Кашкавалени кюфтенца?

  • 9 748
  • 60
Ето тази рецепта доста ме заинтригува и почти съм решила да ги направя за вечеря:
Кашкавалени кюфтенца

- кашкавал около 200 гр
- 2с.л.брашно
- 1-2 яйца
Кашкавалът се минава на дребно ренде. Слага се брашно колкото лентичките кашкавал да не се слепват и се добавят яйцата , за да стане лепкава гъстичка смес.  След това се оформят с ръка кюфтенцата, колото хапка и се пържат в с горещено олио до зачервяване

Ако не се лъжа рецептата е на Морена.

Но се питам дали няма все пак някоя тънкост при приготвянето им. Може би на вкус са нещо като паниран кашкавал, а него почти никога не съм успявала да го докарам на вид. Винаги ми се е разтичал. Та се питам дали няма да стане същото и с тези кюфтенца.
Ако някой ги е правил да даде малко съвети, моля. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Това зву4и много вкусно,но аз ако реша да ги направя 6те ги панирам или поне в галета.
Виж целия пост
# 2
Аз съм ги правила, само че слагам и 1 ч.ч кисело мляко и чубрица. Сипвам с лъжицата в тигана. Стават невероятно вкусни и не се разтичат.Много сполучлива рецепта за мен е тази и често я правя. Peace Страхотна гарнитура за мръвчоци  Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Аз съм ги правила но вместо брашно съм слагала галета,по са хрупкави и не толкова тестени а по въздушни.
Виж целия пост
# 4
И аз съм ги правила с галета....Както Деси е казала стават някак си въздушни...дунапренени. ВКУСНИ!
Виж целия пост
# 5
Аз съм ги правила но вместо брашно съм слагала галета,по са хрупкави и не толкова тестени а по въздушни.
Ще ги пробвам така!  Peace
Виж целия пост
# 6
Правила съм ги точно по тази рецепта. Стават разкошни и на вид, и на вкус.
Виж целия пост
# 7
Много диетично ми звучат  Mr. Green Ще се пробва  Whistling
Виж целия пост
# 8
Вкусно звучи   bouquet,следващия път когато сме на пилешки шишове ще се пробват тези кашкавалени вкуснотийки  chef
Виж целия пост
# 9
И аз съм ги правила, стават страхотни. Рецептата взех от "Кулинарен журнал"!   chef
Виж целия пост
# 10
И аз съм ги правила, стават страхотни. Рецептата взех от "Кулинарен журнал"!   chef
Laughing и аз от там.
Виж целия пост
# 11
Станаха невероятни, а при това доста бързо и лесно!
Виж целия пост
# 12
И аз така ги правя. Но никога не ми стават като кюфтенца, а ги мятам с лъжица в тигана. Но наистина стават много вкусни. Рецептата я знам от майка ми.
Мерси че ми я напомни. Ще взема да я спретна тези дни.
Виж целия пост
# 13
А някой няма ли да сложи снимка?
Виж целия пост
# 14
Но никога не ми стават като кюфтенца, а ги мятам с лъжица в тигана.

А при мен много добре се оформиха като кюфтеца. Понадуха се и станаха мекички, но в същото време с хрупкава коричка отвън.
Може би зависи от кашкавала, дали е от по-меките или по-твърдите newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия