Как избрахте кръстника на детето си?

  • 2 936
  • 43
Момичета, предстои ни Кръщене, но тъй като нямаме сключен граждански брак, не сме решили кой да е кръстни или кръстница на детето. А дали може да е племенницата, тя е на 10 г. Тя много го обича и съм сигурна, че много ще се радва.
Виж целия пост
# 1
Може единственото  условие е племенницата да е кръстена.
Виж целия пост
# 2
 Имаше някакво изискване от църквата за минимални години.Не съм сигурна дали беше 10 или 12,попоитай първо.
 Иначе при нас кръстник беше кума.Тях обаче ги избирахме да са ни близки хора,с които да ни е приятнода бъдем заедно.Децата ни много ги обичат.  bouquet
Виж целия пост
# 3
Нямаш никакво ограничение за годините, ако е кръстено детето. Но не забравяй, че кръстницата (или кръстника) са тези, които трябва да бъдат като упование и пример на нововъведения християнин. Службата, която се извършва и думите, които кръстницата казва са важен ритуал и не мисля, че 10-годишно дете е в състояние да разбере какъв е смисъла на церемонията. Иначе ако го кръщавате ей така за идеята - няма лошо , всяко дете върши работа.
Виж целия пост
# 4
Кръстницата на Калоян е кумата ни. Тя е най-добрата ми приятелка от 18 години.
Виж целия пост
# 5
Тривиално- нашите кръстници от сватбата ни кръстиха двете ни деца- за всеки по едно  Laughing. Тях пък избрахме за наши кръстници, защото са близко наше семейство приятели.
Виж целия пост
# 6
Мой приятел, с който сме си много близки от години, ще бъде кръстник на Калоян.  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Кръстницата на Боби е най-добрата ми приятелка от години.Отново тя ще бъде живот и  здраве тази година, кръстница и на дъщеря ми. PeaceМного я уважавам както нея така и съпругът и.Невероятни хора със големи сърца. Hug
Виж целия пост
# 8
boto,малкият ми братовчед искаше да стане кръстник и свещенника каза,че не може дете под не помня колко години  Embarassed,той тогава беше на 9. PeaceВ крайна сметка леля ми стана кръстница,въпреки огромното желание на детето.
Виж целия пост
# 9
Ще бъде леля й, просто няма по-подходящ човек от нея. За малкия имам време, не знам кой ще бъде, може би пак тя...
Виж целия пост
# 10
Дъщеря ми я кръсти кумата,но сега синът ми не искам да е кръщаван от кумовете.
Мисля този път брат ми да е кръстник на малкия.
Виж целия пост
# 11
Избрах една от най-добрите си приятелки за кръстница на детето.Тя е много добър и честен човек,лъчезарна,отзивчива,винаги усмихната и позитивно настроена към живота.Това ме накара да избера точно нея Peace
По твоя въпрос-мисля че може детето да стане кръстница,поне аз не съм чувала за ограничения във възрастта Rolling Eyes Wink.
Виж целия пост
# 12
Кумата ни е кръстница на детето.
А знаете ли има ли някаква закономерност или традиция дали кръстникът да е мъж или жена?
Виж целия пост
# 13
Кръстник на нашия син е кумът ни. Избрахме да е той, защото е изключително добър, амбициозен и позитивен човек и според нас ще бъде чудесен пример за детето ни.
Виж целия пост
# 14
Да, може кръстница да е момиченцето, стига да е кръстено Peace .
Моята най-добра приятелка с която се познаваме от 5-годишни е кръстница на малката. Тя е толкова невероятен човек , че просто няма да ми стигнат суперлативи за да я опиша. Просто и аз искам да е пример за дъщеря ни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия