Ще захранвам и имам въпрос..

  • 727
  • 14
Знам,че ще кажете че е много рано ,но вече е решено  Mr. Green
Моля Ви да бясните нещо ,че не ми стана много ясно newsm78
Педи каза ,че трябва първо по 1ч.л.  постепенно да увеличавам до петия ден и после можело до 20мл.
Каза така до 10 дни и после морков ...обаче аз ли нещо не разбрах незнам (малко съм отнесена),но ми се причу ,че каза моркова да го миксирам с ябълката ,защото сигурно ще ни запече( ние имаме проблем с акането)
И сега незнам ,ако го миксна с ябълката пак ли трябва да започна от 1ч.л.
Сигурно ще се смеете на невежеството ми обаче когато дойде момента да приложа всичко което съм чела установих,че нищо не ми е влязло в главата (може да е от притеснение,че ще го приложа на моето си дете )
Виж целия пост
# 1
Ами аз като захраних бебето първо беше със сок от ябълка и после със сок от морков отделно. Всеки път започвах с по няколко лъжички като постепенно увеличавах докато достигна до 20-30 мл. моето момче засега не е имало проблем с акането и нямам наблюдения за такива след като му давах сок от морков.
Виж целия пост
# 2
Не съм захранвала със сокове, но принципът е такъв: или захранваш с единия, после с другия (първо лъжичка, после две и т.н.), или захранваш с единия и после добавяш към него по лъжичка от другия.
Виж целия пост
# 3
Не захранвай със сокове, сокове не трябва да се дават поне до навършване на шест месеца на детето. Има много информация във форума, ако имаш желание, прочети.
Добър избор за начало на захранването би бил картофено пюре, пюре от моркови, от тиква. Захранването се започва с един плод или зеленчук, винаги еднокомпонентно пюре. За начало-една лъжичка, после две, три, после шест, докато достигнеш около 120 грама, защото предполагам, че бебе на четири месеца не може да изяде повече. Дохранвай с кърма след пюрето.
Виж целия пост
# 4
И ако все пак решиш да захранваш със сок трябва по отделно да захраниш,а след това когато е свикнала и  с моркова и ябълката може да ги смесваш.Ние също имаме проблем с акането и аз наблягам повече на ябълката
Виж целия пост
# 5
При въвеждането на всеки нов продукт започваш с лъжичка-две и после додаваш от това, с което вече си захранила. Ако решиш смеси ябълката с моркова - примерно 1 лъжичка морков и до 20 мл, допълваш с ябълка. Ако искаш може и отделно - първо едното (новото) и после другото, за да усети вкуса и на двете неща.  Peace
Виж целия пост
# 6
Oф ,ако знаете колко ме е яд .....исках с картоф да почна ,но какво да се прави.
Мислех да дам моркова отделно (но в такъв случай по-добре да почна направо с него), но няма да го направя понеже найстина имаме сериозен проблем с акането и май по-добре да го смеся с ябълката.
Точно това което са обяснили mata_kosmata и Morgy не ми беше ясно.   bouquet
Виж целия пост
# 7
  Моето мнение е,че щом имате сериозен проблем с акането,много е рано да захранваш.Новата храна ще задълбочи още повече този проблем,може да се стигне до силни колики и запек.Продължи да кърмиш бебето си съвсем спокойно поне до края на петия месец,а най-добре до навършване на шест месеца.Представи си само,това е нежно бебешко стомахче,още не се е развило добре,трудно усвоява дори кърмата понякога(затова са коликите),а ти смяташ да му даваш сокове...горкото бебе!Ако можеше да говори,то само щеше да ти каже:"Мила мамичко,искам само и единствено млекце!Сега ми е времето да се храня с кърма,като порасна,ще пия много сок и ще ям всичко!" Laughing
Виж целия пост
# 8
Да и аз така мислех,обаче вече 3 специалиста (лекари) ми казаха ,че точно заради нашия проблем трябва да започна да давам по малко ябълка . По принцип моята педиатърка е ЗА късното захранване със зеленчук ,обаче каза ,че както за нейно,така и за мое съжаление това няма да се случи Sad

Мислех на своя глава въпреки това да дам морков ,но малко ме е страх ,ако нещо и стане няма да си го простя
Виж целия пост
# 9
  А защо не опиташ ти да хапваш някави разхлабващи храни-сега има кайсии,череши,много салати яж,пий сок от круши(може от готовите на "Капи"или "Флорина"),всяка сутрин яж поне по две супени лъжици овесени ядки.Това няма как да не се отрази на кърмата ти,а оттам -и на бебка.Може проблемът с изхождането да е само временен,и при моето бебе имаше такъв период,но отмина.
Виж целия пост
# 10
whiskas само да попитам - изхождането на бебо е твърдо или с нормална консистенция, но веднъж седмично примерно?
Виж целия пост
# 11
Аз пък знам,че и морковът,и ябълката са запичащи и затова не разбирам защо трябва да се смесват  Thinking
Все пак си мисля,че е по-добре да въведеш само морков,в началото се дава само по един продукт,за да свикне стомахчето.При нас от ябълката се върнаха коликите  Sad ,което не значи,че и при вас ще е така,но морковът е по-неутрален като вкус,киселинност и т.н.
Доста майки захранват първо с тиква или круша,те също са  добре за начало,така няма и да го има проблемът със запека  Peace
Виж целия пост
# 12
Значи попринцип и аз имам проблем с изхождането (цял живот съм била така) и каквото и да ям не влияе на бебето . И точно защото знам колко е гадно се съгласих да захраним . Какво ли не съм яла ...просто не става ....
Бях предупредена от лекарката,че може да е от кърменето обаче и тя се убеди ,че няма общо с това . Бебето ака на 6-7 дни веднъж и то с моя помощ смесена консистенция първо много твърдо после тръгва рядкото .Коремът и се подува жестоко ,плаче,нервна е с дни . Когато се изходи изпада като в делириум лежи и не мърда сякаш си почива след едномесечен маратон . Незнам има ли смисъл да го обсъждаме ...знам колко против сте захранването със сок не ,че аз имам друго мнение ....но какво да се прави примирена съм 
Виж целия пост
# 13

В началото на захранването храните с разхлабващо действие може да действат точно обратното – да предизвикат запек...

Проблемът със запека е другаде, захранването не е решението.
Виж целия пост
# 14
Може да захраните с плодово пюре - ябълки. След това круши, ябълки и сливи... След месец да добавите и зеленчуци в смесено пюре - ябълки и тиква, ябълки и моркови, тиквички и ябълки...
Започва се с 1 лъжичка и след седмица се стига до 30 грама като добавка към кърменето.
След като въведете каша, може да предложите сок - съвсем малко.  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия