Отказа картоф

  • 1 647
  • 28
Днес пробвах да дам на дъщеря ми картофено пюре - домашно приготвено, за втори път - първия път беше преди 1 месец, но отказа и и дадох каша. Сега пак опитах, то не бе цупене, давене и пускане на сълзи. А вече ни е време за зарзават - с какво да пробвам - с морков ли, че е по-сладък? newsm78
Виж целия пост
# 1
Защо не пробваш морков и картоф Thinking
Виж целия пост
# 2
купи готово картофено пюре мисля на ХИП имаше, моята щерка също не харесва домашно приготвено пюре  Peace
Виж целия пост
# 3
Пробвай с тиква.  Peace
Виж целия пост
# 4
На Хип няма само картоф... Има морков и картоф, тиква и картоф, тиквички (за които знам, че трябва да се изчака) и картоф...  Аз лично почнах с морков, но не го хареса... После минах на моркоф и картоф - същото положение... С тиквата нещата се ядваха, днес ябълката си я изяде, та съм сигурна, че я хареса... Тепърва ще давам банан, после круша и мисля, че ще му харешат...  Peace

П.С. По съвет на педиатърката, захранвам с купешки, а след това евентуално ще си ги приготвям...
Виж целия пост
# 5
Не е ясно колко голямо е детето. Във всеки случай чист картоф и аз не бих яла. Никога не съм пробвала сина си, който по принцип яде всичко. Морковът е вкусен, сладък, а и вероятно си го давала на сок. Към него може да се добави картоф.
Виж целия пост
# 6
Тиква или морков са също подходящи за захранване.
Виж целия пост
# 7
Тиква или морков са също подходящи за захранване.
Точно така!!!
Виж целия пост
# 8
След седмица ще навърши 6 месеца.
Не ми се ще да започвам с купешки, после може да откаже съвсем "манджите на мама". Утре ще пробвам морков /и без това ще е две лъжички, трудно ще го смеся с картоф/ и после да взема постепенно да добавям и увеличавам количеството на картофа и така мешано да давам.
То че купешки ще яде след месец като отидем на почивка ще яде, но да свикне преди това с домашно приготвено.
А тиквичка от кога мога да давам. Освен морков, картоф, тиква и тиквичка друго има ли подходящо за такава възраст?
Мерси!
Виж целия пост
# 9
Дъщеря ми я захраних само с картоф, в началото не го искаше,но свикна и си го хапва.Пробвай малко по малко...аз имах проблем с оризовата каша - действах така и вече я ядем с апетит...То тиква сега няма от къде да вземеш за да и приготвяш ти пюре,но пробвай с морков.. и картоф...
Как приготвяш домашното пюре от картоф?
Виж целия пост
# 10
Ами от сварен картоф и АМ. Педи каза да слагам сол, захар и краве масло, но ми се струват малко неподходящи "подправки" на този етап
Виж целия пост
# 11
Можеш вече да слагаш по половин кафена лъжичка (от най-малките) масло,аз започнах да слагам преди седмица,но никаква сол или захар Naughty
Естествено,ако нямате алергии...
Виж целия пост
# 12
Аз не бих слагала масло... Лично мнение, но това е млечен продукт, който не се внася в менюто на 6 месечно бебе... Солта и захарта въобще няма да я коментирам...  Peace
Виж целия пост
# 13
Ох, днес направих морков със съвсем малко картоф вътре - същата работа. За утре съм взела купешко. Ако него го яде, май ще се наложи да слагам захар в домашното, иначе такива физиономии прави, каквито съм виждала само майка ми, като я караха да яде варени с черупката охлюви! Sad
Виж целия пост
# 14
В купешкото май не слагат захар (поне в Хип)... Ако не харесва морков, няма да яде и купешко... Започни с тиква или с плодово пюре, но после зеленчуковото съвсем няма да го иска... Другият вариант е да сложиш пюрето в АМ... Ние бяхме така първите два-три дни, щото се оказа, че трудно понася настъпилите промени...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия