ДОНОРА

  • 13 719
  • 76
Здравейте на всички Hug не повтарям тема
аз станах донор без да ми се налага и искам да опиша каква е процедурата
малко за мен, имам две деца безпроблемно заченати ( разликата им е голяма защото не мислехме да имаме друго дете, финансово е трудно, но разбрах че съм бременна на 3,5 месеца и решихме да родя)

съвсем случайно влязох тук и видях тема че се търси донор, писах на едно момиче и така тръгнаха нещата, тя ми записа час при нейната лекарка ( това е клиниката на д-р Щерев)
след прегледа ми правиха изследвания и се оказах здрава и че мога да дам яйцеклетки
на 30.05 бях на преглед и ми назначиха първите стимулации- декапептил всяка вечер
на 04.06 спрях противозачатъчните ( регулон)
на 06.06 бях на преглед, на следващия ден ми дойде цикъла и от 09.06 започнах и гонал
стимулациите са индивидуални и зависят от това как се развиват фоликулите, през ден ми правеха изследвания заради хормоните, от 12.06 имаше и прегледи всяка сутрин до 17.06
на 17.06 вечерта ми биха прегнил и на 19.06 в 9.00 сутринта ми беше пункцията
през цялата процедура се чувствах добре ( освен леко притеснение което е нормално, все пак правя нещо такова за първи път)
пункцията също е рутинна, с пълна опойка се прави, след това има преглед и на обяд се прибрах в нас

ако нещо съм пропуснала питайте и ще ви отговоря

пп. ако модераторите решат може и да заковат темата, надявам се повече жени да научат за донорсвото и да помогнат Praynig
Виж целия пост
# 1
Поздравления! Това е - трябва това да се популяризира. Доколкото съм коментирала с познати и приятелки, това е напълно непозната тема. Никой нищо не е чувал за подобно нещо и се отнасят скептично. Явно никак не е популярно. Първото нещо, което им идва наум, че това е страшно и неприемливо.

Виж целия пост
# 2
Поздравления Рут Hug Hug HugДано има повече жени като теб.
Виж целия пост
# 3
Браво, Рут!

Ти се смела жена.
Дано и реципиентката да успее!!!
Виж целия пост
# 4
Рут,възхищавам ти се!Дано наистина има повече жени като теб и дано рецепиентката успее!
Виж целия пост
# 5
затова и пуснах темата, като прочетат че не толкова страшно и други жени да се включат и да помогнем Hug 
Виж целия пост
# 6
Поздравления, Рут! Ти си Голям Човек!
Виж целия пост
# 7
Браво!
Виж целия пост
# 8
Ами страхотно е това което си направила,поздравления!
Виж целия пост
# 9
Браво и от мен Рут, дано има повече жени като теб, за донорските яйцеклетки много е малко информацията и за това няма донори колкото повече се говори и обсъжда, ще се разбере че нещата не са толкова страшни , Искам да попитам правят ли ти някакви генетични изследвания ? също така и за наследствени болести , за психични заболявания .....тн.. Питам защотото се притеснявам , тъй като ще правя ин-витро със донорска яйцеклетка .
Виж целия пост
# 10
Искам да попитам правят ли ти някакви генетични изследвания ? също така и за наследствени болести , за психични заболявания .....тн.. Питам защотото се притеснявам , тъй като ще правя ин-витро със донорска яйцеклетка .
правиха ми всякакви изследвания, и генетични те стават за 20 дена и затова се забавя самата процедура, но преди да станат не започват стимулации, и забравих да пиша че ходих до психодиспансера за да взема бележка че не се водя на отчет при тях, имаш среща с психолога на болницата, с кардиолог
Виж целия пост
# 11
Браво rut поздравления,нямам думи за това което си направила ти си ангел.Дано наистина повече жени да има като теб,направо се просълзих от радост.Успех и за момичето стискам палци.
Виж целия пост
# 12
влизам само да кажа Браво Рут  bouquet Hug пожелавам и много късмет на на реципиента  Praynig
Виж целия пост
# 13
РУТ, може ли да те помоля да ни разкажеш малко повече за това - след като вземат твоите яйцеклетки, какво се случва ?! В смисъл, после се оплождат .... newsm78 няма да го напиша достатъчно компетентно - в смисъл, яйцеклетката , която ще се постави в момичето изцяло твоя ли ще е или ще има и някакъв генетичен материал от нея.
Както и нещо много лично, няма ли след това да чувствуваш това дете и свое ?!


Дано всичко да мине добре, при всикчи положения те поздравявам, иска се много кураж за това, което си направила, от днес ти си по-голяма от всички в този форум, предлагам на админите да ти постявят някъв медал пред ника, за  ОСОБЕНИ ЗАСЛУГИ! newsm20
Виж целия пост
# 14
медовинка ,след като дам яйцеклетка не знам какво се случва, това което ми писа момичето е, че не всички са се оплодили но имало достатъчно за трансфер, спермата е от съпруга на момичето
и не, няма да чувствам това дете като мое, детето ще е на майката която ще го носи 9 месеца под сърцето си, която ще бодува цяла нощ когато е болно, която ще го утешава и ще превърже ожуленото коляно, която ще се радва на всяка детска рисунка и тн.. аз имам две деца
майка е жената която  винаги е  до детето си, в добро и лошо и не зависимо от всичко го подкрепя и обича, а такава може да стане и осиновителката, след като тази която е биологична го е захвърлила
това което искам Praynig е всичко да е наред и догодина живот и здраве да има още две бебчета ( близнаци)


пп. не мисля че съм направила кой знае какво, пуснах темата не да получа някакво признание а да покажа че не е страшно, и така още някой да реши да стане донор
за мен това е нещо нормално и естествено, имам нещо което не ми трябва, защо да отиде зян, след като може да е от помощ за някого
ако може темата да се закове и да се вижда,  ако прецените че ще е от полза де,ще ми е неудобно да пиша побут всеки път като отиде на 3 станица
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия