Температура ???

  • 976
  • 14
Здравейте на всички. Имам 1 въпрос- каква е нормалната температура на дете навършило 9 месеца . Днес измерих на сина ми и имаше 37,6 С, и понеже педито не си вдига телефона и е утре следобяд на работа се чудя дали това е нормално или не. Иначе синът ми си е весел, както всеки ден. Само да споделя че ние все още нямаме зъби и може и да е от зъбите. Благодаря на всички, които си дадат мнението.
Виж целия пост
# 1
Ако бебето е сънливо плачливо и отпуснато  и отказва да яде или яде малко може наистина да има температура .но имайки в предвид че вече е доста топло може да е и от това.така мисля.пипни му главичката ако е топличка доста значи вдига.но сега има и вирус с температура , който минава за ден два.дано не е това , а може и от зъбките.може да му дадеш профилактично нурофен или панадол хем за болка хем за температура.не се притеснявай !
Виж целия пост
# 2
Нормална температура - 36 до 37.2
Леко повишена температура - 37.3 дo 38.3
Повишена температура - 38.4 дo 39.7
Висока температура – над 39.8
Виж целия пост
# 3
Нормална температура - 36 до 37.2
Леко повишена температура - 37.3 дo 38.3
Повишена температура - 38.4 дo 39.7
Висока температура – над 39.8
Много точно казано Peace
Виж целия пост
# 4
Къде я мериш?
Виж целия пост
# 5
 Аз не бих давала температуропонижаващи при такава температура. Организмът се бори с нещо и това е нормална реакция. Просто го наблюдавай, ако се повиши още прави охлаждащи компреси и едва при наистина висока температура дай Панадол или свещички.  Peace
Виж целия пост
# 6
Ако я мериш в дупето, за температура се счита над 37.5 и до 38 мисля, че не трябва да се сваля  Thinking
Виж целия пост
# 7
Здравейте на всички. Благодаря за мненията. Значи температурата я меря под мишничката с 2 термометъра - живачен и дигитален. Сутринта имахме 38,2 и му дадох Ефералган, но вече не е вдигнал. Разбира се отидохме и на личния доктор - той го прегледа и каза, че всичко е ОК... но според него било много леко зачервено гърлото, и ни изписа антибиотик ????? /а пък да знаете как му бръкна в гърлото  - жестоко - детето ми повърна а пък на мен ми стана много гадно/. Между другото кога се сменят личните доктори, защото може би трябва да го сменим...
Виж целия пост
# 8
Извинявай, но пък за леко зачервено гърло да ти дава антибиотик!!
Просто се учудвам.
А температурата според мен си е нормална, като се има в предвид горещините.
Нормална температура - 36 до 37.2
Леко повишена температура - 37.3 дo 38.3
Повишена температура - 38.4 дo 39.7
Висока температура – над 39.8
Аз на твое място бих се притеснявала ако е над високата температура. До нея организмът има нужда, за да се бори с болеста.
Бързо възстановяване!! Simple Smile
Виж целия пост
# 9
И на мен ми е странно,че за червено гърло ти изписва веднага антибиотик newsm78
Виж целия пост
# 10
Побъркан доктор!
Лекърите се сменат до края на юни и после чак декември!
Виж целия пост
# 11
Не е нормалната Т, а дали има общо със зъбите, не знам...
Виж целия пост
# 12
Пак сме ние. Нямаме температура от онзи ден сутринта, не взимаме антибиотик също  Simple Smile, но нямаме и зъби .... незнам вие на какво мнение сте за хомеопатията, но ние ходим на хомеопат и предполагам, че от хапченцата които давам на малкия няма температура ... дано всички деца да са наред ...
Виж целия пост
# 13
Радвам се, че вече сте здрави. Съветвам те да си смениш педиатъра, че с това безразборно изписване на АБ за презастраховане...до нищо хубаво не води.
Виж целия пост
# 14
Радвам се, че вече сте здрави. Съветвам те да си смениш педиатъра, че с това безразборно изписване на АБ за презастраховане...до нищо хубаво не води.
Да,до края на месеца можеш да си смениш лекаря,а за Т,малкия имаше Т 38.5 3 дни подред миналата седмица.
Лекарката ни каза,че гърлото е леко зачервено-давах Ангин-хил,Нурофен му давах само вечер преди лягане по 2.5мл.
И след два дни ни се показа зъбче-всеки момент ще избие.Според мен вирусчето е съвпаднало с никнещото зъбче.

Добре,че не си давала АБ,  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия