Скандинавия

  • 1 154
  • 4
Реших, че ще се ходи на екскурзия до Стокхолм и фиордите. Сега мисля как да стане- разгледах всички оферти за организирани екскурзии и възможностите за полети до там. Най-много ми допада идеята за круиз, но ми е непосилна цената. За сега съм се спряла на варианта автобусна екскурзия. Нямам никакви впечатления от тур-агенциите, нито пък до сега съм ходила в Северна Европа. Търся впечатления и съвети на вече запознати с тази дестинация.
Виж целия пост
# 1
Върнах се преди 2 седмици от Швеция, където бях по работа, но имахме и няколко свободни дни, за да разгледаме Стокхолм и част от Северна Швеция. Стокхолм ме очарова, не очаквах да е толкова красив и туристически ориентирам (поне за мен, преди това Швеция не беше тур. дестинация, оказа се, че греша). Стокхолм сам по себе си има достатъчно атракции, които отнемат поне 2-3 дни, за да се разгледат. Има прекрасен стар град с типични магазинчета за сладоледени сладиши и много уютни ресторантчета.
Като цяло градчетата , в които бях са много китни, красиви, хората са усмихнати и спокойни, а пейзажите из цяла Швеция са много, много красиви!
,   
,
Виж целия пост
# 2
Petинка, сигурна съм, че в Швеция, и на целия Скандинавски полуостров е много красиво. А Стокхолм- Северната Венеция е приказен! Фиордите пък са нещо уникално!
Няма ли други, посетили Северна Европа? newsm78
Виж целия пост
# 3
Само информативно- лятото там свършва след 10- ти Август.
Имай го "в на предвид"  Laughing
Виж целия пост
# 4
Petинка, сигурна съм, че в Швеция, и на целия Скандинавски полуостров е много красиво. А Стокхолм- Северната Венеция е приказен! Фиордите пък са нещо уникално!
Няма ли други, посетили Северна Европа? newsm78
Има Рени, само че от другата страна - Дания, Копенхаген. Много, много ми хареса този град. Даже успяхме да видим  русалката (бяхме там за 3 дни), паметника на майка Дания (или нещо такова беше - легендата за това много ми хареса), замъка на Хамлет, който е извън града, и Тиволи, ах Тиволи (увеселителен парк) направо ме очарова (по това време в България нямаше и идея даже за Софияленд и за първи път посещавах подобно място - направо вълшебно беше. Даже си спомням, че имаше нещо като пиратски кораб в естествени размери). Имам много приятни спомени от там....ех, младост....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия