За ваксините?

  • 2 024
  • 15
Привет на всички !  smile3525
Интересувам се вие каква ваксина избрахте тези които се полагат от Зк или си купихте? Педиатърката ми препоръчва да купим Инфанрикс, но сега се колебая дали да не взема Пентаксим. Ако някой ги е ползвал споделете впечатления. Интересуваме колко пъти ще боцкат малкия, т.е. колко ваксини трябва да купя , а и на каква цена са, имаше ли някакви страчни действия при вашите деца?
Пооздрави и лек ден !  love001
Виж целия пост
# 1
Мисля, че само една ваксина си купихме, но не помня коя беше точно. За всички останали сме ползвали това, което отпуска ЗК. Допълнително им направихме ваксина срещу хепатит. Децата ми са нямали никакви проблеми с ваксините, освен леко неразположение /киселост/ в деня на слагането.
Виж целия пост
# 2
Сложихме Инфанрикс, изключително добре я понесе, без никаква температура и други странични ефекти.
Виж целия пост
# 3
Сложихме Инфанрикс, изключително добре я понесе, без никаква температура и други странични ефекти.
И ние, само да добавя, че се купува и се поставя три месеца подред. Цената и е около 27 лв. едната. Доволна съм от тях. Отделно ще сложат на бебето ти и за полиомиелит. Ако решиш можеш да купиш Пентаксим, тя е комбинирана + полиомиелит в нея, но според моята лекарка тази полиомиелитна, която се отпуска от ЗК е много добра и не е необходимо. Ще спестиш на бебето си боцкане, но тя не е болезнена. Пентаксима мисля, че струва около 50 лв, но не съм сигурна.
Виж целия пост
# 4
Сложихме Пентаксим.Цената е около 50-60лв.Не сме имали никакви проблеми.Да добавя, че освен трите последователни  месеца се прави и реимунизация след една година от последната имунизация пак със същата ваксина.
Виж целия пост
# 5
Купихме Пентаксим, ваксината миналата година струваше около 62-70 лева, слага се 4 пъти до навършването на 2 годинки на детето.
Моето момиченце ги понесе добре, сега август ще я боцнат за четвърти път с Пентаксим.
Виж целия пост
# 6
Сложихме Пентаксим. Понесе я много добре и не е имала никакви странични реакции. Peace
Виж целия пост
# 7
Не съм купувала ваксини тези ,които са  от  болницата тях слагаме.
Виж целия пост
# 8
Здравейте,аз съм ползвала Пентаксим,която се води за най-добрата за момента .Пет компонентна е и с едно боцкане си решавате проблема.
Има разлика между ваксините от ЗД и въпросната Първите са живи ваксини(макар ,да имам сведения,че започват да се използват и мъртви ваксини), но не ми се искаше да рискувам.Бяха ме наплашили майките ,че имат много странични ефекти и децата ги понасят тежко.,а Пентаксим е мъртва ваксина,т.е. вкарват се само антитела.
С дъщеря ми съм ползвала една част от ваксините от ЗД и не съм имала проблем,но пък децата са различни и затова не рискувах.Успех каквото и да изберете,важното е да ги понесе добре бебока и да няма проблеми  Hug
Виж целия пост
# 9
Точно така, децата са различни - има деца, които не проявяват странични ефекти от ваксините от ЗК, както има и деца, които вдигат температура, получават обриви и т.н. от ваксините, които си купуваме Rolling Eyes Така че гаранция няма.
Виж целия пост
# 10
Избрахме Пентаксим. Добре я понесе, нямаше странични реакции. Peace
Виж целия пост
# 11
На дъщеря ми й слагаха от тези ваксини, които са по ЗК и много добре си ги понасяше, без странични ефекти- тогава не бях и наясно за Пентаксима, но сега мисля да купувам.
Виж целия пост
# 12
Пентаксим, 3 + 1 прилагания, никакви странични ефекти.
Не бих му сложила нискокачествен медикамент само защото е евтин (визирам  най - евтините ваксини на пазара, спонсорирани от ЗК). Все пак, това си е моето бебе, не опитно зайче.
Виж целия пост
# 13
Здравейте! Днес поставиха ваксина на моето момиченце от ЗК . Никакви проблеми до сега. Педито ми каза да и дам превантивно Парацетамол на 4 часа. За сега няма температура и много бодра и весела. Тя е на 2 месеца.
Виж целия пост
# 14
Извинявам се не Парацетамол а Панадол.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия