За маршрутните таксита

  • 2 670
  • 32
Возите ли се на този вид превозно средство и какви са отзивите и преживяванията ви? Може ли да се разчита на тях,да те закарат на време на работа тоест спазва ли се обявеното разписание? Аз съм разочарована от обслужването особено на маршрутка № 25 която обхваща доста голям периметър, а в същото време се движи на 30-40 мин. претъпкана е винаги и не спазва никакво разписание.Добре че живея на такова място където мога да се прибера със същия успех и с трамвай и автобус,но има случаи когато ми се налагаи нея да използвам! Вече съм се замислила да проуча каква е процедурата и ще пусна жалба срещу конкретната фирма. Нещото което ме тревожи също е и безмълвието на хората, никой не се захваща да си потърси правата от превозвача и си се вози всеки ден в този ужас....
Виж целия пост
# 1
В маршрутка се чаквам 1-2 пъти годишно и всеки път ми става адски лошо от малкото пространство и многото хора. Не съм попадала на неразбрани шофьори и травмиращо лошо обслужване. Но така или иначе предпочитам да изчакам тролей или автобус и предварително си разчитам времето като за тях, а ако чак толкова бързам си поръчвам такси. Това е когато съм без кола, де.
Виж целия пост
# 2
За спазването на графика - в пиковите часове не знам дали въобще може да се спазва някакъв график  Crazy то и със собствен автомобил е същата работа, но за претъпканите коли не е добре - да набавят още като искат да поемат толкова хора ...
Виж целия пост
# 3
Налагаше ми се доста често да ги ползвам, дори когато бях бременна. Много е неприятно наистина, задушно е, претъпкано, дори да успееш да седнеш после много трудно си пробиваш път, за да слезеш. Карат като луди, почти винаги ми прилошава, но на мен по принцип ми прилошава в превозни средства.Но са си най-бързият транспорт в София (изключвам метрото, то поне за момента обхваща много ограничен район).
Виж целия пост
# 4
Ползвам само маршрутки (и понякога таксита). Каквито са - такива. Поне няма такава смрад, не се качват клошари и цигани като в автобусите, а също и агресивни и  откачени контрольори. Е, прах си има в изобилие. В градски транспорт не стъпвам, идва ми в повече. То не че и маршрутките са цвете за мирисане, ама поне са доста по-бързи. За график и дума да не става, мисля, че такъв просто няма.
Според мен няма полза от оплаквания, просто няма на кого да се оплачеш.
Виж целия пост
# 5
Мразя ги. Карат по - зле и от бакшишите. Никога не ги използвам. За мен маршрутките са произшествие, чакащо да се случи.
Виж целия пост
# 6
Маршрутките в Пловдив едва ли са толкова зле колкото в София, но за мен пак не са предпочитан начин за придвижване. Ако не съм с кола, предпочитам да се кача на автобус. Днес разбрах, че  шофьорите на маршрутките имат определен брой билети, които трябва да продадат за деня. Ако не успеят, връщат пари. Ей затова е бързането и бясното шофиране - борба за клиенти.
Виж целия пост
# 7
Не се бях качвала в такова чудо откакто родих, но преди седмица ми се наложи да се кача заедно с детето. Проверих в нета маршрута и графика, чаках около 30 минути при обявени 12. Преживяването беше кошмарно. Не исках да си го причинявам и на връщане и набрах де що имах познат и роднина, свободен по никое време през деня за да дойде да ни прибере с малкия.
Карат като луди, виновни са за голяма част от ПТП в София.
Дори да подадеш жалба не вярвам, че нещата при маршрутките ще тръгнат към подобрение.
Виж целия пост
# 8
А в Добрич си спазват графика и не е такава лудница както го описвате. Въпреки това рядко ползвам услугите им.
Виж целия пост
# 9
Ползвам няколко маршрутки. 22 или 28 от Княжево до центъра - нямам проблеми. Идва поне 1 в период от 15-на минути. 
Исках да пътувам с маршрутка 19 от майка до работата и обратно. В 11 сутринта я чаках към 40 минути и се отказах. А в 19 рдовно я чаках поне 30-на минути. И вече и не си правя илюзии, че ще ми е по-удобно от градския транспорт.
Обикновено пътувам в не натоварени часове. Сигурно тогава почиват, за да имат такива интервали.
Виж целия пост
# 10
Ужасни са, но пък имат по-удобни маршрути. Аз съм в Младост и за да стигна до ЦУМ , примерно, мога само с маршрутка или с кола. Но ако нямам време да инвестирам в обикаляне по сини зони и паркинги с колата , остава само маршрутката. Иначе ако има градски транспорт винаги предпочитам автобус пред маршрутка! За тролеи и трамваи не съм се замисляла-почти не съм ползвала.
Виж целия пост
# 11
Ползвам само маршрутки (и понякога таксита). Каквито са - такива. Поне няма такава смрад, не се качват клошари и цигани като в автобусите, а също и агресивни и  откачени контрольори. Е, прах си има в изобилие. В градски транспорт не стъпвам, идва ми в повече. То не че и маршрутките са цвете за мирисане, ама поне са доста по-бързи. За график и дума да не става, мисля, че такъв просто няма.
Според мен няма полза от оплаквания, просто няма на кого да се оплачеш.

абсолютно съм съгласна! Не е райско в маршрутките, но в срявнение с гр.транспорт си е направо приятно. Аз работя на другия край на София и за да и да на работа с рейс ми трябват 3 превозни средства, което прави около 2 часа. С маршрутката ми е точно 40 мин.
Виж целия пост
# 12
Ползвала съм редовно 5-цата от първа до последна спирка /Ст.град-Централна гара/ и бях много доволна.
После редовно ползвах 27 /отново от първа до последна спирка/ и беше кошмар. Имам чувството, че са най-лудите шофьори. Не чакат да слезеш и тръгват с бясна скорост, всеки път на слизане ме е страх да не ми се завие свят и да падна под гумите  ooooh! 
За набиването на спирачки да не говорим  ooooh! 
А като почнат да се псуват еидн друг и да се карат кой повече хора е качил, кой е тръгнал 1мин по-рано и е прецакал другарчето...
Виж целия пост
# 13
От няколко години ползвам само маршрутки, макар че имам автобус спиращ пред входа ми.
Не всички шофьори са луди, а на  тези които са съм им свикнала. Wink.
Колите в повечето случаи са прилични. Имам избор от три линии, така че хващам тази, която е по-празна.
Виж целия пост
# 14
Докато живеех в Люлин маршрутките бяха редовния ми начин на придвижване.
Сега слава богу ходя пеша на работа  Peace

Плюсовете им са: бързо придвижване, покриват маршрути, които градският транспорт не покрива или ти трябват 3 прекачвания, тези които съм ползвала винаги спазваха разписанието си (освен в час пик разбира се). Хубавото при мен беше, че имах избор между 5-6 линии, което е супер. За хора от квартали тип Малинова долина, Княжево, Владая са незаменими, особено ако ги хващат от първа спирка.

Минуси: прекалено тесни и претъпкани, понякога нямаш грам кислород. В жегите е нещо страшно, добре че лесно не ми прилошава. Не можеш да пренасяш багаж или нещо обемно с тях, просто няма как да стане. Случвало ми се е да седя на половин седалка до шофьора  Joy Щото редовно пътувах по неговата линия и вече ми "пазеше място". Има голяма опасност от ПТП, въпреки че на мен не ми се е случвало, а дълго време ги ползвах най-редовно. Но другите водачи като видят маршрутка мисля, че сами се пазят от нея  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия