Млечница и вода - има ли връзка?

  • 1 023
  • 10
От форума се информирах, че трябва единствено да кърмя, без вода и чайчета. Но все ме гложди една приказка на лекарката, че трябвало след всяко кърмене да давам вода, за да не се развият бактериите и да се окажем с млечница. Има ли според вас връзка и каква е  Thinking? Да не взема уж от добри намерения да си подредя щерката? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Според мен няма връзка. Аз не съм изплаквала и млечница не сме имали.
Между другото виж тази тема, в нея ще прочетеш доста мнения по въпроса :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27297.0
Виж целия пост
# 2
И аз не съм плакнала, ама никога...И млечница, да чукам на дърво, не сме имали.
Виж целия пост
# 3
Мерси за отговорите. Аз по принцип си мислих, че след като кърмата е бактерицидна, не би трябвало да има нужда от изплакване, ама знам ли ... коскоджамите доктори като казват  doctor
Виж целия пост
# 4
Аз изплаквам чат-пат. Той не обича вода и тутакси я плюе, ама нали минава някак през устичката. Гледам да не го мъча често.
Виж целия пост
# 5
Добре е да му даваш по лъжичка-две водичка малко след като се нахрани, за да може останалото в устичката мляко да се отмие.
Виж целия пост
# 6
Аз също разчитам на бактерицидното действие на кърмата и подозирам, че съветите за плакнене са свързани по-скоро с адаптираното мляко, както и повечето неадекватни съвети на нашите педиатри за кърменето. Никога не съм плакнала, никога не сме имали млечница или нещо подобно. По същата причина не отмивам кърмата от зърното след кърмене, нито мия преди кърмене.
Виж целия пост
# 7
Не съм давала вода за плакнене - нямаме млечница ... а всички ме убеждаваха, че ще получи.
Виж целия пост
# 8
От форума се информирах, че трябва единствено да кърмя, без вода и чайчета. Но все ме гложди една приказка на лекарката, че трябвало след всяко кърмене да давам вода, за да не се развият бактериите и да се окажем с млечница. Има ли според вас връзка и каква е  Thinking? Да не взема уж от добри намерения да си подредя щерката? Rolling Eyes

И аз не съм давала вода и млечница не сме имали. Аз дори си мислех обратното, че по някакъв начин даването на вода спомага за появата на млечница. Всичките ми дружки даваха вода и бая народ минаха през млечницата...
Виж целия пост
# 9
И аз не съм плакнала и не сме имали млечница...въпреки съветите на педито след хранене да давам лъжичка преварена вода,за да няма млечница...
Но от 5-я месец си имаме 2 зъба,започнала съм да захранвам малкия и гледам да му плакна устната кухина с водичка,но това вече е заради зъбите...
Виж целия пост
# 10
Моята жаба вода не пие,но чайчета доста!И въпреки всичко минахме през млечницата.Така,че според мен връзка няма.Обяснявам си го по-скоро с това,че редовно заспиваше на гърдата с пълна буза с мляко и категорично отказваше да се уригне!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия