Общината-фирмите-гражданите?

  • 1 927
  • 33
Здравейте, приятелки и приятели.
Днес ми се случи особена случка, която искам да споделя с вас.
В краен квартал на София, където в случая живея, днес точно в 14 часа започват да косят трева. Тъй като кварталът е от седем блока, а в средата - ясла, можете да си представите на около 600 деца, които спят следобяд, без онези, които са в яслата как действа това. Излязох на балкона, помолих ги да спрат. После излезе мъжът ми на балкона... Помоли ги да спрат... викна им да спрат. Извикахме полиция, защото шумът беше нетърпим. Те продължиха най-спокойно. Мъжът ми слезе да се разправя и, като се върна, разказа, че и полицията дошла, повъртели се... пък си заминали.
Какво се оказва. Вследствие на писмена жалба от 350 души, от общината НАЙІНАКРАЯ решили да почитсят тревните площи в нашето малко мръсно гето. И тъй като такива поръчки се възлагат на фирми подизпълнители, те нямали върху тях контрол. Това ни го каза не кой да е, а зам. кмет на Бойко Борисов. Фирмата е нещо като Транс Еко, а нейните служителки се направиха, че не знаят към коя фирма работят.

И така, дами и господа, полицията не я е еня за това безобразие, момъкът, който се явяваше представител и ръководител на дейностите, просто ни се изсмя в лицето, а ОБЩИНАТА и ФИРМАТА, на която са възложили поддръжката, нарушават обществения ред и се оказва, че няма законово средство това безобразие да бъде спряно?! Тонът, с който се обясни беше, че те бързали, видиш ли, да си изпълнят занемарените задължения. Ами защо, тогава, направо не го направихте през нощта? Щеше да стане с 20 часа по-рано?

Аз не просто питам докога ще се търпи, а искам да знам, ако мамите адвокати биха били склонни да ми помогнат в тази ситуация, как мога да заведа граждански иск за нанесени ни щети (защото, естествено, нито нашето дете заспа, нито купища други тук). Омръзна ми да стоя и безпомощно да вдигам рамене пред подобно безочие на ВСИЧКИ задължени да спазват законите на държавата ни.

Това е. Бясна съм, но този път просто не мога да преглътна. Най-силно съм вбесена на полицаите. За мен е скандално подобно отношение.
Виж целия пост
# 1
Хората са дошли да ви изчистят, вие пак недоволни.
Те са на работа от 8 до 17 ч.Ако спират всеки ден за по 2 ч. да спазват тоя режим къде ще му излезе края.
Скоро нямаше да ви дойде реда сигурно.
Да си бяхте купили по една коса и да си го окосите вие от квартала безшумно.

Моето дете като беше малко и нещо ми пречеше го слагах в количката и излизах.
Не мога да карам света да се съобразява с това, че аз имам дете.
Случват се такива неща, не е ежедневие все пак.
Вчера сигурно на други са косили трвата по това време, не сте само вие потърпевши.
И се научете, че хората през деня работят, а не гледат малки деца и не могат да се съобразяват с всички.


Виж целия пост
# 2
Винаги съм се чудела дали 14-16 явление е характерно и за други страни. Тук го няма.
Виж целия пост
# 3
А, можеше да е тема в стил - Успяхме да наритаме задници в общината и ги поразмърдахме.

Но пък, все за нещо ще намери, да се начумери, нали.

Сутринта в любимия ми парк косиха тревата, подрязваха дървета. Защо ли не им се ядосах, че ни развалиха тихата разходка, през единственото хладно време за деня.
Виж целия пост
# 4
А, можеше да е тема в стил - Успяхме да наритаме задници в общината и ги поразмърдахме.


Не ти хареса идеята ли? Утре ще я пусна в нова тема.
Занде, поизнервила си се малко, трябваше да мислиш за позитивите в този момент.
Ето още една причина за тема "Наритани задници". Първо обсъди със съфорумките, после действай.
Виж целия пост
# 5
Именно, защото ми хареса, щеше да е добро начало.
Виж целия пост
# 6
Zanda Ksurik,
съгласна съм с момичетата, писали преди мен. Разбирам, че не е било приятно, но сега работата е свършена, нали? И ми се вижда малко преувеличено да се вика полиция в дадената ситуация. При нас асфалтираха улици в продължение на няколко дни, шумяха и викаха. Но сега резултатът е налице. Ще ти мине и ще се радваш на окосената градинка.
Виж целия пост
# 7
Да, при нас също асфалтираха квартала до миналата седмица. Валяците започваха да работят в 6 сутринта, за да може работниците да почиват в най-големия пек между 13 и 15 часа и оставаха само бучащите машини. Та, Занда, не мисли, че им е било гот на хората, хем да ви пречат, хем да косят в най-пиковата жега.

Нашата община има задължението да коси незастроените терени, за да не стават развъдник на змии. Тракторът може да мине и сутринта, но може и да е наобяд. Върши се обществено-полезна дейност, това е разковничето.

Можете да подхождате с ирония към хората от чужбина, когато се учудят на нещо. А не можете да се зарадвате, дори и на малките победи. Защо?
Виж целия пост
# 8
Странно, как никой не се е включил да помогне със съвет.
Побут, с други думи, мили дами.
Виж целия пост
# 9
Мен пък безкрайно ме учудват вашите реакции. Както и да го погледна - има една ситуация и по-точно неспазване на закон и неписано правило. Смятам за задължение на общината да коси и поддържа, ако ли не е нейно, няма проблем - аз ще си го направя, но не желая да плащам данъци. Било хубаво, а аз съм била против? Не, всъщност не съм против, освен, че не е редно да се вдига шум между 14 и 16 часа там, където има особено много деца. Днес и утре ще е общината, утре ще е някой друг и никой няма да спазва разпоредбите. Смятам, че без закон и ред никой и никъде не е заживял по-добре.
Вие подкрепяте общината. Супер... Явно аз съм в грешка, но това не ми помага да спра да бъда крайно озадачена.
Виж целия пост
# 10
Zanda,

При нас, няма такова нещо от 2-4 се спазва тишина, има работа - работи се. Единствената регламентирана почивка е от 12 до 1 за обяд. През това време асфалтират, строят, косят.

Да нашия апартамент, тръгнаха да строят паркинг. Всяка сутрин в седем часа се почваше едно бучене и трясъци. Първо разрушиха сградите, после заравняваха и после асфалтираха. Безобразен шум!!! Така две седмици, търпяхме си.
Виж целия пост
# 11
Занда, няма закон, има Наредба на СО за обществения ред, която на фона на това, което е в действителност, може само да те накара да се усмихнеш, докато я четеш. Като започнеш от паркиране, само на позволените места за целта, минеш през тишината след 22 часа, изхвърлянето на боклуци в междублоковите пространства, бомбичките, ремонтите на съседи и т.н. и т.н. Всички тези точки и много други от Наредбата, се нарушават от абсолютно всички граждани и селяни на столицата. Чудя се, защо изобщо този документ все още съществува...
Следващият път, когато чалгаджийския купон се вихри по нощите, или когато около празници, пиратките стряскат детето ти в съня му, дори няма да си спомняш, колко те е ядосало едно косене в 14 часа през деня.
Радвайте се на прясно окосена трева, децата ще могат да играят. Разбира се, ако кучетата вече не са ви изпреварили. И за тях пише между другото в прословутата наредба...

Ето я и самата Наредба
http://www.sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=10
Кажете, по коя точка няма реални нарушения...
Виж целия пост
# 12
...Всички тези точки и много други от Наредбата, се нарушават от абсолютно всички граждани и селяни на столицата...
Ох, не знам какво да напиша, че да не е обидно. По-добре нищо, нали?

Zanda Ksurik, вече си мислех, че няма нормални в този форум, на които също да им се струва ненормално общината да не спазва разпоредбите си. Благодаря!
Виж целия пост
# 13
Занде, виждаш, че тук не срещаш разбиране. Наредбата за обществения ред е един от най-неспазваните нормативи, за съжаление! форумките казват, че трябвало да сте благодарни, че ви били окосили джунглата! не съм съгласна, не ми се обяснява, наистина няма смисъл...
Иначе всички пищят от шумни съседи, от незаконни заведения, от пищящи аларми на коли и клаксони
 newsm78 newsm78
трябва да се промени манталитетът, мисленето, а това не става с щракване на пръсти!

честно да ти кажа, няма смисъл да се бориш с вятърни мелници...
Виж целия пост
# 14
То за това е хубаво сам да си поддържаш пространството около дома. Правиш го, когато ти харесва.  Grinning

Що не се съберете обществено-активна агитка от квартала и не поискате пари от Общината, с които сами да си облагородите площта?
Правили сме го, отговорът беше - Пари има, стига да искате. Лошото е, че идват тук само да се оплакват, не да предлагат помощ.
И ни дадоха материали.........
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия