Как борите коликите, щом не пиете чайчета???

  • 1 478
  • 15
Искам да ви питам по какъв начин се борите с коликите на бебоците, щом изобщо не се препоръчва даването на водичка и чай?  newsm78 "Лековете", които знам, са все или чайчета най-различни, или водичка с капки Саб Симплекс вътре. Май има и едно друго положение, че каквото и да се прави, коликите си продължават до три месеца, но все пак за собствено успокоение предпочитам да давам нещо... Вие как процедирате?
Виж целия пост
# 1
Почти не съм усетила коликите на Лора  Flutter
Всеки път, когато сменях памперс я слагах по корем да лежи - така излиза въздуха.
Този съвет ми даде акушерка.
Веднъж или два пъти да се е наложило да и дам капки Еспумизан.
Но коликите идват и си отиват, след това зъбки и т.н.
Все има по нищо.
Живи и здрави  Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
С Еспумизан - по 15-20 капки след кърмене, в лъжичка или направо с дозаторчето в устичката.
Виж целия пост
# 3
С капки Еспумизан или със сушоар върху коремчето. Топлото и звукът го успокояват.
Виж целия пост
# 4
Малкото ми джудженце пиеше чай от копър до 40-тия ден някъде! После Саб симплекса директно в устата! Отначало и беше трудно да разбере как става, но след 2-3 борби се научи! Тя си харесваше чайчето!
Виж целия пост
# 5
. Май има и едно друго положение, че каквото и да се прави, коликите си продължават

колкото толкова Sunglasses Митенцето почти не е имал,само в нач.по 1-2 пъти на ден ,но постепенно отзвучаха
Иначе понякога масаж на коремчето ,гушнат на рамота ми или по корем на кракът ми...
Виж целия пост
# 6

При синът ми - само Саб Симплекс.
При дъщеря ми, която имаше по-силни колики Саб не действаше много и го редувах с Еспумизан - въобще не я болеше коремчето, което ме навежда на мисълта, че капките наистина действат  Grinning

Аз, като Тома неверни си мислех: Сигурно са минали вече тези колики, и започвах постепенно да намалявам капките, но тя пак започваше да се присвива милата Sad и отново ги давах като по часовник.
Моята малка Принцеса обаче имаше колики и сутрин, и следобяд и вечер, така че давах капките в строго определено часове.

Ако бебчо има само надвечер, може да пробваш само тогава... 

Педиатърката ми беше казала, ако давам Саб Симплекс да е 5-10 минути преди хранене и не повече от 3-4 пъти дневно по 15 капки.
А ако реша да давам Еспумизан да е след хранене по 20 капки и НЕ повече от 3 пъти дневно.

Успех, и дано и при вас успокояват детенце! Praynig
Виж целия пост
# 7
А, и забравих да добавя, че ги давах с лъжичка, без да слагам вода или кърма Wink - изглеждаше, че й бяха по вкуса  Grinning
Виж целия пост
# 8
Е те това "другото" положение е истината - ако бебето си има колики и на челна стойка да го слагаш, и ти на челна да седиш - все тая.Аз давах и чайове всякакви, и капки всякакви - нищо...колики до петия месец Sad
Виж целия пост
# 9
Ами поради невежество, мое и на педиатъра навярно, щото тя твърдеше, че тряба се разреждат капките, ама то гледам, не било тъй, та няколко пъти пробвах Саб, обаче нямаше ефект. Затоплена пелена на тумбака облекчаваше, стоене на коляното ми, коликите се бяха доста. Когато ми писваше от рев я оставях да пореве, че нямах нерва за слушам, пък нищо не й помагаше на бедната ми и тъй заспиваше.  Embarassed То впрочем така се и научи да заспива сама и да си се занимава самичка, не ми е стояла непрекъснато в ръцете.. Щях да обезумея съвсем. Blush
С кърмене преодолявах мъченията й също. Нали се дава на поискване, де да знам аз кога иска. Ама като ревне и хоп на цомбата. Ако иска да цмока - добре, ако ли не - пуща млякото и си отивам по работа, да се спасява.
Тъй правех. Crazy Бабите им ставаше лошо от тия методи, обаче ефикасни бяха пък.
Виж целия пост
# 10
...със затоплена пеленка върху тумбака, с люшкане в големите ръце на тати.
Но всичко това беше с временен успех. Постоянния успех в борбата с коликите го отбелязахме със спирането им на 3 месеца Laughing.
Виж целия пост
# 11
Саб симплекс директно в устата, без никакво разреждане. Действаше безотказно и при двамата Grinning
Виж целия пост
# 12
Саб Симплекс без подправки, опитвах с чай, но му се мръщеше, пиеше само с добавка от кърма вътре. Другото, което помогна беше гушкане и сядах на голямата топка и пружинирах и за заспиване винаги затоплена възглавничка с пълнеж от черешови костилки до стомахчето. Всичките тия трикове биваха придружени от цица в устата. Коликите спряха към 1,5 месеца
Виж целия пост
# 13
Искам да ви питам по какъв начин се борите с коликите на бебоците, щом изобщо не се препоръчва даването на водичка и чай? 

Със слагане на гърдата.
Виж целия пост
# 14
И ние саб от лъжичка преди всяко хранене - но коликите на беба (ако изобщо бяха колики,а не просто вечерните ревове) спряха към 6-тата седмица.Същото и с баткото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия