предписани от лекар. Например ако има ушна инфекция, детето се оставя за един-два дена  в кьщи и след това може да го заведеш на детска градина и там му дават антибиотика. Важното да не е заразно заболяване.
Може би е добре да кажеш, в коя дьржава си.
Виж целия пост
# 2
Същото е и в САЩ.
Виж целия пост
# 3
тук има 2 седмици ако имаЩ деца до 12 години, ина4е гледа и таткото ако се налага, по3нати дават и на бабите, но не е така популярно както в бг. Ина4е мои по3нати, работеЩи майки, или работят от вкъЩи пре3 те3и дни или си в3имат болни4ни (4е те са болни) ако имат готин ли4ен лекар.
Виж целия пост
# 4
Ами при нас за операция на близьк ти дават 1 ден,стига толкова Laughingпосле пак на работа.
Когато се разболее детето го даваме/т на близки роднини ,сьседи,приятели,детегледа4ки да го гледат докато се оправи .
Виж целия пост
# 5
Искам да ви попитам как процедирате когато децата ви са болни? Често ли се случва това и дават ли ви отпуска?

Не, няма такова нещо. На работещият родител се полагат около 23-25 дни нормална отпуска (точният брой зависи от трудовия стаж). Също така ти се полагат болнични за самия теб 15 дни годишно, не повече от три дни на месец. (Ако са необходими повече дни се минава през ТЕЛК)

Ето сега малката (почти 4) е с 39,9 Т . Аз съм на работа. Добре че мъжът ми е в къщи и ма кой да я гледа. Иначе не ми се мисли... Става много, много сложно. Мъжът ми си взима 2 ч. отпуска. После баба й. И така.
Виж целия пост
# 6
Искам да ви попитам как процедирате когато децата ви са болни? Често ли се случва това и дават ли ви отпуска?

Как се процедира ли ? Ами правят се гимнастики в прекия смисъл на думата:детето го гледат баби,баЩа или който може да се отзове в момента.Ина4е мама в къЩи или в отпуск ( ако има достатъ4но останали дни ) или неплатен ден. Twisted Evil
Дали се слу4ва 4есто,ами зависи.От сезона ( през зимата може и всяка седмица да се повтаря ),от организма на детето ( има де4ица дето от ниЩо се разболяват ) абе с две думи въпрос на късмет. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
В Канада няма болнични за деца. Имаш само определен брой дни в годината, например 5 до 10 болнични и това е. Всеки се оправя както може, някой работят от вкьщи, други имат баби и дядовци да помагат. Тук много семейства си имат бавачки, които се грижат за децата, така че родителите си ходят на работа. Ако децата ходят на детска градина, някой детски градини приемат децата ако са леко болни и дори им дават лекарства ако са предписани от лекар. Например ако има ушна инфекция, детето се оставя за един-два дена  в кьщи и след това може да го заведеш на детска градина и там му дават антибиотика. Важното да не е заразно заболяване.
Може би е добре да кажеш, в коя дьржава си.

Аз живея в Канада и имам право на болнични за гледане на дете (член на семейството). Пет броя/година; освен това имам още толкова за medical/dental/school appointment  на членове от семейството - 5 бр/годишно; имам и 20 болнични (с или без медицинско) за мен. Всички платени. Така че не бива да се обобщава за цяла една държава. Зависи къде и какво работиш.
Виж целия пост
# 8
canada кажи кьде работиш , още утре си подавам молбата за работа вьв ваща компания.
Виж целия пост
# 9
Аз като бях в България като беше болно детето си вземах болнични! Ако е много напечено по-свършвах някаква работа в къщи!

Чувам, че в Норвегия също нямало проблем с болничните.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия