Внимание,хапчета!

  • 2 923
  • 20
http://www.actualno.com/news.php?id=17803
Виж целия пост
# 1
Леле Shocked
Хапчетата са  "Нурофен" и "Волтарен",
Вече на нищо не може да имаш доверие,аз не обичам да пия хапчета ,но понякога се налага
Виж целия пост
# 2
Айдееее, каква стана тя - Аналгина вреден, Хурофена и той...с какво ще се обезболяваме....ще си търпим Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Радвам се, че не си купих Нурофен, но имам за деца  ooooh! добре че Ради го повръща и не съм я насилвала да и го давам Rolling Eyes


Аман значи, ще ни изтровят като мишки  #Cussing out
Виж целия пост
# 4
Е за тва лекарства пия само на умирачка,има хора дето си ги гълтат кат бонбонки за щяло и нещяло.А често се случва след дълги години употреба на някое лекарство да се установи,че причинява някаква вреда.
Виж целия пост
# 5
А често се случва след дълги години употреба на някое лекарство да се установи,че причинява някаква вреда.

А факта че някой ги е пил дълги години пък е още "жив", какво доказва... Grinning

Недейте се шашка толкова... Прочетете статията докрай... В нея се казва, че ВЕРОЯТНО Ибупрофенът като съставка на "Нурофен" повишавал риска от инфаркт... Че то какво край нас не повишава риска от инфаркт... Мазните меса, мръсната вода, урбанистичната среда с "чистия" въздух, стреса и какво ли още не... А и в самия край на статията пише, че е отчетено влиянието само на част от факторите повишаващи риска от инфаркт... Пол, възраст, тютюнопушене... Бе изобщо статията е толкова бегло скалъпена, че трезвомислещ човек само би се усмихнал... Учените от великия Нотингамски университет... "Бритиш медикъл джърнъл"... Хапчета убийци... Ето ти измъдрена сензация... И защо вярвате на всичко написано... Актуално.ком цитира вестник "Стандарт", "Стандарт" пък цитира някакво медицинско списание, което дори не знаем дали съществува... Поинтересувайте се малко повече... Може и да има нещичко, ама може и да няма нищичко... Не бързайте със заключенията... Направо щях да падна от коментара... Цитирани мнения на Изпълнителната агенция по лекарствата в София, Здравното министерство, че и фирмата дистрибутор... Бе я моля ви се, стандартци, дръжте се малко... Чак изглеждате смешни... Някой май се опитва да си вдигне тиражааа... Хи-хи-хи-хи-хи... Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 6
Аз си пия Нурофен и Волтарен и не се оплаквам. То така или иначе все вредни неща ядем и пием. Като ще се мре, поне да не търпя главоболието, което ме мъчи често.
Виж целия пост
# 7
Недейте се шашка толкова... Прочетете статията докрай... В нея се казва, че ВЕРОЯТНО Ибупрофенът като съставка на "Нурофен" повишавал риска от инфаркт... Че то какво край нас не повишава риска от инфаркт... Мазните меса, мръсната вода, урбанистичната среда с "чистия" въздух, стреса и какво ли още не... А и в самия край на статията пише, че е отчетено влиянието само на част от факторите повишаващи риска от инфаркт... Пол, възраст, тютюнопушене... Бе изобщо статията е толкова бегло скалъпена, че трезвомислещ човек само би се усмихнал... Учените от великия Нотингамски университет... "Бритиш медикъл джърнъл"... Хапчета убийци... Ето ти измъдрена сензация... И защо вярвате на всичко написано... Актуално.ком цитира вестник "Стандарт", "Стандарт" пък цитира някакво медицинско списание, което дори не знаем дали съществува... Поинтересувайте се малко повече... Може и да има нещичко, ама може и да няма нищичко... Не бързайте със заключенията... Направо щях да падна от коментара... Цитирани мнения на Изпълнителната агенция по лекарствата в София, Здравното министерство, че и фирмата дистрибутор... Бе я моля ви се, стандартци, дръжте се малко... Чак изглеждате смешни... Някой май се опитва да си вдигне тиражааа... Хи-хи-хи-хи-хи... Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning[/color]

А така..кажи им тате, кажи им!!! Mr. Green
Споко бе хора!!! Laughing Laughing
Виж целия пост
# 8
А факта че някой ги е пил дълги години пък е още "жив", какво доказва... Grinning
Съгласна съм,но в някои случаи при прием на определено лекарство,което има доказано неблагоприятно въздействие върху други органи и системи,просто има риск от еди кво си,не е казано,че непременно ще се случи на всеки нещо или ще се умира Grinning.Пък и в рисковата група са хора,които прекаляват и злоупотребяват с определено лекарство,а не такива,които чат-пат пият нещо за някакво страдание.Преди примерно имаше едно чудесно лекарство-Дроперидол,който е невролептик и го използвахме в анестезиологията най-вече комбиниран с Фентанил/т.нар.комбинация Таламонал/-за невролептаналгезия по време на операция и това лекарство се е използвало от много години,обаче преди 2-3 години обявиха,че Дроперидола причинява стенокардни пристъпи и се спря от производство,макар всички да бяха доволни от медикамента,но след като обявят,че вреди по някакъв начин-спира се производството и това е.Ама не съм чула някой да е умрял от Дроперидол Wink.Така че предполагам ако въпросните лекарства наистина доказано вредят ще бъдат спряни.Наистина няма нужда от паника.
Виж целия пост
# 9
Съгласна съм,но в някои случаи при прием на определено лекарство,което има доказано неблагоприятно въздействие върху други органи и системи,просто има риск от еди кво си,не е казано,че непременно ще се случи на всеки нещо или ще се умира Grinning.Пък и в рисковата група са хора,които прекаляват и злоупотребяват с определено лекарство,а не такива,които чат-пат пият нещо за някакво страдание.Преди примерно имаше едно чудесно лекарство-Дроперидол,който е невролептик и го използвахме в анестезиологията най-вече комбиниран с Фентанил/т.нар.комбинация Таламонал/-за невролептаналгезия по време на операция и това лекарство се е използвало от много години,обаче преди 2-3 години обявиха,че Дроперидола причинява стенокардни пристъпи и се спря от производство,макар всички да бяха доволни от медикамента,но след като обявят,че вреди по някакъв начин-спира се производството и това е.Ама не съм чула някой да е умрял от Дроперидол Wink.Така че предполагам ако въпросните лекарства наистина доказано вредят ще бъдат спряни.Наистина няма нужда от паника.

  202uu


П.С. Лейди Мармълейд, какво ще случи толкова лошо с твоята вуйна в понеделник...  newsm62
Виж целия пост
# 10
П.С. Лейди Мармълейд, какво ще случи толкова лошо с твоята вуйна в понеделник...  newsm62
А неее с моята нищо,сакън.Вуйна е Весела от Стар Академи,така и викаме в локалния форум тука в Кокошарника.А с Весето ще се случи  bash box smile3512 #2gunfire smile3513 tooth tooth  tooth
Виж целия пост
# 11
Първо, статията започва с грешна информация (макар по-назад да се поправя). Волтарена не съдържа ибупрофен. Но това е грешка на българския журналист, а не на авторите на статията.
По принцип авторите на статията казват, че е възможно наблюдението да е случайно (защото статията е базирана на наблюдения), въпреки че са коригирали за факторите които биха могли да окажат влияние при поява на инфаркт.
А списанието си съществува и още как. То е едно от най-реномираните медицински списания. Laughing Иначе си прав, Експрес, място за паника няма. Сега ще направят още няколко проучвания в няколко различни страни и ако се намери подобна зависимост едва тогава ще има място за тревога. Иначе едва ли нчкой от пишещите тук е застрашен от инфаркт така или иначе; спокойно.
Виж целия пост
# 12
Аз и за Виаграта съм чувала,че може да предизвика инфаркт newsm78,ама като гледам куцо и сакато си купува и се харчи като топъл хляб  smile3521.Сега има и друг български еквивалент-Левитра,но и Виаграта си я има smile3503.Незнам кой е по-добрият медикамент,някой ако е пробвал-нека каже Party.
Виж целия пост
# 13
Както казва мъжът ми - голям праз, че нещо си скъсява живота с 10 години....те последните и без т'ва са най-гадни  newsm62
Виж целия пост
# 14
Аз и за Виаграта съм чувала,че може да предизвика инфаркт newsm78,ама като гледам куцо и сакато си купува и се харчи като топъл хляб 
вярно ли се харчи много ? Боже , ти ме изненадваш много Simple Smile не съм и предполагала това
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия