бихте ли плащали за частна занималня?

  • 9 643
  • 22
 .. по 260 лв. месечно, ако ще трябва да правите компромиси. В нашия случай компромис с помещението (малко в приземен етаж), с учителката и леееко с хигиената може би. То май зададох отговор, редно е да изброя предимствата - непосредствена близост до у-щето, сериозно езиково обучение, малка група. Не съм правила сериозно проучване, затова искам да чуя вашето мнение и опит евент. 
Виж целия пост
# 1
Тази цена ми се струва твърде висока,но какво включва все пак?
Виж целия пост
# 2
Ако не е мазе, не ме притеснява приземния етаж, в смисъл ако е светло, но какъв е компромиса с учителката?
Виж целия пост
# 3
Включва взимане на детето от у-ще, и  занимания от 13.30 до 16.30 ч.  Сериозното езиково обучение е два пъти седмично в рамките на тези три часа за подготовка на домашните.

За учителката - популярна със силови (не физически) методи, преподава в нашето училище.
Виж целия пост
# 4
Цената продължава да ми се струва висока /може и да не съм права/ поне на фона на цените от занималнята в нашето училище.
А какво ще рече сериозно езиково обучение?Идва учител по език и занимава децата ли?
Виж целия пост
# 5
Ами не. Naughty
В училището на дъщеря ми миналата учебна година 2006/2007 имаше частна занималня от 13,30 до 18,30 с два часа английски седмично (преди или след занималнята в зависимост от смяната), в нормална класна стая, за 80 или 90 лв. С инфлацията го тури да стане към 150 (въпреки че и това е много).
А след като и учителката не ви харесва, просто не виждам за какво се чудите.
Виж целия пост
# 6
големият ми син посещаваше частна занималня в квартала от 2 -ри до 4-ти клас. Взимаха ги от училище - водеха ги на стол и след това ги занимаваха до 18 часа. Случвало се е и да закъснеем до 18.30 с взимането не е имало проблеми. Госпожите / особено собственичката/ доста ги гонеха за учене. Имаше занимания по английски включени в цената на занималнята. По желание / и срещу допълнително заплащане/ имаше опции за пиано и не помня още какво, но ние не стигнахме до там.
Цената - започнахме от 70 / или 80 беше не помня/ и последно завършихме тази година на 90. Доколкото разбрах от септември ще е 100 лв за месец.
Помещават се в крило от детска градина.
Лично аз съм доволна като цяло от занималнята - имаше разни дребни несъгласия и от едната и от другата страна в различни периоди, но като цяло варианта беше съвсем приемлив за нас.
260 лв си е доста висока цена, все пак има частни училища с такса около 400 / а може би и по-малко на месец/.
Виж целия пост
# 7
Моето дете на есен ще е първокласник. Записах го в частна занималня. При нас заплащането е по 8 или 8,50 на ден /до есента ще е ясно/. Ще взимат децата от училище, водят ги да обядват в стола на училището. След това има един час игра, вътре или вън /зависи от времето/ и подготвят домашните за другия ден. От други родители знам че подготовката е добра и няма да е необходимо допълнително занимание, защото едва ли има дете което може да възприема след 19,00 /имам предвид първокласник/. Ще си работи заедно събота и неделя. Аз лично съм ЗА частната занималня! Обръщат повече внимание на децата!!! И имаш право да недоволстваш ако нещо не си доволен!
Виж целия пост
# 8
Хммм, доста ме объркахте с цените, които съобщавате.  На всичкото отгоре  го записвам и с ясната представа за компромиси..
Виж целия пост
# 9
Ами не го записвай тогава,а потърси друга алтернатива...ако нямате наблизо друга занималня потърси пенсионирана начална учителка да се занимава с детенце...
Виж целия пост
# 10
Дъщеря ми беше първокласничка тази учебна година, и беше на частна завималня. Цена на месец: 280 лв., която включва водене/вземане от училище, два пъти хранене - не пици и сухоежби, а готвено, като се хранят в отделна стоя в съседен ресторант, писане на домашни и подготовка за следващия ден, близо до училището. Аз и детето останахме много доволни, като лятото също я посещаваме, като сега в таксата са включени и ежедневните екскурзии, които им организират. Така че, ако можеш да си го позволиш, разбира се, пробвай!
Виж целия пост
# 11
В самото ни училище има вариант за частна занималня
цената е 70% от мин.работна заплата месечно
включва времето от 12 ч до 18
като има всеки ден 2 учебни часа англ език и подготовка на домашните
храна няма осигурена

само занималня без англ език е 40 % от мин.работна заплата на месец
Виж целия пост
# 12
Лени, Гери, за София ли  са тези цифри?
Виж целия пост
# 13
Май не бих ...
Цените тук във Варна цените са подобни... 15 лева на ден с обяд и следобедна/сутрешна закуска апоред коя смяна са защото нашите ще учат на смени. в цената е включено и водене на тренировки по плуване 2-3 пъти в седмицата. Мен ме притеснява работното време, оня ден на родителската  среща една госпожа ми обяснява как работели до 17 - 17,30 часа ама нямало проблем да изчакат и малко повече. Да ама аз услуги не ща да ми правят, като плащам искам да съобразят работното си време с това на нормално работещите родители!!! Ох, пак се паля ...
Накрая ще си стои сама у дома, баси...  Crossing Arms

...по малки цени засега не съм открила.
Виж целия пост
# 14
големият ми син посещаваше частна занималня в квартала от 2 -ри до 4-ти клас. Взимаха ги от училище - водеха ги на стол и след това ги занимаваха до 18 часа. Случвало се е и да закъснеем до 18.30 с взимането не е имало проблеми. Госпожите / особено собственичката/ доста ги гонеха за учене. Имаше занимания по английски включени в цената на занималнята. По желание / и срещу допълнително заплащане/ имаше опции за пиано и не помня още какво, но ние не стигнахме до там.
Цената - започнахме от 70 / или 80 беше не помня/ и последно завършихме тази година на 90. Доколкото разбрах от септември ще е 100 лв за месец.
Помещават се в крило от детска градина.
Лично аз съм доволна като цяло от занималнята - имаше разни дребни несъгласия и от едната и от другата страна в различни периоди, но като цяло варианта беше съвсем приемлив за нас.
260 лв си е доста висока цена, все пак има частни училища с такса около 400 / а може би и по-малко на месец/.

Ъъъ, как да кажа...
Аз препоръчах на Лени таз занималня. БЕШЕ добре в началото, после хич не ми се нравеше и понеже нямам нервите на Лени, я отписах моята.
С една дума, в тази занималня се държеше повече на присъствие, отколкото на знания и език.
Започнахме с 60-65лв. Завършихме на 80, през пролетта на 2007г.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия