"Най-тежкия" университет в БГ

  • 69 643
  • 290
Въпроса ми е породен от един спор, който водих на скоро. Споредопонента ми следването в медицинска академия и това в датския колеж са с еднаква сложност.
Любопитно ми е да разбера мнението на хорта, кой според вас е най-тежкият университет в България? Критериите, по които лично аз сравнявам са кандидат-студентски изпити, сложност на материала, количество на материала, време, необходимо за научаването му, протичане на изпитите, строгост на преподавателите, отговорности и т.н. Вие предполагам имате и други критерии.
Аз, както и повечето хора, имам сериозни наблюдения само в университета, в който уча, и в този, в който съм учила 1 година. Но от приятелите ми, които учат на различни места съм си изградила някаква представа какво е положението и другаде. При всички положения мога да твърдя че висшето образование не е на ниво, каквото е било преди, но това е друга тема.
Вярно е, че на всеки най-трудно му се струва неговото учене, и най-трудни са неговите изпити, но моля ви, постарайте се да бъдете обективни.
Публикувам и анкета за нагледност. Не мога да изброя всички ВУЗ-ове в страната, затова слагам като опции най-главните. Ако има нужда ще опълвам!
Виж целия пост
# 1
УНСС
Виж целия пост
# 2
В добавка, ще ми е интересно ако пояснявате и защо мислите даден университет за най-труден.  Grinning
Виж целия пост
# 3
техническия в софия - така съм чувала, заради химията и електротехниката, които май не се взимат от 2-3 пъти и които учи всяка специалност, заверките ...
абе човек, завършил техническия, се води герой. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Според мен, там където се учи медицина е най- тежко

а и най- голяма отговорност се поема
Виж целия пост
# 5
Надали може да се отговори еднозначно.
Доколкото съм чувала от приятели, УНСС е "тежък" по параграф корумпирани преподаватели и щуротии свързани с това. Иначе като следване никой не може да ме убеди, че е особено тежък.
В Софийски - зависи коя специалност.
Във ВИАС - горе-долу пак така (завършила съм Архитектура и следването не беше леко, но ПГС беше много много по-тежко).
Според мен Медицински определено води по трудност на следването.
Виж целия пост
# 6
Любопитно ми е да разбера мнението на хорта, кой според вас е най-тежкият университет в България? Критериите, по които лично аз сравнявам са кандидат-студентски изпити, сложност на материала, количество на материала, време, необходимо за научаването му, протичане на изпитите, строгост на преподавателите, отговорности и т.н. Вие предполагам имате и други критерии.

A това, че следването в даден ВУЗ е трудно и тежко, критерий за какво е?
Да, други критерии имам - смисленост.
Виж целия пост
# 7
Гласувах за ВИАС, понеже от Медицинския нямам впечатления.
Между другото темата е леко абсурдна.
Виж целия пост
# 8
A това, че следването в даден ВУЗ е трудно и тежко, критерий за какво е?
Да, други критерии имам - смисленост.

Според мен най-вече за сериозността на следването.
Смислеността съм съгласна, че е много важна, но не бих я отнесла към трудностите. мое мнение  Peace
Виж целия пост
# 9
При така формулирани въпроси и според мен в Медицинския би следвало да е най-трудно. Но в крайна сметка, не бих могла да дам обективен отговор, тъй като имам впечателние само от Софийския университет. И тогава бих могла да кажа, че там е най-трудно, защото съм имала и доста нелеки изпити.
Виж целия пост
# 10
Е как може цял университет да е „тежък”? Нали зависи какво точно ще учиш? (Няма да давам примери за измислени специалности, да не се обиди някой.) И как може някой потребител да има обективна точка за сравнение между всички тези университети? На какво ще е базирано това мнение, помисли ли? Не знам какво учиш, ама понятието за статистическа значимост не сте ли закачили?

Иначе, за Института по тежко машиностроене гласувам аз. (В Радомир.)
Виж целия пост
# 11
Ами аз съм написала моите критерии, по които бих определила даден университет като труден. А обективността- доколкото е възможна.
Виж целия пост
# 12
Медицинския, разбира се. Няма такова учене никъде другаде. След него ВИАС и Техническия. Междучасията в Техническия били достатъчни да завършиш УНСС.  Crazy
Виж целия пост
# 13
Не леко, ами много ми е абсурдна на мен. Всеки може да бъде труден, зависи от прага на поносимост Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Според мен всеки университет и всяка специалност може да се сторят тежки за този, на който не му се учи.
А тези дето им се учи, аз разделям на два вида: такива, които искат точно определено нещо да учат и такива, които учат заради самото учене.
В първия вариант има два изхода: стигат ти собствените възможности за избраната специалност и с малко перипетии /които винаги ги има/ завършваш успешно.
Във втория вариант - започнаш нещо да учиш, после решаваш, че то не е точно това, което искаш - сменяш, пак нещо не ти е у ред, защото нещо не ти достига, сменяш, накрая си следвал 4-5 години и все още не си наясно какво искаш. В този случай е добре човек да се самообразова - университет не е нужен.

Та, кой е най-тежкият университет? Ти първо ми кажи къде са най-способните студенти. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия