М & БИ - 73

  • 21 991
  • 284
ДОБРЕ ДОШЛИ В  ТЕМАТА НА ХОРАТА АДРЕСНО И ЕМОЦИОНАЛНО СВЪРЗАНИ С РЕГИОНА  МАГРЕБ - БЛИЗЪК ИЗТОК .


Стихове от наши мами - поетическата ни  гордост !


Сабах ал хаир!

За малко писане сега е време,
а после всяка по задачи да поеме,
С кафенце сладко, отвори очички,
и после окрилена като птичка
от любов и мили думи,
ти лоши мисли и тъга загърбвай.
За форума се сещай всеки миг
и през почивката -логни се с твоя ник!
                               
                                           akhyal_katya



 



Kогато често си седя пред компа
децата правят в къщата ми бомба
а после, докато подреждам
във форума избягвам да поглеждам
че той зараза е голяма
и хванели те-оправия няма
                           
                                DUA




И в офиса седя и нижа рими,
че мира няма мисълта игрива,
че работата верно е забава,
но без мухабет арабски и ден не минава.
Ах, колко трудно е
да бъдеш безразлична
пред тези мами, слънчеви и лични.
Деца и шеф  - ги слагам на кантара,
щом музата за чат припари!!
Админът гледа и "разнищва" сървъра,
ей тази приказлива Катя де ли е?
а тя говори.... в рими и със фабула....
щом отчета във зори предала е.
За обед няма време - пред компютъра ....
кафе, извара, морков и храна за мозъка.

 


Дъхави цветя са нацъфтели
в този форум
и при нас сред много мами смели,
има пролетни и китни,
скромни или любопитни,
готови за кафе и сладко
редовно пишат или рядко,
но винаги ги препрочитам
и все за нещо ново питам.

Как да се справим - трудно:
вкусни табиети,
щом всичките сме на диети
козумаче, пастичка, локумче
кафе, фурми или кус-кус
угаждаме на всеки вкус.   

При нас във форума е празник всеки ден,
защото имаме рода голяма.
Почувстваш ли се угнетен,
пиши на някоя арабска мама.                                     

                        akhyal_katya





Любителски рими,
за форумските ни цветя
    любими


     
Тъй както всички знаят
и както всички пишат,
       Цветята са омайни
и приказно миришат,
      А вие като тях сте
жени неповторими,
       обичани прекрасни
завинаги любими!
                     
                     DUA





Идва лято, времето минава
чатът от емоции кипи.
Мамите арабски заминават
кой на юг, на север, на курорт дори,
че приятели и гласовит народ ще дойде
и насам при нас
по планини ще тръгнем - на море
от Бърмингам до Свети Влас.

Хайде, мили, време е за визите
тЪлЪфоните да развъртим.
Връзки и познати - всичките
към това дело да ги приобщим!


Няма как! Ще надприказвам Консула
и с писма, заверки и печат
Външно Министерство, зор и мъка, скоро да се укротят!

После срещи, снимки, чудесии,
сладоледи, фурми и кебап,
ден след ден в пазари и разходки
седмиците тъй ще отлетят!

                           akhyal_katya





В офиса ми днес реално
е тъй скучно и травиално.
Че  се чудя що да сторя
и таз скука да преборя..
Със запазената марка
на изпечена клюкарка,
ровя,търся, гледам в нета
теми,свързани с хлапета.
Форум чуден там намирам
на мига се регистрирам.
Със задачката се справям,
сайта в „Favourites“ добавям.
В него мами-арабелки,
правокоски, къдравелки,
викват ми задружно с глас:
- Заповядай тук при нас!
Отварят своето сърце,
протягат приятелски ръце.
Снимков материал показват,
за живота свой разказват,
в този хубав, пъстър свят,
в близък и далечен град!
Във моменти трудни, тежки
споделят своите болежки.
И даже ти да си далеч,
не си самотна ,тъжна веч.
Приятелки ти стават всички,
мами мили и добрички...
Тъй приятно е за мен
да ги срещам всеки ден.
Да виждам, че за тях е сладко
децата им да са с арабски татко!
                               
                               sarated



Обичам да говоря в рими,
Близнаците да споменавам
да питам Магда  за децата -
сега очаквам Нафасима,
Амал, Другарче, Рали Абра и други
на софрата.
Жега, слънце и трамваи,
но така е по-добре
за БОИЛА и не жаля
в центъра не ми е зле.

Дуа писа и замина, в рими
за бебоче ме подканя,
Саратед ме мотивира
пак да пиша и отмарям
от писма входящи -в стих
да премислям и премествам
срички, фабули и думи.
Ние тук сме поетични
и обичаме храна и моди
хем еднакви, хем-различни
арабелски мами точни!
                            akhyal_katya


Кате мило сладко, снажно,
за Лилито не зная -
предполагам нещо важно -
майчето дошло е най-на края....

Не съм я виждала отдавна,
ни във яху, ни във форум,
ала Лиленцето славна
няма да ни каже сбогом...

В тези дни прекрасни
с мама ще се поразходи,
по моловете разни,
в градинки ще походи...

Ще мине време, зная,
мама ще се прибере
и Лилка пак накрая
до форума ще се добере...

Ще разказва дълго и нашироко
за модите във ОАЕ
във Египет и Мароко;
по света - къде ли не!!
                     
                           Eye of Ra





Катерина-лакомия голяма,
здраво тъпче се за двама.

Тоз стомах-бездънна яма,
друга като нея няма!

Хич не й говорете за Рамазан,
иска да е вечен тя Байрам.

Мисли само за храна-гладна е сега!
Хляб и сол е много постно,
иска й се нещо вносно.

По 5 сандвича изяжда
и все не се наяжда.

Пасти , торти и халва
тъпче в своята уста.

Пици, шунки и филета
нагъва за мезета.

Предпочита мазно, люто,
насолено и напиперено,
хич не й предлагайте зелено.

Никакви диети не признава,
на масата първа застава.

Юруш, хайде на тавата,
че да не я изпревари родата.

 яж, Катино,  до насита
и не мисли за целулита!

 В тесния бял панталон
ще се пръснеш кат' балон.

И този път уви,
лакомията няма да ти прости!
                         
                               Шилан & Шиар


Кате, Кате, недей така,
100 кила ще станеш...
После няма как
с бялото да се покажеш...

А поемката за Лили
спретнах я завчас...
събирам нови сили
за всяка една от вас!!!!

                           Eye of Ra





                                                                 
                           
Кои сме ние :
                         
AniSim-БГ photo    Amal-БГ/Сирия photo  ,  Angel Smile-БГ  ,   akhyal_katya- БГ/Мароко photo  ,  bliznacite2004-БГ  photo  ,  Bonbonela-БГ photo  ,  MakauiDanielа-Италия/Мароко photo   Манел-БГ/Сирия  photo  ,   dala-Алжир/Франция  photo  ,   DesertPrincess-БГ photo  ,  Другарче-БГ photo  ,  DUA-БГ/Ливан photo  ,  dtti-Сирия photo Jasmin-БГ/Сирия photo  ,  hariette-ОK photo  ,  Iman-БГ/ОАЕ photo  ,  Iska-БГ  ,  ЛюбИтУ-ОAE  ,  Magda mm3-БГ  photo  ,  Mama*Mia-БГ/Ливан photo  ,   мамамария-БГ  ,  Марси-Тунис photo  ,  Mariabutti-ОAE  ,  Mln-ОAE  ,  Муцка-Maроко photo  ,  Muhsina-ОK photo  ,  mimeto-ОAE  ,  Nadia Jasem-БГ  photo  ,  nafissima-БГ/Афганистан  ,   Queen Tiye-БГ  photo  ,  Snowflake-БГ photo  ,  Svear-Mароко photo  ,  svetla зх-ОАЕ  photo  ,  сексимоми4е-БГ  ,   snejnatamar-Сирия  photo  ,  SkyBlue-САЩ/Сирия   photo  ,  Шилан & Шиар-БГ photo  ,  TarikMom-Канада/Мароко photo  ,  Um_Sami-БГ/Кувейт photo  Water Lily-ОAE photo  еvadam-БГ  photo  ,  Eye of Ra-БГ  photo  ,  zaazu-Сирия  ,  ceciflo - БГ/Алжир  ,  gorchiv-badem - БГ/Мароко  ,  elisinia-БГ  photo  ,  mimito_-БГ (59-та)  ,  I~Abra~I-БГ photo  ,  hayati-БГ/Сирия photo  ,  ra4eto-БГ  photo  ,  sweet_dream-(62-ра)  ,  reni31-БГ  photo  ,  gallii-БГ (62-ра)  ,  Самира-БГ/Египет (64)  ,  amal_nadia-(66) ,  Valens- Белгия/Алжир(66)  ,  irbi6a-БГ/Египет(67)  ,  Melany-БГ/Ливан/Гърциа(67)  ,  sarated-БГ/Йордания(69)  ,  Latea-БГ/евентуално Йордания(69)  ,  Dina767-БГ/Бахрейн(70)  ,  Bibi2202-Cape Town, SA(70)


   


                                                                 

Стари теми :

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72


!!!  smile3509  photo АЛБУМ !!!
Имаме . На тайно място .
Ще получите парола , ако пишете в 5 поредни теми на арабските мами .
Но , при условие , че представите обстойно себе си , семействата си и ни направите съпричастни на живота си . Бъдете искрени - дайте и ще ви дадем !!!

п.п. След като минат пет пълни теми изпратете ЛС с ваш имейл на dtti , ако никой от старите не е против тя ще ви пусне линк и парола към албумчето .



Виж целия пост
# 1
Ами как кой! Марокитата!

Хайде, благодаря, Другарче за новата тема! Да я изпишем с хубави и интересни постинги и да има веселие и кураж!   

Лека нощ на всички!!
Виж целия пост
# 2
  bouquet bowuu Peace
Виж целия пост
# 3
хееееееееееей благодаря за посрещането, честно да си кажа ... не го очаквах  Embarassed

Иначе не съм бременна още Rolling Eyes ....думата която може да е използва е сгодена  Blush сватбата маааааааалко по-нататък  Whistling ТОЙ е египтянин , а аз невероятно много влюбена  Blush Blush Blush Blush Blush
Но въпреки всичко имам някакви пасиви, страхове... напрежението си казва думата и май се паникьосвам Shocked

Кажете ми, какво е да си българка в арабска държава.... Praynig Praynig

 Confused Confused Confused Confused


Виж целия пост
# 4
Добро утро   bouquet
Свеър, останах с много приятни спомени от Страната на хората на Лот  Simple Smile Въпреки че не им говоря езика, се чувствам там в много свои води. Климата е подобен на българския , тоест чудесен,  стила на живот ми допада! Мащабите са малки, както в България. Малка страна, малко население. И цените  /все още / не са високи. Плодовете им са вкусни, натурални, за кухнята то е ясно, че е страхотна.  Ежедневието е забавено, не стресово и шумно като в ОАЕ  (тук строителните работници спират в 1 след полунощ и почват по фаджр - преди 5 заранта  Joy) Освен това, Йордания се оказа остров на мира сред раздирани от размирици съседки...
Много се впечатлих от посещението ни в църквата при лобното място на Мойсей, мир нему. Поставени са няколко гравирани мраморни блока, съдържащи части от летописи на римските кръстоносци. По времето, което са стигнали брега на Мъртво море, в морето още са стърчали кулите на потъналия град на Лот. Днес, разбира се, всичко е потънало изцяло...
Шилан, Шиар, пишете ми жабоци мили.
Вени Заки, добре дошла  Hug Египет е огромна държава , има и консервативни , има и модерни райони - а твоят комфорт там зависи най-вече от бъдещият ти съпруг   bouquet Вярвам, че всичко ще бъде наред, последвай сърцето си  Heart Eyes

Лек ден на всички   bouquet
Виж целия пост
# 5
честита нова темичка! Hug
привет на всички арабски мами и приятелки!  bouquet
Марокита ти си първа а? позавидях за Банско с ясното съзнание че аз скоро там няма да стъпя. не ми се пътува толкова много с такова зверче като нашите. вчера от златните до нас орева орталъка и не смея да си мисля какво ще е като тръгнем на почивка. но на зима май ще идем с мъжо да си починем малко без Ивка. тя да слуша баба си.
Скай поздравих морето от теб и то ти връща много поздрави. беше страхотно чиста водата на Слънчев ден и още няма много туристи. така че си починахме малко от лудницата и зверилника на центъра.
добре дошла на Вени.  bouquet много сте египтянките, много.
al- Yashbi- ще стана и аз фенка на Йордания. ах само да порасне Ивето и съм решила да си подарявам по една екскурзия годишно- Мароко, Египет, Куба, Бразилия, Сейшелските острови, Дубай, о-в Мавриций. това са за сега дестинациите, които искам да посетя. и прибавям Йордания, но списъка постоянно търи промени.
Кате, как си бе мила? с това повишение ме забрави....нищо не ми пишеш. Cry а аз чакам ли чакам.....
хайде весел ден на всички,че аз имам да правя едни домашни работи- от любимите ми. но докато чистя за Йордания ще си мисля.
Виж целия пост
# 6
Вени Заки - здравей, аз съм нова в този форум, но мога да ти бъда полезна, ако искаш да питаш нещо. Моят съпруг също е от Египет и вече 11 години сме заедно. Ще се радвам да ти помогна.

Добро утро на всички останали!!! Аз съм на работа и спокойно мога да пиша .... но в къщи въобще не е така, при наличието на 2 PC-та въобще немога да се вредя от децата ... Hug
Виж целия пост
# 7
Добре дошли на новите момичета  bouquet .

Другарче,

Цитат
Момичета , не се сърдете , но ще ви напомня да сведете религиозните разговори до минимум и на лични  - ще ни баннат като едното нищо !


Ако виждаш нещо нередно в постингите, защо не информираш модератор ?
Правилата съм ги чела, за религия съм писала и то не малко, до сега предупреждение не съм получавала - как мислиш, защо ?
Защо трябва да се свеждат религиозните разговори до минимум ?
Не съм усетила да се прави пропаганда.
На тези от нас, които сме мюсюлманки ежедневието ни е такова ,затова и се случва точно в тази тема да се пише по-често за религия.Тук намираме място да си зададем въпросите, защото срещаме сродни съдби .Много по- успокояващо е да получиш отговор от някой преживял го или живеещ в страна в която ислямското население е по голямо от 10%.
Може и да не ти е интересно, дори да ти е неприятно да виждаш постинги от религиозен характер, но те са полезни на много момичета .А този сайт е за взаимопомощ, не само мамешкш.
Това е от правилата:
Цитат
Надяваме се чрез дискусиите и обсъждане на специфичните проблеми за пътуване, раждане, отглеждане и възпитанието на децата, както и като цяло за живота в чужбина, този форум да е полезен за всички Вас.
В Арабските страни животът е доста специфичен и различен, защото религията ни е непозната.
Това правим в тази тема, опитваме се да разясняваме, каквото можем.

Дали го правим правилно и точно е друг въпрос.

Много от нещата ,които се пишат в темата не ме вълнуват, но ги подминавам мълчаливо и продължавам да чета това ,което ме интересува.Пишем различни жени, омъжени не омъжени , с деца , мюсюлманки , християнки....така , че моля те не ни ограничавай къде и какво да пишем  Peace

Всеки знае за бан-овете и си преценява дали може да го понесе, АКО е нарушил правилата .



Виж целия пост
# 8


добро утро и от мен и по едно кафенце,да охлади страстите
манел няколко пъти ,именно по тази тема са се намесвали модератори и са трили постинги,хайде да не запо4ваме пак,а и не мисля 4е Вили е търсила повод да е заяжда,аз самата няколко пъти съм се вкл4вала в спорове,така 4е знаеш позицията ми по пове4ето въпроси свързани с религията Peace,а и религ.принадлежност не е от такова зна4ение-Катя например знае доста неща за исляма ,нищо 4е не го е приела
и да свобода на словото тук няма вързани сме в някакви рамки
сега отивам да спя,4е едва гледам
Виж целия пост
# 9
Eхооо, добър ден и от мен! smile3525

Кафенце и бонбони за сладък живот!!!
http://www.picvalley.net/u/1296/680252377.JPG

http://www.picvalley.net/u/1243/1679284891.GIF

Цял ден да се черпите за мое здраве. Аз излизам с малката. До по-късно.

 Kissing Heart Kissing Heart Kissing Heart

Максимално допустим размер на изображение, публикувано в мнение:
ширина - до 470 пиксела
височина - до 600 пиксела

Когато желаете да покажете дадено изображение в мнение, но изображението е с по-голям размер или обем, може просто да укажете линк към него - така, хората, които проявяват интерес ще могат да го видят без да се натоварва трафика на останалите потребители.
Изображения в мненията, неотговарящи на условията, ще бъдат замествани с техния адрес, указан като линк.
Виж целия пост
# 10
манел няколко пъти ,именно по тази тема са се намесвали модератори и са трили постинги,хайде да не запо4ваме пак,а и не мисля 4е Вили е търсила повод да е заяжда,аз самата няколко пъти съм се вкл4вала в спорове,така 4е знаеш позицията ми по пове4ето въпроси свързани с религията Peace,а и религ.принадлежност не е от такова зна4ение-Катя например знае доста неща за исляма ,нищо 4е не го е приела
и да свобода на словото тук няма вързани сме в някакви рамки

Да, намесвали са се модератори и в повечето случаи с право.Трити са, защото са излезли от добрият тон или модератор така е преценил, ако е трито неправилно , можете да се оплачете на Администратор....
Изобщо не целя спор.Точно така, има рамки, но не е нужно и ние самите да си слагаме, допълнително  Peace.За рел. принадлежност не си ме разбрала, напротив, знам, че има много хора със завидни знания за Исляма, но не са мюсюлмани .

Ако трябва всеки да пише там където му е мястото тази тема е излишна.
Има теми готварство в Готварския.
Има чат.
Има спец. За Майчинство.
Има за кино и телевизия.
Няма нужда да продължавам, разбирате ме  Peace

Малко повече толерантност е нужна .
Виж целия пост
# 11
http://www.kefche.com/cleo_h2o_98?q=video&id=1596
Добро утро,днес с дъщеря ми си разглеждаме кефче и попаднахме на това.Ама наистина се изумих какви деца има-а моя на 6 години даже българския като хората не знае. ooooh!
Виж целия пост
# 12


Мелани, Честит рожден ден !

Весело изкарване на празника!

Марси, честита годишнина  Hug.
Виж целия пост
# 13
Извинете ме, че се намесвам в спора (макар, че още съм новак), но според мен в такива форуми би трябвало да се поддържаме, да си даваме сила една на друга, а не да се дърлим една друга. Ако има желание да се говори за религия, то (според мен) е правилно да се намери начин въпросът да се зададе така, че да не се обиди никой и също така да се обсъжда, а ако има крайни мнения - просто да се напиши във форума "имам по особено мнение" и на лично да се обсъди.
Виж целия пост
# 14
добро утро,девойки! Hug
тежко ми е, реанимирам на едно кафе!
за сефте, бях нощна птица в4ера, пък то пустота из темата, язък! #Crazy
елисиния,( много елита сте ве4е), зна4и успя да си попе4еш кълките,без бури, дъжд и торнадо! Laughingмоите ,забравих да ги питам, но май не са ходили в4ера!

 Peace
аз предлагам,като има въпроси , но конкретни към дадена ситуация свързана с религията, особено заради новите, да се разисква! полезно и нямате на идея колко важно за моралната подкрепа! линкове ли Ще е, но нека са явни, в темата,поне въпросите, за да може да се помага на ли4ни, така и адекватността на вклю4илите се  ще е по-голяма! сухи науки и от хора, които не могат да влязат в кожата на никой друг, още пове4е дистанционно, едва ли са миродавни, освен насо4ващи или осъдителни! 4етох малко от сайта,даден от дания!касае е за съдби на хора!
познаването на исляма не прави никой добър мюсюлманин, религиозността не се мери, няма скала! 4овеколюбието оба4е може да се измерва с нашата готовност да помагаме и да оби4аме хората ,такива каквито са, и да браним добрите, заблудените, слабите и покрусените, от  лапите на манипулатори, използва4и, медени уста, които изискват да им приемеш религията за  отрицателно време, само за да спят с тебе, или да ти играят с 4увствата като с златна носа4ка! или каси4ка, която само пуска! моми4ета, връзките по нета не са за всеки, има много риск, особено  при непознаване на езика и документацията, има големи измами, има изнудвания, има вси4ката  леш, която може да роди един мозък, особено раснал в мизерия и  в който дрънкат само монети и профит!това са предупреждения на вси4ки агенции по запознансвата, даже в посолствата се предупреждават французойките за  гадостите и опастностите и се предлага брак в консулатите, пред тези орфи бракове ,говоря за египет и алжир! това не е брак в законовата си форма, а съжителство! така е и преведен в френските посолства! имат и отказ за визи, трудности при документирането, полу4аването на фамилна виза!търсих по идея на една форумка, мами в египет на скайп, ами не намерих!
а и не е за всеки  местният манталитет и разли4ието в о4акванията,съобразяването с много неща, изисквания! едно каза, друго излезе!малко са,4естно представящите ситуацията си и предлагащи на дама избор или, или !и все пак има  и добри бракове! заради любовта и компромиса!  bouquet
нямам още вести от оля, ще звънна май!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия