Краставица

  • 4 669
  • 20
Здравейте майчета,
Как представихте краставицата и доматата в менюто на мъничетата ви?
Моята скумрийка е 6м. и половина и се захранваме от началото на 5м.
 newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 1
С домати съм давала готови пюрета.Но ако ги правиш сама,не знам!Според мен са бъкани в момента от нитрати,като гледам как са мутирали ThinkingДетето ми зимата направи нитратна алергия от подобни моркови и сега се самозаблуждавам,че за момента е по-добре да давам готови пюрета Confused
Виж целия пост
# 2
Сок от домати можеш да даваш, действа слабително на стомаха, затова внимавай. Биляна е права,4е може би доматите са бъкани с нитрати, така 4е внимавай / ако имате собствена градина,е  друго /.
За краставиците незнам, въпроса за нитратите е същия и под каква форма може да се дава на сок не, на пюре незнам??!
Виж целия пост
# 3
Краставицата му я представих вчера под формата на таратор, ако може така да се нарече, настъргана, с малко разредено кисело мляко и съвсем малко олио. Но Дани е по-голям и вече действам по-смело. Със сигурност е най-добре да вземеш краставици и домати от градината, но ако няма аз не бих бързала с тях. Домати ползвам настъргани, когато правя супи.
Виж целия пост
# 4
Благодаря Ви много за отговорите  bouquet
Виж целия пост
# 5
Краставицата можеш да дадеш цялата (обелена, разбира се Wink), ама през марля например, защото сте още мънички, за да не отхапе парченце...
А може и да пробваш само "сърцевината" им, т.е. семчестата част...
 
А доматите - може и на парченца, но те съветвам преди това да ги предложиш термично обработени, като съставка на някоя гозба например и ако няма алергична реакция (напоследък доста дечица правят такава към доматите), да ги дадеш сурови. 

Алергичната реакция към доматите се изразява в ситни пъпчици, разположени около устата - могат да се появят от около половин до два часа след приема им.
Виж целия пост
# 6
Краставица по принцип можеш, друг е въпроса, че тези на пазара са малко нитратни, а домата е по-добре да е термично обработен. Аз давам от буркан, като цяло Нията си умира за домати в манджата  Grinning
Виж целия пост
# 7
Доматите след 10 месец.
Но краставиците в моята книга пише след 18 месеца - понеже били тежки за стомахчетата и после ги боли Thinking
Аз само домат съм му давала.
С краставицата ще изчакам.
Виж целия пост
# 8
А изцеден сок от краставица може ли?
Виж целия пост
# 9
Тук ме накара да се очудя Shocked
Не съм чувала някой да е пил такъв сок Sick.
Мисля, че няма смисъл нали краставицата е 80% или повече ли беше, вода?
Виж целия пост
# 10
Детето ми зимата направи нитратна алергия от подобни моркови и сега се самозаблуждавам,че за момента е по-добре да давам готови пюрета Confused

Малко ОФФ Blush

И моя е с алергия от моркови #Cussing out Обаче сега като чета какво си написала и се чудя дали не е и при нас от нитрати в морковите Thinking Как разбрахте всъщност, че е от нитрати?
Виж целия пост
# 11
Аз мислех да му я пасирам(краставицата) то сигурно ще стане като кашичка,ама на второ четене май наистина сме много малки  Thinking ,така че по добре да го отложа във времето
Още веднъж благодаря за отговорите Laughing
 
Виж целия пост
# 12
Аз давам на Таня дълги парчета краставици да ги смуче и "ръфка" Simple Smile гледам я да да не се задави с някое по-едро парче и така...
Виж целия пост
# 13
Детето ми зимата направи нитратна алергия от подобни моркови и сега се самозаблуждавам,че за момента е по-добре да давам готови пюрета Confused

Малко ОФФ Blush

И моя е с алергия от моркови #Cussing out Обаче сега като чета какво си написала и се чудя дали не е и при нас от нитрати в морковите Thinking Как разбрахте всъщност, че е от нитрати?
Първо му дадах домашни под формата на сок и нищо му нямаше.Но след това нямах и купих.Тогава настана ужаса.И педиатърката каза преди това да давам само домашни,но в апартамента си нямаме градинка Shocked
Виж целия пост
# 14
За доматите нищо не мога да кажа, и аз бях питала тук, давам му от време на време по едно резенче сурова и в манджите свободно си му слагам, но за краставицата:колкото и странно да ви звучи, тя е ужасно трудно смилаема=е на зелето, освен вода има и много целулоза, не се препоръчва както мамите са написали под 18 месечна възраст, няма за къде да бързаш, по-добре не давай изобщо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия