Как се справихме с коликите

  • 20 577
  • 18
Mili mami,
Iskam da spodelia moeto prikluchenie s kolikite.
Davah na moia maluk sin SAB SIMPLEX , no vse reveshe i dori se zapenvashe ot plach. Obadih se na doktorkata mu i tia preporucha da smenia kapkite SAB s ESPUMIZAN i vmesto vodichka da mu pravia chai protiv koliki na HIPP i ot togava niamame problem.
Ako niakoi e otchaian ot kolikite na malkoto si angelche moze da probva. Pri men pomogna ot purvia put.
Uspeh.
Dano sam bila polezna.
Виж целия пост
# 1
shte probvam, merci!
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Mamica
Mili mami,
Iskam da spodelia moeto prikluchenie s kolikite.
Davah na moia maluk sin SAB SIMPLEX , no vse reveshe i dori se zapenvashe ot plach. Obadih se na doktorkata mu i tia preporucha da smenia kapkite SAB s ESPUMIZAN i vmesto vodichka da mu pravia chai protiv koliki na HIPP i ot togava niamame problem.
Ako niakoi e otchaian ot kolikite na malkoto si angelche moze da probva. Pri men pomogna ot purvia put.
Uspeh.
Dano sam bila polezna.


Дано наистина да ви е помогнало, защото и в Еспумизан и в саб симплекс има симетикон  Shocked

Само ще ви кажа нещо интересно. В книгата на Хр. Михов пише, че разни комшийки и приятелки ще ви кажат всякакви неща, които помагат с/у коликите, но на вашето бебе ще му помогне последното нещо, което опитате, просто защото коликите отминават сами.  Grinning
Това не го кавам във връзка с постинга на Mamica.
Виж целия пост
# 3
az puk na savoi red da kaza che bebeto mi e na 25 dena.
Виж целия пост
# 4
На нас комбинацията от SAB SIMPLEX  и чая на HIPP не ни помогна.Дори Ради отказва да пие вече чая. Сега и давам само капките и чакам природата да свърши своето, тоест да и минат с израстването. Не знам как е при вас, но моето бебче няма всеки ден колики. Има 2 или 3 критични дни и то по 1 максимум 2 часа на ден, но когато я хванат е страшно. Вече е на 2 месеца и 10 дни и се надявам, че скоро ще я отпуснат. Успех на всички родители в борбата с коликите. Simple Smile
Виж целия пост
# 5
На нас педиатъра ни предписа в краен случай да даваме по 3-4 капки от ампула Но-Шпа и това имаше ефект.
Виж целия пост
# 6
Нашата история е едно към едно с тази на Мамица.
Скоро писах в една друга тема за това.
Щом смених Саба с Еспумизан се куртолисахме поне от голямия зор!
И при нас определено имаше ефект.
Коликите продължиха, но в много по-нормални граници.
Само дето смених и чая на Хип със запарка от семена копър.
Лайката и анасона не ни действаха добре, тогава.
Сега пие само чай против колики, неясно защо, май се пристарсти към анасона  Grinning
Виж целия пост
# 7
Ние също имахме доста тежки колики. Започнаха ни малко след като излязохме от болницата и до към 3 месец се обаждаха. Аз давах Саб симплекс по лекарско предписание преди ядене, но нямах особен ефект. Докато една приятелка не ми каза друг метод. Капките да се дават в момента на започване на коликите. Те бързо се абсорбират и до 5 минути всичко утихваше. Беше ми особенно полезно нощем, защото нас тогава най-много ни мъчеха. Ние чай и вода не пиехме, така че това остана единствения метод за спасение. Дано да съм била полезна на някой.
Виж целия пост
# 8
А по колко пъти на ден давате Еспумизана?
Мойта лекарка каза до 8 пъти на ден по 20 капки, но като четох упътването пише, че за деца над 1г. се дават от 3 до 5 пъти дневно по 20, как е възможно тогава на едномесечно кърмаче 8 пъти?!!

Иначе съм доволна, щом ги пие после спи като къпан, но засега не смея повече от 3 пъти на ден да му давам.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Nadia79
А по колко пъти на ден давате Еспумизана?
Мойта лекарка каза до 8 пъти на ден по 20 капки, но като четох упътването пише, че за деца над 1г. се дават от 3 до 5 пъти дневно по 20, как е възможно тогава на едномесечно кърмаче 8 пъти?!!

Иначе съм доволна, щом ги пие после спи като къпан, но засега не смея повече от 3 пъти на ден да му давам.

privet Nadia
az sashto chtoh oputvaneto i v nego pishe che moze za kurmacheta da se dava. Pishe , che predi iadene se dava s lazichka za kurmacheta ili v shisheto po 20 kapki ako bebeto iade ot biberon.
Az go davam predi vsiako iadene. kakvi 8 puti? Nali bebeto iade 6 ili 7 puti dnevno.
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Nadia79
А по колко пъти на ден давате Еспумизана?
за деца над 1г. се дават от 3 до 5 пъти дневно по 20


Много се извинявам за невежеството -  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked но за каква над 1 год.  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked става дума? Този препарат не е ли против колики?? Какво е това - над 1 година? Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Liorena
Много се извинявам за невежеството -  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked но за каква над 1 год.  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked става дума? Този препарат не е ли против колики?? Какво е това - над 1 година? Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

Ми той Еспумизана става и за възрастни, само дето се приемат по-голямо количество капки и аз съм го пила като ме боли корема Wink
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Valeria
Цитат на: Liorena
Много се извинявам за невежеството -  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked но за каква над 1 год.  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked става дума? Този препарат не е ли против колики?? Какво е това - над 1 година? Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

Ми той Еспумизана става и за възрастни, само дето се приемат по-голямо количество капки и аз съм го пила като ме боли корема Wink


Никога не съм ги купувала. Мислех,  че са само за кърмачета при колики. Затова се учудих страшно много.
Виж целия пост
# 13
Цитат на: Liorena
Никога не съм ги купувала. Мислех,  че са само за кърмачета при колики. Затова се учудих страшно много.


И аз не съм го давала срещу колики, понеже така или иначе нямахме, но го давам като ни хване гадният вирус с разтройство и повръщане.
Виж целия пост
# 14
Цитат на: Vache
но на вашето бебе ще му помогне последното нещо, което опитате, просто защото коликите отминават сами.  Grinning


Много вЕрно Wink  Sign Exclamation
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия