Ин витро в Селена - Пловдив

  • 1 559
  • 13
Здравейте, интересувам се дали някоя от вас е правила ин витро в пловдивската болница "Селена" и какво е мнението ви за професионализма на лекарите там
Виж целия пост
# 1
Отивай в София най-добре.ПО принцип до сега не съм чувала кой знае колко за клиниките в Пловдив,а това което съм чувала не е хубаво.Щом толкова пловдивски момичета ,включително и мои познати отиват в СОфия,значи няма какво да правят в Пловдив.
Виж целия пост
# 2
Определено София. Peace
Виж целия пост
# 3
Момичета, не искам да отварям нова тема, затова ще попитам тук.
Колко струва пълната процедура (ин-витро) в България (без здравни застраховки и прочие, аз нямам такава там)? И кои клиники препоръчвате?
Вече съм изпълнена и не знам какво да правя. Тукашната ми застраховка поема само 1-2 опита, още даже не е ясно, а цените започват от $10.000 в не до там добри клиники в нашата околия.
Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 4
cubbit, цените са много различни. Първо зависят от ценовата политиката на самите клиники, второ от това как би реагирала ти на стимулациите Peace. Ясно ти е предполагам, че цената се образува от стойноста на самата процедура /Ин витро, ИКСИ, ТЕСА, МЕСА, Ин витро матурация/, плюс стойноста на медикаментите, с които ще те стимулират. Ако реагираш много добре, съответно ще са необходими по-малко медикаменти и обратно.
Много зависи и по какъв протокол ще е стимулацията, с блокаж или без блокаж.
Примерно казано между 3500 - 9000 лева. Общо взето в тази граница, като средната стойност съответно е около 5500.
Успех Hug
Виж целия пост
# 5
Хехе, днес вървя след Цветунчо и само повтарям: подкрепям мнението и. Peace
Виж целия пост
# 6
zvetun4o, мерси много!   bouquet

Знам как се образува цената, имам няколко ценови предложения от тукашни клиники в ръцете си. Но нямах представа колко е порядъка в България. Като гледам не е кой знае колко по-евтино. Особено като добавя самолетните билети и времето, което ще изгубим.  Confused

Аз още чакам да разбера какво ще се успеем да се договорим със застраховката тук, но въпреки това се информирам и колко би ни излязло, ако плащаме всичко. Не искам да сме неподготвени.
Виж целия пост
# 7
cubbit, да уточня и още нещо, което е много важно.
В читавите клиники за репродукция, записването на час за първоначален преглед, впоследствие и планиране на АРТ процедура става с месеци напред във времето. За една от тях, например записването е чак след 1 година, за друга м. ноември и т.н.
Виж целия пост
# 8
Куббит, имай предвид, че понякога е възможно процедурата да се прекъсне, дори в началото поради неподходяща реакция. Най-добре е на място, там да се опиташ. Късмет каквото и да решиш. Hug
Виж целия пост
# 9
Мерси, zvetun4o и Lali!

Изкристализирах вече, че тук ще правим каквото правим. Колкото струва - толкова. Тук поне няма да чакам. Бях на консултация вече. Уговорката ми с едната клиника тук е когато се разберем със застраховката да ходя веднага, а това ще е юли месец.
Ще докладвам после.
Виж целия пост
# 10
cubbit, през форума са минали доста момичета правили ин витро в САЩ, скоро едно от тях роди Peace
Дори в момента в закованата по-горе тема за Ин витро има едно момиче, което е в процедура. Ако искаш заповядай в темата, прочети и там или обмени опит с това момиче Peace.
Виж целия пост
# 11
Куббит, клиниките  в САЩ са добри Peace,важното е да си избереш прилична, другото е късмет. И да се довериш на лекаря си, защото това е половин успех, имаш ли съмнения - лошо, ще се измъчваш и обвиняваш. Затова говори с лекаря, избери си да ти допада, другото остави в неговите ръце. Ще те чакаме да пишеш. Има едно момиче - Belemez, което забременя от процедура в САЩ, тя вече не пише тук, но мисля че пише из другите форуми, пиши и лични бележки, може да ти даде съвети. Peace
Виж целия пост
# 12
Момичета, темата я знам и избягвам да ходя там, защото ми действа много стресиращо - и аз не мога да го обясня... Може би като наближи времето за процедури, ще е различно. Но сега започвам да живея предварително с проблеми, които предстоят и ме натоварват. Надявам се да усетите какво имам предвид.
Аз даже във форума не влизах месеци наред по същите причини.  Sad
Сега се преборих с това и гледам напред, но това чакане и четене ми разказва играта. Добре че си имам търпеливо съкровище до мен, което ми се раздва дори и като фуча.  Blush

Хайде аз лягам след малко! Слънчев ден на вас и до по-късно! Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Нека и аz да иzкажа беzкрайно негативното си мнение към клиника Селена. Не си губи времето там ами се насочвай към София. Имай предвид, че говоря от личен опит.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия