До майките на по-големи момчета - за гушкането

  • 2 971
  • 36
Искам да попитам майките на по-големи момчета, кога и как точно порасналите ви момчета спряха да се гушкат във вас. Тяхна ли беше инициативата, или ваша? Постепенно ли се получи, или изведнъж? Липсва ли ви гушкането? По какъв начин изразявате чувствата си? А те? Моля, споделете опита си  Hug

Синът ми е на пет, и от малък обожава да се гушка. Всеки ден поне по веднъж търси близостта ми, то са едни прегръдки, то са едни целувки - "по бузките, по нослето, по брадичката, по челцето"  Crazy Вечер преди лягане също се прегръщаме и целуваме със задължителните реплики "Много те обичам, лека нощ и да спиш спокойно!". Естествено, за мен това са много мили моменти, очевидно важни и за него на този етап.

Но как да уловя момента за "емоционално отбиване", така че хем да не прекрача "здравословната" за момче граница, хем да не се почувства отблъснат и ощетен откъм нежност?
Виж целия пост
# 1
Изцяло инициативата беше на големия. Сега е на осем. И никога не е бил върл фен на гушкането. Това обаче не му пречи и сега понякога да се потърка и промърка около мен. Никога не отказвам. Никога не го прави пред външни хора, също естествено нещо.
Малкият е по- гальовен, но той е още на две. Него също ще оставя да се глези докогато поиска.
Не виждам какъвто и да било смисъл да отказвам. Мисля, че децата сами си решават кога да дойде този момент.
Виж целия пост
# 2
Синът ми никога не е бил толкова гальовен като твоя,но на около 7-8 години спряхме  с целувките и прегръдките.Тогава забременях и след като се роди малката се промени всичко.Да ти кажа честно вече е на 11 год.и на мен тези моменти ми липсват,а усещам ,че на него също няма да му е неприятно да го гушна от време на време за малко.Случва ни се,но много рядко.
BirdsFlu,детенцето ти само ще  покаже кога е настъпил момента,в който да разредите ласките.Сега щом на него му е приятно и има желание за това,остави го да те гушка. Peace
Виж целия пост
# 3
Моят син никога не е бил особено галъовен за съжаление  Simple Smile
Дори и на тази крехка възраст не обича да се гушка ...
Аз дори понякога на сила го хващам и го нацелувам едно хубаво , а той се дърпа и крещи на умряло  Laughing
Виж целия пост
# 4
BirdsFlu ,все едно моето дете си описала ,ще следя темата с интерес  Grinning .
Виж целия пост
# 5
Големия вече започна да се поотдръпва. Аз не нахалствам, когато има нужда сам идва и никога не му отказвам близост. Малкия все още си търси често прегръдките и целувките.
Няма начин да изпуснеш момента на отдръпването  Wink, детето ще си покаже недвусмислено  Simple Smile. Не се притеснявай, едва ли ще го подмине  Peace .
Виж целия пост
# 6
Когато ти каже, че не му е приятно, спираш. Може да е на три месеца, може да е на тридесет години.  Laughing
Големият ми от бебе не обича да го пипат. Вторият е малко по-гальовен, но много малко.  Laughing С
Виж целия пост
# 7
Moят син от малък обича да се гушка, продължава да го прави и досега. Не се притеснява да показва чувствата си и когато е навън. Не съм се замисляла, че има понятие "здравословна" граница за момче, а има ли за момиче?
Виж целия пост
# 8
BirdsFlu ,все едно моето дете си описала ,ще следя темата с интерес  Grinning .
PeaceМда...и моето синче.
Имаше един период в който не ми позволяваше да го правя и се дърпаше... Sad
Е,попремина-сега пак си се гушкаме и цункаме на воля,но не и навън(това му е условието). Peace
ПП:Радвай се на синчето си,то само ще ти покаже или каже кога е момента! Hug
Виж целия пост
# 9
И двамата ми са от гальовните, малкия дори често е прекръстен на "Гушко" Laughing. Но вече усещам баткото, че започна лекичко да се отдръпва.
Със сигурност ще дойде момент в който ще решат, че са "големи" за тези неща и ще ми го покажат съвсем недвусмислено. Дотогава обаче смятам да се наслаждавам на близостта с децата си и когато ми позволят или се умилкат винаги ги гушкам.  Peace
Виж целия пост
# 10
при нас стана постепенно,след раждането на дъщеря ми.тогава синът ми беше 7-8 годишен.гушкай докато можеш,че бързо растат....  Wink
Виж целия пост
# 11
Аз още нямам опит с голямо момче - само на две сме, но по повод на здравословната граница за гушкане - мисля, че гушкането само по себе си си е здравословно! То научава момчето да бъде мило и нежно с жените, така че гушкайте се, за да осигуриш щастливото съжителство на сина ти някой ден с жена му, което нежността, която сега възпитаваш, ще му осигури!
Виж целия пост
# 12
Наслаждавайте се на всяко гушкане,момичета,защото неусетно ще порастнат малките ви момчета и отдръпването е тотално.И безвъзвратно...Понякога,когато синът ми се връща отнякъде,аз го прегръщам.Слагам главата си на гърдите му,а той небрежно погалва косата ми.Този миг трае секунди,но аз съм щастлива.Все още се стряскам,когато влезне в стая и се извиси до вратата-слаб,висок,с винаги рошава коса,моят 18 годишен син.
Виж целия пост
# 13
Синът ми е почти на 7 и продължава да се гушка, да целува, да търси физически контакт с мен и с баща си. Не смятам да го "отбивам" и не мисля, че ще му навреди. Като гледа, че сестра му се муши в мен /тя е на 8 г./, няма начин да откажа милувка и за него.
Виж целия пост
# 14
Брат ми е на 35 години, но продължава да прегръща майка ми, целува я и й казва колко я обича, абсолютно спонтанно при това. Винаги е било така. Намирам го напълно естествено и нормално.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия