За приятелите...след развода

  • 882
  • 2
Незнам дали темата ми е за тук, обаче всички вие сте минали по този път и знам че може да ми помогнете с адекватни съвети
Снощи разбрах че наши изключително близки приятели се развеждат, дойде ни точно като гръм от ясно небе, отстрани винаги са били едно нормално семейство /ама сигурно не само те/, но явно нещата не са вървяли както трябва.
Сега да ви кажа какъв е нашия проблем, тъй като е повече от ясно , че няма да се разделят приятелски , а ние определено не искаме да взимаме страна и държим да си запазим приятелските отношения и с двамата...изобщо незнаем как да реагираме.
Споделете какво стана с вашите общи приятели , как реагираха те, трудно ли е да се запази приятелството и с двамата...
Виж целия пост
# 1
Общо взето наблюденията ми са, че дори и да не иска, първоначално всеки взема страната на този, с когото е бил по-близък от двойката. После, когато 'общественото мнение' за това чия е вината надделее, везните натежават в друга посока. Такава реалност виждам около себе си, дали такова поведение е правилно вече е друг въпрос.

Със собствен опит не мога да помогна, нещата при мен са малко по особени и по-добре да не те обърквам. Във всеки случай одобрявам решението ви да не вземате страна, раздялата между двама души е прекалено лично нещо и трябва да се решава вътре в двойката, въвличането на приятелите само би наляло допълнително масло в огъня.

Можеш да погледнеш и тази тема.
Виж целия пост
# 2
Едните взеха моята страна, а другите просто си затвориха очите и не взеха ничия страна, все едно нищо не е станало-което е обидно особено, когато причините за развода са ясни за тези хора. Трудно е да прецениш. Моят съвет е ако можете продължете връзката и с двамата, но в такива моменти ние разведените искаме да споделим и е хубаво да ги изслушате и да им влизате в положението, без да взимате ничия страна. Май сложно го обясних. Просто си зависи от случая. В моя аз не разбирам как може да продължават да уважават бившия ми мъж, но това е моят случай. За вашите приятели вие трябва да си прецените.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия