Шевове на лицето - с какво да мажа?

  • 2 461
  • 8
С тия щури деца...
Габи си разцепи лицето - малко над устната и я зашиха.

Доктора даде някакво мазило, което да почнем след сваляне на шевовете.
Имате ли идея какво да мажа преди това?
Може би Дефламол?
А вие какво сте мазали при такива случаи?
Все пак е момиче и направо полудявам, като си помисля, че може да и остане белег на лицето.
Виж целия пост
# 1
Или да я заведа при някой пластичен хирург за консултация?
Виж целия пост
# 2
http://www.dermatix-bg.com/kako_deluje.html
Поинтересувай се и за Cica Care . Другите мазила за белези са Контрактубекс и Мадеказол.
Виж целия пост
# 3
Dermatix - а е доста скъп /15 гр. о/о 80 лв/ и на доста малко белези оказва влияние /знам го от личен опит, консултации с лекари и споделени мнения на "набутали" се да си го закупят/!!!
Cica Care са лепенки, действат, но не ми е ясно как ще ги задържиш над устната на детето, а и те са доста скъпи и не са за еднократна употреба /слагаш и след час я махаш, да речем/. Малката има белези от операции и сме най-доволни от "Контратубекс" - а.  Peace Освен това можете да вземете направление за физиотерапевт, той да види белега и ще ви каже кой препарат е най-подходящ, закупувате си го и ходите /мисля о/о 10-15/ при него, той нанася препарата за белези и го облъчва с нещо си там и белега изчезва много по-бързо. Успех!!! Peace
Виж целия пост
# 4
Най-после разчетох рецептата - предписали са ни Zeraderm. Видях, че е подобно на Dermatix.
Ще видя кое от двете ще намеря по аптеките.

Но питането ми беше - дали да не мажа с нещо по време на зарастването на раната?
Виж целия пост
# 5
Но питането ми беше - дали да не мажа с нещо по време на зарастването на раната?
Ако раната зараства нормално мисля, че не е необходимо. Намазването по време на зарастването с медикамент за белези едва ли ще промени нещо в начина на зарастване. Може би се надяваш, че ако мажеш по това време с медикамент против белези, ефекта ще е по-голям и белега ще бъде подобрен по-бързо, но не вярвам. Все пак лекаря може да ти каже. Попитай Doktor Ogi. Peace
Виж целия пост
# 6
Нас специално ни предупредиха да не мажем с препарат за белези преди да и зараснат раните, т.е. да се получат "нормални" цикатрекси Rolling Eyes , а и тези препарати трябва да се втриват, което не можеш да направиш ако мястото е разранено. newsm78
Виж целия пост
# 7
С нищо не сме мазали, докато имаше шевове, не сме мазали и след това, белегът сам изчезна.

А ако се консултирате с пластичен хирург, почти 100 процента съм сигурна, че ще ви препоръча операция. Навремето на нас ни казаха, че без операция няма да се оправи, обаче не бяха прави.
Виж целия пост
# 8
Когато лепиха челото на дъщеря ми в Пирогов, докторът ми каза с нищо да не я мажа. Послушах го и сега няма белег.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия