Ползвали ли сте ?

  • 5 206
  • 6
Нашето Педи ни препоръча това сиропче с витамини , билки и плодове" Floradix Kindervital" на немската фирма Салус, под ръководството на д.м.н. Ото Грайтер .
Доволни ли сте , най- вече ме интересува повишава ли апетита при децата ? newsm78 Понеже след толкова боледувания детенцето ми отслабна  и насила се храним постоянно и цял ритуал е като седнем на масата  Sad
Виж целия пост
# 1
Не съм го ползвала, а и не вярвам да подейства. Сиропите са за успокоение на лекаря и родителя, че правят нещо за апетита.
Последния път, когато имахме проблеми с яденето, дъщеря ми отказваше да яде, лекарката предписа Мултисаностол, никакъв ефект накрая се обади класната и се разбра, че щерката е направила една беля в училище и се страхува от последиците. Оправихме нещата в училище и апетитът се появи...

За повишаване на апетита детето трябва да яде живи витамини - демек плодове и зеленчуци.
Има няколко прости правила - детето да яде с вас на масата и вие да се храните спокойно, с апетит и здравословно. Да не го карате насила. Да поканите на гости деца, които се хранят хубаво.
Понякога странни неща ги карат да ядат, напр. майка ми като малка обичала да яде у съседите. Понеже баба ми се притеснявала да не ги подяжда, скришом занасяла храна. Майка ми ядяла и казвала "виж леля Гина колко вкусно готви, да се научиш и ти така!"
Плодове преди ядене отварят апетит. Нарежи ги красиво. Измисляй истории.
Дядо ме караше да пазя храната от една котка и непрекъснато броеше парченцата, които трябваше да ям. И като "изчезне" нещо, го търсеше и на мен ми беше забавно, изяждах още едно.
Има и нещо друго - от антибиотиците апетита намалява. Гладуването е начин организма да се изчисти.
В такива моменти даването на храна насила е по-зле. Ако детето яде машинално, без отношение, не се отделят достатъчно стомашни сокове. Изядената храна дотежава на стомаха, на детето му е дискомфортно и още повече отказва ядене. Помисли си извесно време за нещо вкусно и ще усетиш как ще отделиш слюнки и ще ти "зачегърта" стомаха - т.е. мозъка активно участва в храненето.
Значи ако искаш да повишиш апетита, то не става с нови лекарства, а с търпение и радост от храната. Опитай да го предизивикаш у детето - дали като ти помага да готвиш, или да подрежда масата - колкото може - и много го хвалиш - колко вкусно е станало заради неговото участие.
Естествено развалящи апетита неща като солети и сокове не бива да се дават. Соковете - готовите са празни калории, витамините се разрушават, а домашните са прекалено концентрирани, ако детето се храни малко, прекалено ще му дразни стомаха и може да има обратен ефект. Предлагай за начало лесно смилаеми храни - банани, картофи, супа, леки меса. Ако крайната ти цел е детето да яде, то не бива заради едно хранене да задълбочаваш проблема. Т.е. трябва да загубиш битката, за да спечелиш войната. Остави го да огладнее, обсъждайте яде ли му се, казвай на теб колко ти се ядат разни неща.... мммм домати и сиренце колко е вкусно.... Имало едно овчарче, което цял ден ходело по поляните, пасло овцете, видяло един страшен вълк... Кучето се преборило с вълка.... после си играли с кучето и се къпали в реката.... много огладнели... момченцето си носело питка, домат и сиренце...
И в същото време предложи домат и сиренце, напр. Ползвай ароматни подправки като чубрица или сминдух.
Имай предвид и че лятото в жегата манджи много не вървят. Ако иска само домат, или само краставица, остави го. После ще заиска и друго.
Ами... това се сещам за сега, дано нещо от тези неща ти помогне.
Виж целия пост
# 2
Благодаря за съветите firebird  PeaceЩе се постарая да бъда полезна за детенцето си   bouquet
Виж целия пост
# 3
Този сироп Floradix Kindervital не съм го чувало досега. Педито обикновенно изписва Саностол или Киди след АБ. На Рали не и действат или аз не съм забелязала повишаване на апетита...

firebird    bouquet  Страхотни съвети!!! Ще се възползвам при нужда.
Виж целия пост
# 4
firebird  Hug
Точна така мисля и аз! С течение на годините и аз достигнах до тези изводи за храненето. Много хубаво си ги написала.  Peace

Само да допълня: плодовете е хубаво да се дават половин час преди хранене и никога като десерт, детето не трябва да е наясно колко много искаш ти то да си изяде порцията - прави се, че ти е все едно, не настоявай за изяждане на всичко, което си сипала, сипвай по -малко храна, за да вижда детето като яде, че намалява и да се зарадва, като успее...
И бъди ти самата по- спокойна: няма дете, умряло от глад, при наличие на храна, няма нищо трагично да пропусне едно хранене, ако е отказало - не го насилвай и после не давай солети и др- такива, само и само да хапне нещо. Не давай нищо до следващото хранене /може само плодове/, за да може наистина да огладнее... Peace
Виж целия пост
# 5
firebird  PeaceМного точно написано!
Само да добавя пчелното млечице действа за подобряване на апетита. Дава се сутрин на гладно. След тези дози лекарства които ви натъпка вашата лекарка за 30 дни, не му давай и изкуствени витамини.
Виж целия пост
# 6
Аз пък давах на моята дъщеря/10г./ от него и и подейства.Сега мисля пак да го купя и да и давам
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия