до мамите, раждали секцио

  • 4 394
  • 74
Днес пускам вече втора тема и се надявам да не ви досадя. Но имам едно питане. Моя съседка роди преди 4 дни със секцио и са и казали поне месец, че и повече да не вдига тежко , че даже и бебето. Предполагам, че зависи от самото възстановяване, но все пак. След колко време ще е най-безопасно да си вдига поне бебето, имайки напредвид, че се роди 4 кг и си е направо голямо? Благодаря предварително от нейно име.
Виж целия пост
# 1
Моето си го вдигах от момента, в който ме раздвижиха, т.е. на следващия ден след секциото.
3.600 кг. се роди.
Не са ми казвали подобно нещо  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Незнам защо така са казали на приятелката ти. Може би някакви усложнения да е имало.

На следващия ден след като родих, вече си ми даваха бебето / не беше 4кг, но 3,650 не е голяма разлика/ или по - точно бебето беше до мен през цялото време и съм го вземала да го кърмя, да го успокоявам, когато плаче и т.н и никой не ми е правил забележка или предупреждение.

Ако е решила да разтоварва тир с пълни щайги - да, тогава съм съгласна, че не трябва, но пък бебето...  newsm78, то има нужда да ме усеща и ако се чувствам способна, не бих го лишила от това.
Виж целия пост
# 3
Аз родих секцио и ми бяха казали, че не трябва да вдигам тежко, докато не се възстановя. Организмът сам показва дали може да се справи - ако вдигаш бебето и не усещаш напрежение, значи не е страшно. Но ако има болка, очевидно трябва да мине малко време.  
Аз единствено в родилното, в часовете на кърменията, молех някого да ми помага, защото усещах, че операцията ми дърпа.
След като се прибрахме обаче, си го вдигах много спокойно (синът ми се роди 3 700 кг.) и нямах никакъв проблем. Става въпрос да не вдигаш и да носиш други тежки неща (количката, леглото, столчета и т.н.).
Просто е невъзможно да не си вдигаш бебока месец и половина, защото невинаги има кой да ти помогне. Трябва да се изгради технология на вдигането, така че да не се натоварва нито операцията, нито кръста. Зависи си от възстановяването, но то става много бързо. Още като излезеш от родилното и вече забравяш, че са те оперирали.
Виж целия пост
# 4
Е, чак пък да не вдига бебето. Confused На мен ми разрешиха да си гушкам и разнасям Рая от самото начало след раздвижването. Но операцията ми мина нормално и без усложнения.
Виж целия пост
# 5
На мен и двата пъти ми казаха един месец нищо по-тежко от бебето.
Друг е въпроса, че след второто на осмия ден цялата къща плюс бебето, баткото и таткото ми легна на гърба, така че и това не съм спазвала.
Как така няма да си вдига бебето?
Виж целия пост
# 6
На следващия ден след операцията вече си вдигах бебето.
Виж целия пост
# 7
Незнам защо така са и казали но аз започнах да си се грижа за моята дъщеря няма и 24 часа след операцията и не е имало никакъв проблем с това да си я гушкам и нося на ръце.Може би има някакъв проблем и не може да вдига нищо,а иначе попринцип един месец поне след операцията не трябва да се носи нищо тежко-като например торби с покупки както аз правех и въпреки всичко не съм имала проблеми Laughing
Виж целия пост
# 8
това е немислимо.. аз като ходих на прегед 4,5м след раждането един лекар в майчин дом ме пита - "ти вдигаш ли бебето.. "казах: "естествено", а той: "е не бива така.." Rolling Eyes шушумига!
Виж целия пост
# 9
На следващия ден след секциото си вдигах бебето,роди се 3600гр.
Виж целия пост
# 10
Веднага след като излезнах от реанимация ми донесоха бебето и аз поне 2 часа не го пуснах от ръцете си Wink,така,че това изказване е малко преувеличено според мен.
 Ако няма кой да ти помага да кажем и си сама вкъщи като ви изпишат,1 месец няма да го вдигаш ли?Съмнявам се!
Виж целия пост
# 11
Доколкото разбирам, а и аз така си мислех, не е проблем да се вдига бебето. Все пак може би зависи и от самия организъм и възстановяването. Но тя е млада и сигурно при нея ще стане бързичко. Благодаря ви, момичета!
Виж целия пост
# 12
Вдигах го от следващия ден, след операцията, бебето ми се роди 3300.

Никой НИКОГА не ми е казвал да не си вдигам бебето... по - скоро напротив.

Казаха ми да не местя мебели - е, направих го, но не е правилно, де.
Виж целия пост
# 13
Не са ми казвали такова нещо Rolling Eyes
Дъщеря ми се роди 3.450 и съм нямала проблеми. Simple Smile
Носех си я, че и по тежки неща съм вдигала Wink
Виж целия пост
# 14
И трите пъти съм родила секцио, бебето съм си го носила/то и други неща/, но от по-тежки е добер да се пази.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия